Προς το περιεχόμενο

Fender 60th Anniversary Telecaster (problem?)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα παιζει ρολο το οτι εισαι υπερηλιξ ;D αλλα οι λογικες εντασεις στις οποιες παιζεις λογω του οτι δεν χρησιμοποιεις ενισχυτη ριχνουν και το...βζζζζζ ;D

 

καποιοι εχουν προβληματα θορυβου  λογω της οθονης του pc αλλα προσωπικα ποτε δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλα παιζει ρολο το οτι εισαι υπερηλιξ ;D αλλα οι λογικες εντασεις στις οποιες παιζεις λογω του οτι δεν χρησιμοποιεις ενισχυτη ριχνουν και το...βζζζζζ ;D

 

Για το πρώτο...δεν σχολιάζω, αλλά μάλλον για το δεύτερο έχεις δίκαιο (άσε που δεν με χαλάει καθόλου). Αλλά δηλ θέλεις να μου πείς ότι όταν "φορτώνεις" τον ενισχυτή σε ενοχλεί το βζζζζ και όχι τα ρεύματα αέρα (vibrations) που παράγεις? ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο-σχετικό?

Επειδή δεν παίζω με ενισχυτές, αλλά καρφί στην κάρτα ήχου...έχω την αίσθηση ότι δεν έχω "θορυβο" από μονοπηνιους μαγνήτες (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω). Και έχω αρκετούς και διαφορετικούς Fender μαγνήτες. Παίζει κάτι τέτοιο ή δεν ακούω τίποτα πια?

Μαραθώνιε,για να ξεβουλώσουν τα αυτιά υπάρχει το κατάλληλο  εργαλείο.

Πάρε  μια Tonelab  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα σιγουρεψου οτι δεν εισαι υπερβολικος με τον "θορυβο" που παραγουν οι μονοπηνιοι μαγνητες (τεσταρισε μια ακομα ΙΔΙΑ τελε στο μαγαζι που θα πας),δυστυχως οι vintage RI μαγνητες δεν ειναι rwrp  οποτε δεν ειναι humcanceling οταν παιζεις στη μεση (οπως σε πολλες μοντερνες τελε),ομως και παλι ο θορυβος τους δεν πρεπει να ξεπερνα τον θορυβο που κανει μια στρατ οταν την εχεις στον neck μαγνητη (οι ενδιαμεσες θεσεις στς στρατ ειναι στα περισσοτερα μοντελλα humcanceling)

βασικά στον neck ειναι καλήτερα απο οτι στον bridge. εκει γινετε χάλι...

 

αλλα ρε παιδι μου μονος χωρις βζζζζζζζζζ ειναι σαν γυναικα χωρις βυζια!  :P

εχεις δικιο αλλα οχι και Dolly Parton  ;D

 

 

Μα Fender πήρες, όχι Gibson...

μμμμμμμ...... να την πάω πισω και να τσιμπισω μια les paul???

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχεις δικιο αλλα οχι και Dolly Parton  ;D

 

 

Gianna Michaels ρεεεεεε! :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Mike, στην πρόβα δεν έβγαζε θόρυβο.

 

Και θυμάμαι ότι ανοίξαμε και τον ενισχυτή σχεδόν τέρμα, και έκανε απλώς το κλασικό βζ των μονών μαγνητών (και στις 3 θέσεις)

 

Στο σπίτι πρέπει να τραβάει θόρυβο από κάποιο μηχάνημα. Δοκίμασε σε κάποιο άλλο δωμάτιο.

 

Ελπίζω να μην είναι θέμα γείωσης των πριζών του σπιτιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην είναι θέμα γείωσης των πριζών του σπιτιού...

 

δυστυχως ειναι και δεν φταιει η κιθαρα....

 

 

Ρε Mike, στην πρόβα δεν έβγαζε θόρυβο.

 

Και θυμάμαι ότι ανοίξαμε και τον ενισχυτή σχεδόν τέρμα, και έκανε απλώς το κλασικό βζ των μονών μαγνητών (και στις 3 θέσεις)

 

 

ωπ!σε πιασαμε στα πρασα δυσφημιστη των τελε! ;D ;D

 

μια χαρα ειναι η κιθαρα σου,απλα πρεπει να συνηθισεις το...γλυκο ζουζουνισμα της...

 

 

βζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ............. ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε θορυβο που σπάει αρχ#%@*α λεμε.....

εβαλα μια epiphone SG και μια lite ash Tele που εχω σπίτι (δανικη η tele) και παίζει super ο ενισχυτής.

 

θα κανω οτι ειπε ο bilpos και θα δω.

 

αν ειναι θεμα γειωσης της tele θα το τσεκαρο και στην καρτα ηχου, σωστα? δεν θα εχει θορυβο στην καρτα? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου