Προς το περιεχόμενο

Cry Baby VS VOX Standard Wah


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα Cry Baby (standar)εδώ και πολύ καιρό και χθες άκουσα το WAH-WAH της VOX για πρώτη φορά .

Το σύγκρινα με το δικό μου ,σε ίδιο ενισχυτή, με ίδια κιθάρα και διαπίστωσα περίσσοτερο μπούκωμα και απότομα πρίμα στο VOX.... :-\

Απο την άλλη το VOX είναι κάπως πιο γλυκό....

Δεν ξέρω..

Τί λετε??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κυκλωματα ειναι πανω κατω τα ιδια, απλα καποιες μικροδιαφορες στις τιμες ορισμενων αντιστασεων/πυκνωτων μεταβαλουν τη συμπεριφορα του καθε wah.

 

Aν γνωριζεις απο ηλεκτρονικα ή εχεις καποιον που μπορει, με πολυ λιγα λεφτα μπορεις να κανεις το wah σου οπως θελεις...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως κάνω μερικά πειράματα με έναν που ξέρει καλύτερα από μένα...

Και κάτι άλλο μήπως θα υπήρχε η δυνατότητα να προσθέσω κάποιο ποντεσιόμετρο πάνω στο cry baby για να καθορίζω τον ήχο του?

Και επίσης σκεφτόμουν αν θα γινόνταν να προσθέσω και κάποιο λαμπάκι πάνω του για να μου δείχνει οτι είναι ενεργοποιημένο ή όχι....

Μου έχει τύχει γιατί κατα λάθος να το πατήσω και να μην απενεργοποιηθεί, γιατί μάλλον δεν το πάτησα γερά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δυο βδομαδες παντως που εχω στη κατοχη μου το vox(http://www.thomann.de/gr/vox_vx_v847_wah.htm) και ειμαι ευχαριστημενος.Οντως εαν τα βαλεις μαζι κ τα συγκρινεις εχουν διαφορα..

sdsds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε παρομοια φαση με σενα φιλε μου και δεν νομιζω να θες κατι παραπανω απο οτι θα βρεις εδω http://www.jampedals.com/wah_mods.htm

Έχω ακουστά τα πετάλια JAM αλλά δεν ήξερα οτι μπορεί να γίνει και επεξεργασία από αυτόν και τροποποίηση...

Και πως μπορώ να επικοινωνήσω με αυτόν για ερωτήσεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Cry Baby (standar)εδώ και πολύ καιρό και χθες άκουσα το WAH-WAH της VOX για πρώτη φορά .

Το σύγκρινα με το δικό μου ,σε ίδιο ενισχυτή, με ίδια κιθάρα και διαπίστωσα περίσσοτερο μπούκωμα και απότομα πρίμα στο VOX.... :-\

Απο την άλλη το VOX είναι κάπως πιο γλυκό....

Δεν ξέρω..

Τί λετε??? ???

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΜΕΣΑ. ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ 6946101010 ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ. ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΑ JAM.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΜΕΣΑ. ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ 6946101010 ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ. ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΑ JAM.

Σε ευχαριστώ φίλε για την πληροφορία....Θα το κοιτάξω μόλις είμαι λίγο καλά στα οικονομικά μου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου