Προς το περιεχόμενο

myspace - αλλοιωμένη ποιότητα uploaded mp3s


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

μετά από μεγάλης διάρκειας αποχή από τα δρώμενα του myspace, αποφάσισα να ασχοληθώ ξανά.

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Ανεβάζοντας mp3 στο (μουσικό) προφίλ της μπάντας, διαπιστώνω ότι η ποιότητα του ήχου είναι σαφώς χαμηλότερη σε σχέση με τα mp3 όπως τα ακούω από το σκληρό δίσκο. Προφανώς δεν περιμένω να ανέβει με το ίδιο bitrate και την ίδια ακριβώς ποιότητα, αλλά η διαφορά είναι εμφανέστατη. Πριν 1-2 χρόνια που είχα ανεβάσει κάποια άλλα κομμάτια δεν είχα παρατηρήσει το ίδιο φαινόμενο, γι΄αυτό και παραξενεύομαι.

 

Ως myspace-βλάχος  ;D λοιπόν, ζητώ βοήθεια:

- Πρέπει να έχει κάποιες προδιαγραφές το mp3 ώστε να "ανέβει" απροβλημάτιστα; Στα παλιότερα uploads που προανέφερα, δεν θυμάμαι να είχα προσέξει ότι υπάρχουν συγκεκριμένες απαιτήσεις, αυτό βέβαια μπορεί να άλλαξε.

- Μήπως πλέον το διάστημα που δεν παρακολουθούσα το myspace άλλαξε τη διαδικασία και "ρίχνει" αυτόματα την ποιότητα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια,

 

δε ξέρω για κάτι τέτοιο, αλλά μιας κ βρίσκεται στο σκληρό μου ένα από τα εν λόγω mp3 ;) και τ ακούω το ίδιο κομμάτι και από το myspace, δε μπορώ να καταλάβω κάποια διαφορά...

 

Υ.Γ. Πως κ το έστειλαν στο περί ανέμων αυτό το θέμα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το myspace "χαλάει" (οκ ρίχνει) την ποιότητα στα 96 kbps

 

Τσέκαρε αυτό που παίζει στο δίσκο σου και κατέβασε αυτό που παίζει στο myspace με αυτό και σύγκρινε το bitrate  ;)

 

http://file2hd.com/

 

Aπο τις λίστες που θα σου βγάλει κατέβασε αυτή με το original quality (δηλαδή αυτό που παίζει στο προφιλ) και όχι αυτή με το high quality (που είναι και η πραγματική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου