Προς το περιεχόμενο

Αποκάλυψις-σοκ! Όλη η αλήθεια για τους MANOWAR.


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου τσακισες το ονειρο Κωτσο'μ....και εγω που υπολογιζα να γινω ροκ σταρ... :'(

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υ.Γ Δεν φορεσα ποτε μπλουζα manowar, αλλα περηφανα δηλωνω πως κοπανηθηκα πολυ με την μουσικη τους στα πρωτα χρονια της ενδοξης μεταλ πορειας μου!!!

 

Hail!!!!

 

manowar2.jpg

 

Hail!!!!

 

Αυτό το άρθρο μοιάζει με τη Λαμπίρη για Μεταλλάδες...

 

Πειράζει που θα απαντήσω σε όλα αυτά... ε και;

+1000

 

To ζήτημα σε τελικό επίπεδο είναι αν σου αρέσει η μουσική τους, και σε πολύ κόσμο αρέσει!

Μπορεί να είναι καραγκιόζηδες , βλάκες , μίζεροι κτλ αλλά στο είδος της μουσικής που παίζουν έχουν

γράψει φοβερά κομμάτια και για αυτό και μόνο αξίζουν. Όποιος ασχολείται με τα λεγόμενα του συγκεκριμένου άρθρου θα είναι προφανώς και φανατικός της Λαμπίρη και θα ήταν προτιμότερο για αυτόν

να στραφεί σε έναν καλλιτέχνη τύπου Britney spears που θα του δίνει περισσότερη τροφή για σχόλια

με τον τρόπο ζωής του παρά με την ποιότητα της μουσικής του.

Αν δεν τα λεγα θα έσκαγα!

 

Αμάν πια... τα έχετε βάλει όλοι με τους Manowar.

 

Manowar Rule!!!

 

HAIL!

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τ Αμερικανάκια τα πειραξε περισσοτερο το αυτοκολλητο στο αμαξι του ενος ('9/11 is a lie'), και έβγαλαν το θυμό τους ετσι αλά Τατιάνα μεσημεριανό, παρά ο τρόπος που ζούνε. Δηλαδη τι θα επρεπε να κάνουν να μετακομίσουν στη Gotham city, και να βάφονται μέχρι να τους πέσουν οι βλεφαρίδες, ή δεν το ξέραμε που ιδιως στο μέταλ η εικόνα είναι marketing...

If you can't do the time, don't do the crime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα πριν, το θέμα δεν είναι η μουσική τους. Να το ξαναγράψω;

 

Μου τσακισες το ονειρο Κωτσο'μ....και εγω που υπολογιζα να γινω ροκ σταρ... :'(

 

Σιγά μη γίν'ς κε κριθάρ, ρε ζαγάρ.

 

 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι έχοντες-κατέχοντες το χάρισμα βλέπουν πέρα από τη μαγεία που θολώνει τα αδύναμα μυαλά και βλέπουν τους τεράστιους πύργους όπου κατοικούν και βασιλεύουν τα μέλη των Manowar.

 

Wimps and posers leave this thread.

 

 

 

 

;D

 

 

 

 

 

Ε ναι ρε παιδιά που θα έμεναν; Ειδικά όταν φροντίζουν να κάνουν υπερ-τεράστια show που δεν ανταποκρίνονται στο μέγεθος των πωλήσεών τους; Εδώ που τα λέμε για τους συγκεκριμένους, είδε/άκουσε/διάβασε κανείς πουθενά κάτι που να προδιαθέτει ότι θα έμεναν σε λουσάτες βίλες κτλ;

 

Εκτός άμα βγήκε βιντεοκλίπ Manowar σε στυλ P.I.M.P. και δεν το πήρα χαμπάρι  :P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν πολλά φράγκα....καλώς ή κακώς έχουν πουλήσει αρκετούς δίσκους...

 

ιφ γιουρνοτ ιν μεταλ γιουαρνοτ μάι φρεντ... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν φράγκα....καλώς ή κακώς έχουν πουλήσει αρκετούς δίσκους...

 

ιφ γιουρνοτ ιν μεταλ γιουαρνοτ μάι φρεντ... ;D

 

Μάλλον είναι σκράπες στα οικονομικά και τα έχουν σκατώσει μανατζερικώς.

 

 

Εκτός άμα βγήκε βιντεοκλίπ Manowar σε στυλ P.I.M.P. και δεν το πήρα χαμπάρι  :P

 

Η μόνη τους ελπίδα είναι βιντεοκλίπ με ποτιστήρι και φρούτα του δάσους.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς είναι, με ξεσκέπασες.

 

+1 σε Σταύρο και Νικόδημο, αυτή είναι και η ουσία πέρα από την πλάκα. Ανακεφαλαιωνω για όσους δεν τα πιάνουν με την πρώτη/έχουν κακό χούμορ/είναι ντράμερ/παίζουν με φέντερ κλπ:

 

Αν τόσο γνωστά ονόματα όπως οι Manowar δεν την παλεύουν και τόσο, φανταστείτε τι γίνεται με τους ... δεύτερους, τρίτους...

 

Να ναι καλά το κακό χιούμορ μου τότε :p

και η Fender που κάποτε θ αγοράσω όλα τα μπάσα της κ μια telecaster έτσι γιατί λέει Fender.

Κ τι να κάνουμε τώρα λεφτά από τη μουσική δε θα βγάλουμε. Τουλάχιστον οι Manowar γουστάρουν κ τη φάση που παίζουν κ είναι κ χέστηκαν για τα υπόλοιπα κ εμένα αυτό μου δείχνει. Αν μη τι άλλο πόσοι από εδώ μέσα όντας μουσικοί δεν κάνουν άπειρες δουλειές άσχετες με το χώρο για να βγαίνουν οικονομικά κ να ταΐζουν τη μουσική μανία τους ή μένουν ακόμα με τους γονείς τους ή με επιδότηση από τους γονείς ενώ πλησιάζουν ανησυχητικά τα 30 μην πω τα χουν περάσει πατήσει κ ξεχάσει πότε τα γιόρτασαν κιόλας.

 

Οι έχοντες-κατέχοντες το χάρισμα βλέπουν πέρα από τη μαγεία που θολώνει τα αδύναμα μυαλά και βλέπουν τους τεράστιους πύργους όπου κατοικούν και βασιλεύουν τα μέλη των Manowar.

 

Wimps and posers leave this thread.

 

 

Όχι κ Gotham City οι Manowar. Αν θες τίποτα σε Lonely Mountain κ άλλα Dwarven Lairs. :p

 

 

Ε ναι ρε παιδιά που θα έμεναν; Ειδικά όταν φροντίζουν να κάνουν υπερ-τεράστια show που δεν ανταποκρίνονται στο μέγεθος των πωλήσεών τους; Εδώ που τα λέμε για τους συγκεκριμένους, είδε/άκουσε/διάβασε κανείς πουθενά κάτι που να προδιαθέτει ότι θα έμεναν σε λουσάτες βίλες κτλ;

 

Εκτός άμα βγήκε βιντεοκλίπ Manowar σε στυλ P.I.M.P. και δεν το πήρα χαμπάρι  :P

 

+666

 

Hail!!!!

 

Αμάν πια... τα έχετε βάλει όλοι με τους Manowar.

 

Manowar Rule!!!

 

 

+666 ^666

Χάθηκε ο Malmsteen που ποζέρι είναι κ τον ανεβάζουν κ θεό;

 

...με αφορμή το συγκεκριμένο θέμα θυμήθηκα μια αρκετά αστεία ιστορία σχετικά με την οικονομική κατάσταση των μουσικών....

 

Είμαστε στο στούντιο πριν από αρκετά χρόνια και τυχαίνει να διασταυρωθούν 2 session.....οι μουσικοί (πολύ καλοί όλοι και "πετυχημένοι") από τις 2 μπάντες κοιτιούνται μεταξύ τους και ανταλάσουν μερικές κουβέντες.....ο ντράμμερ (Α) από την μία μπάντα και ο μπασσίστας (Β) από την άλλη κοιτάζουν ο ένας τον άλλο επίμονα.....ακολουθεί ο εξής διάλογος

 

Α - "μήπως γνωριζόμαστε από κάπου?"

Β - "...και εγώ αυτή την εντύπωση έχω"

Α - "....μήπως έπαιζες πέρυσι με τον .....(βάλτε ένα γνωστό όνομα) στο ..... (βάλτε ένα γνωστό μαγαζί)

Β - "μπα, όχι ,ημουν πριν 3 χρόνια εκεί....εσύ δεν ήσουν με τον .......?"

Α - "όχι...από αλλού σε ξέρω .....ήσουν στο σεμινάριο του ......(βάλτε πάλι μια φίρμα)?"

Β - "όχι...αλλά μήπως παίζαμε μαζί στο .....(άλλο μεγάλο μαγαζί)?

Α - "μπα, μπα εγώ φέτος είμαι εκεί....μήπως είμασταν μαζί στο ......(γνωστό ωδείο στο εξωτερικό)?

.....κλπ κλπ

anyway, για κανένα δεκάλεπτο συνεχίζεται αυτός ο διάλογος στον οποίο αναφέρονται όλα τα μουράτα ωδεία, σεμινάρια από τζαζίστες, τμήματα αρμονίας και αντίστιξης, πρωτοκλασάτα μαγαζιά και "φίρμες τραγουδιστές" για να πεταχτεί στο τέλος ο ένας απο τους 2 και να πει...

 

Α - "έλα ρε , μ@λ@κα θυμήθηκα.....δουλεύαμε μαζί σε εκείνο το γιαπί και σπάγαμε ένα ντουβάρι παρέα "

 

 

σόρυ για το όφτόπικ

 

Καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι κ Gotham City οι Manowar. Αν θες τίποτα σε Lonely Mountain κ άλλα Dwarven Lairs. :p

 

Παρεξήγησις, δεν είναι Batman τα παιδιά  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου