Προς το περιεχόμενο

Karaoke software?


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαθέτω μια μεγάλη συλλογή από video που παίζω αρμόνιο και φαίνονται απλά τα δάχτυλά μου.

Σκέφτηκα αφού έχω αυτά τα βιντεο να τα κάνω καραοκε, προσθέτοντας τους αντίστοιχους στίχους των κομματιών στο κατάλληλο σημείο.

 

Πως θα το κάνω αυτό;

 

Κάποια προγράμματα video που κοίταξα όπως το Windows Movie Maker δεν έχει αυτή τη δυνατότητα. ΜΠορείς να βάλεις μόνο τίτλους στην αρχή του video.

 

Το ίδιο το Youtube παρέχει την δυνατότητα  να προσθέτεις πολύ εύκολα τιτλους σε οποιοδήποτε χρονικό σημείο του video. Σου δείχνει το timeline και εσύ κάνεις Pause και Add Annotation και έτσι εισάγεις τους τίτλους που θέλεις στο σημείο που θες. Το πρόβλημά μου όμως είναι ότι κάποιος που θα κάνει download το βίντεό μου δεν θα εμφανίζονται οι τίτλοι. Οι τίτλοι εμφανίζονται μόνο εφόσον βλέπεις το βιντεο μέσα από το youtube. Εγώ θέλω να μπορώ να διανείμω και ανεξάρτητα τα αρχεία βιντεο που θα φτιάξω με τους υπότιτλους.

 

Πως μπορώ να προσθέσω εύκολα τους στίχους σε ένα βιντεο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για να κάνεις σωστη δουλειά πρέπει να φροντίσεις να ξέρει ο τραγουδιστής πότε τραγουδάει. Με αλλαγή χρώματος ή άλλο τρόπο.

 

Δες εδώ:

 

Το πώς δεν το ξέρω. Σόρρυ.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικός σε ζητήματα Karaoke (και προσωπικός φίλος) είναι ο Αντώνης Παπαδόπουλος, τον οποίο μπορείς να βρεις στο www.audiomidi.gr. (Σόρυ για την ελάχιστη κίτρινη διαφήμιση).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ειδικός σε ζητήματα Karaoke (και προσωπικός φίλος) είναι ο Αντώνης Παπαδόπουλος, τον οποίο μπορείς να βρεις στο www.audiomidi.gr. (Σόρυ για την ελάχιστη κίτρινη διαφήμιση).

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου