Προς το περιεχόμενο

Τα αγγλοφωνα γκρουπ απο την Ελλαδα μπορουν να πανε Νο.1 στο UK!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λίγο θα είμαστε και η πρώτη χώρα της Ευρωζώνης που θα χρεοκοπήσει. Αυτή κι αν θα είναι επιτυχία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 265
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραια επαναληψη θεματος,θα ξαναπω κι εγω αυτα που εχω ξαναπει σε παρομοια θρεντς ;D

 

οντας επι σειρας ετων ο κιθαριστας γκρουπ που νομιζαν οτι θα γινουν οι ελληνες radiohead,μια μερα ειδα στην tv κατι σουηδους να εχουν ρεμπετικη κομπανια και βαρεθηκα τη ζωη μου ,οποτε ειδα με αλλο ματι τους αρχι-βαρετους στιχους των wannabe manchester boys και αλλα προβληματα που μεχρι τοτε εμοιαζαν επιλυσιμα.Ενα αυτο,αυτο ήταν (απανταει στο "αυτο είναι?")

 

Δευτερο,οι ασχολουμενοι με το alternative ,ειναι fans αγγλικων συγκροτηματων που δεν πειραζει να αντιγραφουν γιατι τους αρκει το "καλοι για τα ελληνικα δεδομενα".Παντα για αυτους και το αυτοσυντηρουμενο myspace-ικό κοινό των συναδέλφων τους στα live, είναι καλύτερη μια θρασυτατη αντιγραφη των placebo ή των ratm απο μια απλη συνειδητοποίηση (που εχει συζητηθει ηδη).

 

Τρίτο,ασχολουμαι με τη μουσικη πανω απο 14 χρονια και τον Gus G, τους Firewind κλπ διασημα ονοματα τα εχω ακουσει μονο εδω μεσα.Δεν υποστηριζω οτι δεν εχουν καποια αξια,αλλα αν δεν τους εχω ακουστά καν σημαινει κατι για τη δημοτικοτητα τους (ενω γνωριζω ονοματα οπως Ντέμοναζ Ντουμ Οκούλτα ;D ή μπορω να περιγραψω ενα εξωφυλλο των deicide  ;D ;D ;D (παροτι απο το χωρο μονο απ'έξω εχω περασει) )

Signature κιθαρα σε λιγο θα βγαλουν και για τη Μπήλιω Τσουκαλά,δεν ειναι δεικτης της πραγματικότητας.Ισα ισα επαληθευει τη στενότητα του target group

 

Ποτε θα πουμε για ξυλα παλι? ;D ;D

 

εδιτ : και κατι ακομα.Διαφαινεται απο καποιες αποψεις σαν να πειραζει που δεν μπορουμε να αντιγραψουμε το αγγλικο στυλ,περιγραφοντας το ρομαντικα (ανηλιαγα σοκακια Λονδινου ,μπλα ,μπλα) εν αντιθέσει με τη μιζερια της ελληνικης πραγματικοτητας (φραπες,μπλα ,μπλα). Ας μην ειμαστε αντιξενοφοβικοι ;D ;D ;D.Xωρις πλακα ειναι ρατσιστικο αυτο..Οι μεγαλες προσωπικοτητες ειναι μεγαλες προσωπικοτητες και τελειωνει εκει.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι με το post του o Blue μάζεψε όλη την ουσία.

 

Μάλλον της ηλικίας είναι τελικά. Όπως πέρασε και του μπλου πέρασε και μενα και θα περάσει κ ολονών αργά ή γρήγορα (η και ποτέ - ναι έχω δει 40άρηδες που ακόμα πιστεύουν ότι θα γίνουν ροκ σταρς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο?

Είμαι με φίλο σε μπαράκι και απολαμβάνουμε μπυρίτσα, η συζήτηση, όπως πάντα, γύρω απο τη μουσική... ο φίλος είναι κάτοχος μιας πλούσιας δισκοθήκης και μαζί με αρκετά gigabites απο mp3s στο σκληρό του δίσκο... κάποια στιγμή μου λέει: έχω "κατεβάσει" αρκετά κομάτια των GAD, θα τα ακούσω και αν αξίζουν, θα πάω να αγοράσω και το CD...

εγω του απαντώ: α, το έχω το CD... cool... εντάξει αξίζει να το έχεις και εσύ, άλωστε τους ξέρω, είναι καλά παιδιά...

η όψη του φίλου άλλαξε αμέσως!.. το στόμα του στράβωσε...

"Έλληνες είναι?" με ρώτησε...

ναί ρε συ, του λέω, αυτοι που λένε το "λα λα λα λααα"...

εντελώς αυθόρμητα, ο φίλος μου με έναν ελαφρύ αναστεναγμό είπε: "οχι ρε γμτ..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο?

Είμαι με φίλο σε μπαράκι και απολαμβάνουμε μπυρίτσα, η συζήτηση, όπως πάντα, γύρω απο τη μουσική... ο φίλος είναι κάτοχος μιας πλούσιας δισκοθήκης και μαζί με αρκετά gigabites απο mp3s στο σκληρό του δίσκο... κάποια στιγμή μου λέει: έχω "κατεβάσει" αρκετά κομάτια των GAD, θα τα ακούσω και αν αξίζουν, θα πάω να αγοράσω και το CD...

εγω του απαντώ: α, το έχω το CD... cool... εντάξει αξίζει να το έχεις και εσύ, άλωστε τους ξέρω, είναι καλά παιδιά...

η όψη του φίλου άλλαξε αμέσως!.. το στόμα του στράβωσε...

"Έλληνες είναι?" με ρώτησε...

ναί ρε συ, του λέω, αυτοι που λένε το "λα λα λα λααα"...

εντελώς αυθόρμητα, ο φίλος μου με έναν ελαφρύ αναστεναγμό είπε: "οχι ρε γμτ..."

 

κακές παρεες κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κολημένο ποστ:

 

Ο φιλαράκος σου με τα ΠΟΛΛΑ GB mp3, τα έχει αγοράσει όλα αυτά; Γιατί αν όχι... ίσως θα έπρεπε να αγοράζει και κατι τις. Έτσι να ενισχύσει και τις εγχόριες μπάντες να πούμε...

 

Μα ήμαστε σοβαροί; Μετά απο "κατέβασμα" 1000ων CD ζητάμε μετά να ζήσει μια βιομηχανία;

 

Όλα τα παραπάνω με κάθε επιφύλαξη ο φιλαράκος να τα έχει αγοράσει (αν και βέβαια το "αν μου αρέσει θα αγοράσω το CD" είναι ενδικτικό νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά είναι στο σκυλορόκ Α' ποιότητας made in greece. Ποιό UK και ποιό Αμέρικα? Στην Ελλάδα τι κάνουμε κύριοι?

 

Sweet home Kalambaka

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα ολα τα ποστ

τωρα να αχιζω να λεω οχι η firewind ειναι γνωστοι σε αυτα κ αυτα τα μεροι το θεωρω βλακεια. ετσι κ αλλιος σαν ενα απλο παραδειγμα απο καποιους που πρασπαθουν για κατι παραπανω κ κατι καταφεραν τους ανεφερα ΤΕΛΟΣ  ;D

 

παντως ειληκρινα χαρηκα που καναμε μια πολυ ωραια κουβεντα κ εμαθα πολλα πραγματα απο τους μεγαλυτερους.  :)

 

κ για να κλεισω θα ξαναπω οτι ειναι πολυ πιο υγειες να προσπαθησεις για τα ονειρα σου παρα να καθεσε στα αυγα σου.

 

επισης ξερω πολυ καλα οτι με την μουσικη που εχω διαλεξει να παιζω δεν θα κανω καριερα ουτε μεσα στο σπιτι μου

απλος θελω ακομα να πιστευω οτι σε αυτην την χωρα υπαρχουν ταλαντουχοι μουσικοι που αξιζουν κ πρεπει να προσπαθησουν για το κατι παραπανω κ εας μην καταφερουν τπτ

 

 

EDIT: Το post υπέστη ένα μικρό ρετούς για λόγους συνοχής και ηρεμίας. Ευχαριστώ!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ για να κλεισω θα ξαναπω οτι ειναι πολυ πιο υγειες να προσπαθησεις για τα ονειρα σου παρα να καθεσε στα αυγα σου.

 

Είναι απόλυτα υγιές να κάνεις όνειρα, μέχρι ενός σημείου. Και ποιοτικά και χρονικά. Κ γω γουστάρω να κλείνω τα μάτια και να είμαι με πέτσινα και καφροκιθάρα μπροστά σε 10000 κόσμο αλλά ...είπαμε να υπάρχει μέτρο. Επίσης σε κάποια ηλικία πρέπει να αρχίσουν να σου περνάνε αυτά τα όνειρα (αν δεν καταφέρεις τίποτα) Αυτό είναι υποκειμενικό στον καθένα, αλλά όπως και να χει δεν μπορεί να είσαι 40-50 χρονών και ακόμη να κλείνεις τα μάτια και να γίνεσαι ροκ σταρ. Σε αυτήν την ηλικία πρέπει να κλείνεις τα μάτια και να φαντάζεσαι ότι η γυναίκα σου είναι ...γκρούπι.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου