Προς το περιεχόμενο

Brian May guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O ιδιος ο Brian May αυτοπροσωπως συγκρινει τις 2 κιθαρες, την αυθεντικη Red Special που του εφτιαξε ο μπαμπας του :) και την Burns Red Special που του φτιαχνει η......Burns

 

http://www.pharoscomputing.com/Burns%20Brian%20May-Red%20Special%20A-B%20Tests.mp3

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

α ετσι ε??? ε οχι λοιπον εγω ακουω μεγαλη διαφορα,για να μαθεις!!! :D :D

πλακα σου κανω μην τα παρεις...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα παιρνω ετσι ευκολα... :lol:

προσπαθησε καλυτερα λεγοντας μου οτι ο slash παιζει με gibson επειδη τα παιρνει και θα δεις για ποσο θα αρπαχτω :lol: :lol: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως δεν έχουν αισθητή διαφορά στον ήχο

- αφού τις παίζει ο ίδιος κιθαρίστας

- αφού φοράνε ίδιους μαγνήτες (αλλά έχουν λίγο διαφορετικά ξύλα)

 

εδώ και δύο χρόνια είμαι ιδιοκτήτης μιας τέτοιας κιθάρας

Είναι λίγο ιδιότροπη με το gear και δεν τη θεωρώ all around όπως μία strat παρόλο που έχει απεριόριστες ηχητικές επιλογές με τα 6 switch.Αλλά αν θες να παίξεις queen δεν χρειάζεται και μεγάλη προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστορία για την κατασκευή της Burns Red Special μπορείτε να την δείτε εδώ: http://www.edromanguitars.com/guitar/burns/brianmay_bur.htm

Η ουσία του όλου σχεδίου της δεν είναι στα ξύλα αλλά στον ιδιαίτερο τρόπο που έχουν φταχτεί τα ηλεκτρικά της και στο pocket που έχει (χαρακτηρίζοντας την σαν semi-hollow) πίσω απο το τρέμολο. Διαφορές στα δύο μοντέλα υπάρχουν αλλά είναι ελάχιστες. Κατά την γνώμη μου όμως, δεν θα πρέπει να συγκρίνωνται οι 2 κιθάρες μόνο με βρώμικο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου