Προς το περιεχόμενο

Τα αγγλοφωνα γκρουπ απο την Ελλαδα μπορουν να πανε Νο.1 στο UK!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα χαλαρωσε.

Οσοι ακουν το ειδος τους ξερουν και εδω και στην ευρωπη

http://matiagr.blogspot.com/2008/09/firewind-premonition-european-tour.html

Στο βελγιο που ετυχε να τους δω ηταν τιγκα στον κοσμο και αρκετοι τραγουδουσαν και τους στιχους

οπως επισης χαμος ειχε γινει οταν επαιξαν τον ιουνιο στο grasspop (παλι βελγιο)

 

Το ότι κάνουν περιοδεία δεν σημαίνει ότι είναι και γνωστοί. Σημασία έχει τί λένε τα charts.

 

Οι raining pleasure τα πήγανε μια χαρά στο εξωτερικό πάντως και άρεσαν σε πολύ κόσμο διεθνώς.

 

Άλλοι άγνωστοι...

 

 

 

Ρε παιδιά, το ότι ξέρουμε εμείς εδώ ότι πήγαν κάποιοι έξω και τους ακούσανε 2 ανθρώποι παραπάνω δεν σημαίνει ότι κάνανε και διεθνή καριέρα... Να συνέλθουμε λίγο. Πιάσε έναν Άγγλο στον δρόμο και πες του Firewind και Rain Pleasure να δούμε τι θα πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 265
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Plusyear, τυχαίνει να ζω στο Βέλγιο που λες. Γνωρίζω πάρα πολύ καλά τι συμβαίνει εδώ και ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα έχει αυτό που γράφεις. Όσον αφορά στο Graspop, είναι υπερβολικά εξειδικευμένο φεστιβάλ για να ισχυριστεί κάποιος ότι δίνει φόντα "διεθνούς καριέρας".

δεν αναφερομαι σε διεθνη καριερα αν προσεξες την παραθεση που εκανα

αναφερομουν στο αν εχουν καταφερει κατι το εχουν καταφερει στην ιαπωνια

ησουν σε εκεινη τη συναυλια?γιατι εκφερω αποψη για την συναυλια που ημουν εκει κ οχι για το τι ισχυει γενικοτερα στο βελγιο  ;)

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι raining pleasure τα πήγανε μια χαρά στο εξωτερικό πάντως και άρεσαν σε πολύ κόσμο διεθνώς.

 

ναι φυσικα στα 1234 ατομα που αγορασαν το cd τους... ;D

 

για αυτο αλλωστε ειναι στη Πατρα ακομα.... ;) (καπου ειχα ακουσει οτι ο Βασιλικος ειναι στη Γερμανια)

 

χωρις παρεξηγηση μια και τα παιδια ειναι φιλοι μου,αλλα μη λεμε και οτι θελουμε μια και ο δισκος τους δεν μπηκε σε κανενα chart στην Ευρωπη ουτε βεβαια θεωρουν και οι ιδιοι οτι εχουν κανει διεθνη καρριερα...

 

αλλο πραγμα να βγεις στην Ευρωπη και να κανεις μια ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ (μεχρι και ...εγω το εχω κανει αυτο ;D) & αλλο να κανεις ΕΠΙΤΥΧΙΑ και καρριερα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο πραγμα να βγεις στην Ευρωπη και να κανεις μια ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ (μεχρι και ...εγω το εχω κανει αυτο ;D) & αλλο να κανεις ΕΠΙΤΥΧΙΑ και καρριερα.

 

Και να φανταστείτε ότι έχει πάει και στο ωδείο.  ;D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνταγές της επιτυχίας των προγόνων μας:

 

Παπαφλέσσας

Με τέλε και χωρίς ντιστόρσιο δεν πας πουθενά την σήμερον ημέραν.

 

Μακρυγιάννης

Την επανάσταση την καταφέραμε χάρη στα triple rectifier stacks. Μόλις ζεστάθηκαν οι λάμπες, οι Τούρκοι το βάλανε στα πόδια.

 

Καραϊσκάκης

Εγώ κτύπησα ΛΑ και όλα πήγαν καΛΑ

 

:D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, πολύ συχνότερα σε δημοφιλή (και έγκριτα )  μουσικά έντυπα της αλλοδαπής (και μάλιστα όχι ΕΙΔΙΚΟΥ ενδιαφέροντος) έχω πέσει πάνω σε τέτοια ελληνική μουσική

 

 

Παρά σε RAWK η METAL

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να μπω στη μέση eye-bluezlick αλλά αυτό που λέει ο eye είναι ότι έχει πλεον, λόγω εμπειρίας, τις γνώσεις και τα φόντα για να πετύχει κάτι αν δραστηριοποιηθεί οπότε η απάντηση "και γω αν διάβαζα θα ήμουν γιατρός τώρα" δεν έχει σχέση  ;)

 

Και βέβαια δεν έχει σχέση. Ο υπαινιγμός μου, είναι ότι η "επιτυχία" και το να "καταφέρεις κάτι" δεν είναι αποτέλεσμα αυξημένης λίμπιντο και νεανικής ορμής (όπως πιστεύουν αρκετοί νέοι), αλλά αποτέλεσμα μεθόδου, σύνεσης (στον όποιο βαθμό υπάρχει) και λογικής.

 

Με αυτή την έννοια, είπα όχι ότι "αν διάβαζα στις πανελλήνιες θα είχα γίνει γιατρός", αλλά ότι "αν μου καπνίσει να γίνω γιατρός τώρα, τότε οπωσδήποτε θα γίνω", δήλωση που εσένα blueslick μπορεί να σου φαίνεται κουταμάρα, αλλά είμαι βέβαιος ότι και ο SF και ο marathon και ο audiokostas καταλαβαίνουν τι σημαίνει.

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή την έννοια, είπα όχι ότι "αν διάβαζα στις πανελλήνιες θα είχα γίνει γιατρός", αλλά ότι "αν μου καπνίσει να γίνω γιατρός τώρα, τότε οπωσδήποτε θα γίνω",

Και για να συμπληρώσω, θα ξέρεις και πώς, και πόσο θα σου κοστίσει, και πόσο θα σου πάρει, και τι επιπέδου γιατρός θα γίνεις...

 

Μου τη σπάει να συμφωνώ με τον Eyeprotocol...

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πιστεύω πως τα φόντα για να τολμήσουν κάτι παραπάνω τα είχαν.

 

 

Ασε τα...φοντα... ...και τα ΧΟΝΤΑ που ειναι ολο προσόντα  :) προσπαθουν αλλα Μερσεντες δεν γινονται με τιποτα... ;D  και για να τα καταφερεις στα...εξωτερικα πρεπει να εισαι.... Μερσεντες (να εχεις "ολο το πακετο" που λενε και οι ...Λαπωνες ;D) ;) ...

 

"δευτερη ποιοτητα" δεν παιζει οταν πας να κοντραρεις τους Oasis,τους Blur,τους Last Shadow Puppets & την A.Whinehouse.....(σας αρεσουν δεν σας αρεσουν..μαλιστα αν ΔΕΝ σας αρεσουν τοτε ειναι που παραδεχεστε οτι δεν εχετε ουδεμια σχεση με την καθημερινοτητα του μεσου Αγγλόσαξωνα ;) και καλα κανετε αλλωστε..)

 

δυστυχως τα ονειρα για το "εξωτερικο" γινονται συνηθως απο ατομα που ποτε τους δεν εχουν ΖΗΣΕΙ στο εξωτερικο (μια επισκεψη 3 εβδομαδων δεν θεωρειται...ζησημο btw)

 

ο λογος που τα ..ελληνικα...αγγλοφωνα γκρουπ δεν πιανουν στην..Αγγλοσαξωνια ειναι εξαιρετικα απλος: στα ματια και τα αυτια του μεσου Αγγλοσαξωνα ακουγονται παντελως "ξενα" (ειδικα λογω των...ακαταληπτων στιχων τους και ας ειναι στα Αγγλικα),"φωναζουν" απο μακρια πως "δεν ειναι δικα μας παιδια" και πως ερχονται απο μια εντελως διαφορετικη πραγματικοτητα και κουλτουρα...κακα τα ψεμματα ΔΕΝ ΠΕΙΘΟΥΝ ...Τελεια και παυλα.

 

οπως ο σωστος ο...κλαριντζης προερχεται απο μια μακρα παραδοση στα βουνα του Τυρναβου...ετσι και ο καλος...αγγλοφωνοροκας  ;D προερχεται απο τα ανηλιαγα στενα του Λονδινου,τα φασολια κονσερβα για breakfast και μια τεραστια ΡΟΚ ΠΑΡΑΔΟΣΗ που εδω απλα ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ. (Εδω ειναι η χωρα του φραπε,δεν ειναι παιξε γελασε...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου