Προς το περιεχόμενο

Distortion σε fender jaguar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε μου εχω κ εγω μια japan του 93'...τα ιδια κανει κ σε εμενα...δεν φταιει η κιθαρα σου...απλα η jaguar δεν ειναι κ για γκαζια με τρελλα...επισης αυτο μου συμβαινει μονο στον bridge μανγητη κ οχι τοσο στον neck....

 

"Πανω στην ωρα που σκεφτομαι να χτυπησω μια για να ειναι η all around μου κιθαρα :"....αν θες κατι για να ειναι all around...ξανασκεψου το για jaguar...καταρχας θα πρεπει να κανεις κατι με τον καβαλαρη (ειναι ο πλεον ελεεινοτατος σε αρκετα μοντελα..) κ κατα δευτερον αν παιζεις surf,rockabilly κ τετοια φαση ναι μονο τοτε μπορεις να το πεις all around...ισα ισα που η jaguar ειναι αρκετα ιδιαιτερο οργανο....παντα κατα την αποψη μου ετσι?

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για να ειναι η all around μου κιθαρα

 

Εξαιρετικα κακη επιλογη για all around κιθαρα,η jaguar ειναι "κιθαρα γκαρνταρομπας" (δηλ. την εχουμε στο stand και ..ποτε-ποτε την χρησιμοποιουμε)  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D

 

Πανω στην ωρα που σκεφτομαι να χτυπησω μια για να ειναι η all around μου κιθαρα :

 

 

 

αλλα βλεπω να με κερδιζει αυτη :

 

 

http://www.kitarapaja.com/pics/ftelecsb751.jpg

 

 

 

 

(Sorry για το off topic)   :)

 

 

στο δεύτερο βιντεάκι που έβαλες... ο πισω μαγνήτης δεν ειναι μονος (ο μανισιος δηλαδη), αμα βαλεις την δικια μου κιθαρα στο εφε αυτου τα αφτια σου θα αρχησουν να βγαζουν αίμα απο τις ψιλες συχνοτητες του σφιριγματος. Στο πρώτο βιντεακι ειναι μανισια, δηλαδη κομπλέ. Στο τριτο δεν μπορω αν καταλάβω.

 

Στο λεω για να το κοιτάξεις και εσυ πριν την πάρεις... Μην φας καμοια νοιλα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η δικια μου ουτε σφυριζει ουτε τιποτα (τις εχω βαλει κανα δυο φορες πολυ βαρυ,για εμενα βεβαια οχι για τους Slayer ;D, distortion & δεν ειχα προβλημα)τσεκαρε λοιπον αν εχεις τοποθετησει σωστα τους μαγνητες και αν τα ηλεκτρικα της κιθαρας ειναι οκ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι ρε παιδιά..το πολύ-πολύ να μην ακούγεται όσο καλά περίμενες το gain στους μονούς..το να σφυρίζει τόσο άσχημα όπως λες, λογικά συνεπάγεται πρόβλημα..και αφού άλλαξες μαγνήτες, λογικά κάτι στα ηλεκτρικά θα φταίει..το ρατ σου σίγουρα είναι εντάξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρατ σου σίγουρα είναι εντάξει?

 

δεν μικροφωνίζει μονο με το ρατ αλλα και με αλλα distortion που ειχα δοκιμάσει. Καμια φόρα αακούο το σφιριγμα παραλλληλα με το παιξιμο πυ αυτο δεν συμβένει συνηθος. Εχετε να προτινετε έναν πολυ καλό τεχνικό στα ηλεκτρικα κιθάρας απο θεσσ γιατι δεν εχς προσβαση στην αθήνα.( ειμαι απο βόρεια ελλάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι πέρα από το πρόβλημα του μικροφωνισμού,

μια αλλαγή μαγνητών τέτοιεσ κιθάρες τις απογειώνει.

Θεωρώ οτι είναι πολύ μάπα οι μαγνήτες τους δυστυχώς.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-[

Sorry το ξέχασα με τόσα videos που είδα.

Ποιούς έβαλες και για ποιό λόγο τους άλλαξες;

Είχες ακούσει τους μαγνήτες κάπου;

 

 

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου