Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για Ενισχυτη μπασου behringer BXL900


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας φιλος ενδιαφερετε για ενισχυτη μπασου φτηνο...για μελετη,αξιζει τα χρηματα ο Behringer BXL 900

http://www.dv247.com/invt/29915/

Aν εχετε να προτεινετε κατι καλλυτερο σ αυτα τα χρηματα πειτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παραξενη περιπτωση γιατι μιλαμε για ενισχυτη 90W. Το θεμα ειναι για τι ακριβως τον θελει!

Για μεσα στο σπιτι ειναι πολλα τα βαττ, για προβες ειναι λιγα. Με τα ιδια λεφτα αν θελει κατι για practice μεσα στο σπιτι ας παρει κατι πιο ποιοτικο οπως

http://www.thomann.de/gr/orange_crush35b.htm

http://www.thomann.de/gr/nemesis_n10_student_combo.htm

http://www.thomann.de/gr/hartke_a25_aseries_basscombo.htm

http://www.thomann.de/gr/warwick_blue_cab_301.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω σε ολα με τον supremo και το avatar του :P

Και οι 4 ενισχυτες που σου προτεινει ειναι καλυτεροι και ποιοτικα και ηχητικα απο τους Behringer,εκτος κατα την αποψη μου,απο τον Orange επειδη ειναι τιγκα στα μεσαια που δεν μαζευονται με τιποτα :(

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον θελει μονο για χρηση στο σπιτι...απλα επελεξε τον behringer επειδη εχει 12αρι ηχειο...

 

Αλλο πραμα το 12αρι ηχειο και αλλο το καλο ηχειο. Και τα ηχεια της Behringer ειναι μαπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φιλος ενδιαφερετε για ενισχυτη μπασου φτηνο...για μελετη

 

Για μελετη τον θέλει . Εαν επιθυμεί να ξεχωρίζει συγχορδιες αυξημένης 28ης με ελατωμένη 103η και επεκτασεις 20ης και 56ης ίσως να αποφύγει τον Behringer. Ναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο φίλε,  μιά χαρά είναι τα BEHRINGER για τα λεφτά τους.

Έχω και ενα vamp pro και φυσάει. Κατι φιρμάτα που κάνουν τα διπλά λεφτά τα σκοτώνει στα ίσα απο ήχο. Έχει άλλα ελλατώματα, δέν αλλάζει γρήγορα preset στο live αλλά για το στούντιο που το χρησιμοοιώ εγώ δέν με ενοχλεί...

Και για αυτό το επίπεδο του ενισχυτή που περιγράφεις, τίποτα ΄δεν είναι καλύτερο απο αυτόν.

Όλα είναι φτιαγμένα στην Κίνα, και άν θέλεις να πληρώσεις κάποια φίρμα στην διπλή τιμή, go ahead... ;)

Το έχει μαθητής μου και είναι οτι χρειάζεται για μελέτη και προβίτσες που δέν γίνεται χαμός απο γκάζια, και το έχω παίξει

και σε ένα μικρό λάιβ jazz οπου στέκεται αξιοπρεπώς. Τώρα σου λέω ότι έχω παίξει και με έναν Ampeg με 15 ιντσο  αλλά ροκ γκαζωμένο, για να μήν το αδικήσω το μηχανάκι που έλεγε οτι βγάζει 200 watt απλά δέν κλωτσούσε με ΤΙΠΟΤΑ. Δοκίμασε το άν σου δίνεται η ευκαιρία, και μήν ακούς οτι τα ΒΕΗ δεν είναι καλά απλά και μόνο επειδή είναι φτηνά...

Άν πάλι θέλεις κάτι πολύ καλύτερο, το άλλο μηχάνημα που σου προτείνω είναι το κοστουμάκι μου mesa boogie basis M2000 με 2 καμπίνες, 15΄΄ και 2Χ10'' + hf DRIVE, αλλά είναι κάπως πιο ακριβό, θέλεις περίπου 2200 $ για την κεφαλή και άλλα τόσα για τα ηχεία. Και παίζει καλύτερα απο το ΒΕΗ ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο φίλε,  μιά χαρά είναι τα BEHRINGER για τα λεφτά τους.

Έχω και ενα vamp pro και φυσάει. Κατι φιρμάτα που κάνουν τα διπλά λεφτά τα σκοτώνει στα ίσα απο ήχο. Έχει άλλα ελλατώματα, δέν αλλάζει γρήγορα preset στο live αλλά για το στούντιο που το χρησιμοοιώ εγώ δέν με ενοχλεί...

Και για αυτό το επίπεδο του ενισχυτή που περιγράφεις, τίποτα ΄δεν είναι καλύτερο απο αυτόν.

Όλα είναι φτιαγμένα στην Κίνα, και άν θέλεις να πληρώσεις κάποια φίρμα στην διπλή τιμή, go ahead... ;)

Το έχει μαθητής μου και είναι οτι χρειάζεται για μελέτη και προβίτσες που δέν γίνεται χαμός απο γκάζια, και το έχω παίξει

και σε ένα μικρό λάιβ jazz οπου στέκεται αξιοπρεπώς. Τώρα σου λέω ότι έχω παίξει και με έναν Ampeg με 15 ιντσο  αλλά ροκ γκαζωμένο, για να μήν το αδικήσω το μηχανάκι που έλεγε οτι βγάζει 200 watt απλά δέν κλωτσούσε με ΤΙΠΟΤΑ. Δοκίμασε το άν σου δίνεται η ευκαιρία, και μήν ακούς οτι τα ΒΕΗ δεν είναι καλά απλά και μόνο επειδή είναι φτηνά...

Άν πάλι θέλεις κάτι πολύ καλύτερο, το άλλο μηχάνημα που σου προτείνω είναι το κοστουμάκι μου mesa boogie basis M2000 με 2 καμπίνες, 15΄΄ και 2Χ10'' + hf DRIVE, αλλά είναι κάπως πιο ακριβό, θέλεις περίπου 2200 $ για την κεφαλή και άλλα τόσα για τα ηχεία. Και παίζει καλύτερα απο το ΒΕΗ ;D ;D ;D

 

Το θεμα ειναι οτι και ο Blue Cab 60.1 της Warwick (πολυ) καλυτερα παιζει και δεν κανει 2 χιλιαρικα αλλα μολις 50 ευρω παραπανω απο τον Behringer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγω οτι οι ενυσχητες της behringer ειναι πσιλο μαπα....Δεν μιλαμε για effects(Vamp pro) αλλα για ενυσχητες....Με λιγα λευτα παραπανω περνεις πολυ πιο καλο μηχανιματακι :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου