Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με θορυβο στον ενισχυτη-πεταλι-κιθαρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι γιατί έχεις πρόβλημα στην ηλεκτρική εγκατάσταση στο σπίτι. Το είπαμε. Άμα θέλεις, μόνιμη λύση, φώναξε ηλεκτρολόγο. Αλλιώς, πρέπει να βάλεις "χέρι" στην καλωδίωση και να βρείς που θα κάνεις βραχυκύκλωμα "γέφυρα" στην γείωση του σήματος (όχι του ρεύματος)... Αλλα όταν μετά θα πάς αλλού να παίξεις, υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί να τα ξανακάνεις όπως ήταν, γιατί μετά μπορεί να σε βγάζει βόμβο, για τον ανάποδο λόγο. Γι'αυτό εγώ πρότεινα ή το HUM400 ή ένα DI. Αλλιώς ή κάνε την πατέντα με το καλώδιο που είπα (για να μην χρεισταεί να πιάνεις συνέχεια τον bridge). Τι να κάνουμε τώρα, έτσι είναι... Αλλιώς, άνοιξε την κιθάρα και δες τις συνδέσεις των μαγνητών,με τα ηλεκτρικά, μέσα. Αν δεν ξέρεις τι ακριβώς να κάνεις, πάρε ένα μικρό καλωδιάκι και δοκίμασε να γεφυρώνεις διάφορα σημεία μπας και τον τσιμπήσεις τον βόμβο. Αν έχεις UPS για υπολογιστή στο σπίτι, δοκίμασε να πάρεις ρεύμα για τον ενισχυτή από το UPS. Πείτε κάτι ρε παιδιά...

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω εμαθα να ζω με αυτο το προβλημα και δεν εχω τωρα κανενα προβλημα.Δεν υπαρχει προβλημα αμα το αγνοεις.Επισης τωρα αμα δεν κανει θορυβο κατι δεν μου παει καλα ,μηπως δεν λειτουργει ο ενισχυτης???ΗΑΗΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον.

Το προβλημα λυθηκε απο το Μητσο (telegun) και ηταν πολυ απλο

 

Ο ενισχυτης (Orange Tiny Terror Combo) πολυ απλα......

 

ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΕΙΩΣΗ ΚΑΘΟΛΟΥ....  ???

 

Ε συμβαινουν αυτα καμια φορα ε>?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον.

Το προβλημα λυθηκε απο το Μητσο (telegun) και ηταν πολυ απλο

 

Ο ενισχυτης (Orange Tiny Terror Combo) πολυ απλα......

 

ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΓΕΙΩΣΗ ΚΑΘΟΛΟΥ....  ???

 

Ε συμβαινουν αυτα καμια φορα ε>?????

Το ξέρω ότι άργησα,άλλα μόλις σήμερα είδα ότι παίζει κάποιο πρόβλημα με ορισμένους Κινέζικους Tiny Terror ,με συγκεκριμένα serial numbers.Υπάρχει δηλ. κίνδυνος ηλεκτροπληξίας.Αν έιναι κάποιος απ'αυτούς,τον πηγαίνεις στο Λογοθέτη για να στον φτιάξει.Κοίτα αυτό.

http://www.gsmforum.gr/forum/showthread.php?t=19095

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου