Προς το περιεχόμενο

Rest My Bones


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την ομήγυρη. Ανεβάζω ένα κομματάκι που ολοκλήρωσα σήμερα υπό αντίξοες συνθήκες (από ζέστη μέχρι blue screen, να 'ναι καλά το autosave) ενώ έπαιζε πολύ καιρό σαν ιδέα στο μυαλό μου. Μάλλον τα 'χω πάρει που είμαι ακόμα Αθήνα. >:(

 

Εντζόι ιφ γιου γουίλ

 

 

Αν σας έρθει να το ακούσετε, δυνατά παρακαλώ.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ Σπύρο!

 

Δυναμικό riff και ωραία σόλο. Επίσης η προσθήκη του slide σε ένα σημείο μου άρεσε πολύ.

 

Η μόνη μου "διαφωνία" είναι τα "βραχνιασμένα" φωνητικά. Θα προτιμούσα να τραγουδούσες κανονικά όπως σε προηγούμενα κομμάτια σου. :)

 

Μπράβο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δυνατά βρε συ μεσημεριάτικα!

 

Κατ' αρχάς τα αρνητικά.

1. Λάθος ώρα το ανέβασες, αυτό το ανεβάζουν βράδυ, να χτυπάει ο ακροατής και κανένα ξύδι βρε αδερφέ, έτσι είναι φτιαγμένο το κομμάτι.

 

2. Δεν υπάρχει "gatrs of hell" όπως γράφεις στους στίχους βιαστικέ. ;D ;D ;D

 

Όλα τα άλλα είναι θετικά. ;D ;D ;D

 

Πολύ του γούστου μου η άτιμη η ατιμόσφαιρα που έχει το κομμάτι, και το όλο concept.

Ωραία φωνητικά, φοβερός ήχος (ειδικά στα lead), και πολύ ωραίο παίξιμο (σε κάποια σημεία ειδικά ΣΚΟΤΩ), το δε slide ταιριάζει τέλεια.

Λίγο πείραγμα νομίζω θα ήθελαν τα τύμπανα.

 

Και (όχι δεν θα το έγραφα) λίγο "έξω" θα μπορούσες να "φύγεις" κάποιες φορές.

 

Πολύ ωραίο κομμάτι.

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα αυτονόητα: μπράβο, πολύ ωραίο, ωραία σόλο κ.τ.λ. η φωνή είναι μιά ωραία έκπληξη, κατά την γνώμη μου και εν αντιθέση με την γνώμη του Δημήτρη! Έψαξα κι εγώ :P  για κάποια μείον αλλά δεν..... ;D  Ό Στράτος, as usual, τα είπε μιά χαρά. Πάντως μιά ομοιότητα με το underground του Tom Waits την έχει ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για την κριτική αγαπητοί.

 

Δεν υπάρχει "gatrs of hell" όπως γράφεις στους στίχους βιαστικέ. ;D ;D ;D

 

Εδιορθώθη κύριε καθηγητά.  ;D

 

Πάντως μιά ομοιότητα με το underground του Tom Waits την έχει ::)

 

Όταν αναφέρεται το όνομά Του, κάνω το σταυρό μου και χαμηλώνω το κεφάλι οπότε και κάποιες ομοιότητες είναι συχνά εκεί. Ελπίζω.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο! Μονη παραφωνια ειναι τα τυμπανα. (ez drummer να υποθεσω? 8)) εχουν παραπανω βαθος απο το υπολοιπο κομματι και ειναι σα να τα εβαλε καποιος προχειρα εκ των υστερων  ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναευχαριστώ για την ακρόαση και τις παρατηρήσεις παίδες. Τα τύμπανα του ezdrummer είναι ένα θέμα πάντα. Με τη νέα σεζόν, θα αναβαθμίσω software πιστεύω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου