Προς το περιεχόμενο

Αποκάλυψις-σοκ! Όλη η αλήθεια για τους MANOWAR.


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είσαι φαν των MANOWAR, μην το διαβάσεις. Θα τους απομυθοποιήσεις, η ζωή σου θα στερείται νοήματος, μπορεί να στραφείς στην αυτοκτονία.

 

Αν δεν τους γουστάρεις, μην το διαβάσεις. Κατά πάσα πιθανότητα όλα αυτά τα υποψιαζόσουν.

 

Αν σου είναι αδιάφοροι/δεν τους ξέρεις καν, μην το διαβάσεις. Θα χάσεις τον χρόνο σου.

 

Όλοι οι υπόλοιποι, εδώ:

 

http://metalinquisition.blogspot.com/2009/02/metal-inquisition-investigative-report_20.html

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλα μιλαμε οτι αν οι τυποι ζουσαν στην Ελλαδα θα επρεπε να δουλευουν delivery για να τα βγαλουν περα μια και τα φραγκα που (δεν) βγαζουν δεν φτανουν ουτε για φραπε στο Λαυριο... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δουλεύανε delivery με δερμάτινα σωβρακάκια θα είχαν τρελή πέραση σε 40ντάρες και απογοητευμένες φοιτήτριες με γυαλιά/σπυράκια/σιδεράκια/ταγάρι ΚΝΕ.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με γυαλιά/σπυράκια/σιδεράκια/ταγάρι ΚΝΕ.

 

ξεχασες την κυτταριτιδα.. ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει μεγαλη εντυπωση μια μπαντα στο μεγεθος των manowar (γιατι αντικειμενικα ειναι μια γνωστη μπαντα με πολλες πωλησεις ) να ψωμολησαει...

 

Εκτος και αν οτι φραγκα βγαζουν τα κανουν γουνινα σωβρακα, σπαθια τσεκουρια και συναφη εξεσουαρ!

 

Υ.Γ Δεν φορεσα ποτε μπλουζα manowar, αλλα περηφανα δηλωνω πως κοπανηθηκα πολυ με την μουσικη τους στα πρωτα χρονια της ενδοξης μεταλ πορειας μου!!!

 

Hail!!!!

 

manowar2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...με αφορμή το συγκεκριμένο θέμα θυμήθηκα μια αρκετά αστεία ιστορία σχετικά με την οικονομική κατάσταση των μουσικών....

 

Είμαστε στο στούντιο πριν από αρκετά χρόνια και τυχαίνει να διασταυρωθούν 2 session.....οι μουσικοί (πολύ καλοί όλοι και "πετυχημένοι") από τις 2 μπάντες κοιτιούνται μεταξύ τους και ανταλάσουν μερικές κουβέντες.....ο ντράμμερ (Α) από την μία μπάντα και ο μπασσίστας (Β) από την άλλη κοιτάζουν ο ένας τον άλλο επίμονα.....ακολουθεί ο εξής διάλογος

 

Α - "μήπως γνωριζόμαστε από κάπου?"

Β - "...και εγώ αυτή την εντύπωση έχω"

Α - "....μήπως έπαιζες πέρυσι με τον .....(βάλτε ένα γνωστό όνομα) στο ..... (βάλτε ένα γνωστό μαγαζί)

Β - "μπα, όχι ,ημουν πριν 3 χρόνια εκεί....εσύ δεν ήσουν με τον .......?"

Α - "όχι...από αλλού σε ξέρω .....ήσουν στο σεμινάριο του ......(βάλτε πάλι μια φίρμα)?"

Β - "όχι...αλλά μήπως παίζαμε μαζί στο .....(άλλο μεγάλο μαγαζί)?

Α - "μπα, μπα εγώ φέτος είμαι εκεί....μήπως είμασταν μαζί στο ......(γνωστό ωδείο στο εξωτερικό)?

.....κλπ κλπ

anyway, για κανένα δεκάλεπτο συνεχίζεται αυτός ο διάλογος στον οποίο αναφέρονται όλα τα μουράτα ωδεία, σεμινάρια από τζαζίστες, τμήματα αρμονίας και αντίστιξης, πρωτοκλασάτα μαγαζιά και "φίρμες τραγουδιστές" για να πεταχτεί στο τέλος ο ένας απο τους 2 και να πει...

 

Α - "έλα ρε , μ@λ@κα θυμήθηκα.....δουλεύαμε μαζί σε εκείνο το γιαπί και σπάγαμε ένα ντουβάρι παρέα "

 

 

σόρυ για το όφτόπικ

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το άρθρο μοιάζει με τη Λαμπίρη για Μεταλλάδες...

 

Πειράζει που θα απαντήσω σε όλα αυτά... ε και;

 

Αυτό ακριβώς είναι, με ξεσκέπασες.

 

+1 σε Σταύρο και Νικόδημο, αυτή είναι και η ουσία πέρα από την πλάκα. Ανακεφαλαιωνω για όσους δεν τα πιάνουν με την πρώτη/έχουν κακό χούμορ/είναι ντράμερ/παίζουν με φέντερ κλπ:

 

Αν τόσο γνωστά ονόματα όπως οι Manowar δεν την παλεύουν και τόσο, φανταστείτε τι γίνεται με τους ... δεύτερους, τρίτους...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου