Προς το περιεχόμενο

Keiji Haino αυτο θα πει τεχνη !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στη φραση μου, που παραθετεις,μιλαω κυριολεκτικα.Οτι ανθρωποι με απεριοριστο πνευμα και προσφορα νόσησαν καποια στιγμη ψυχικα. Δεν το επεβαλλε η πρωτοπορια τους να νοσησουν (δλδ τα επιτευγματα τους), αλλα εγινε στη συνεχεια, πολλες φορες απο αδυναμια να επιλυσουν το επομενο μεγαλο προβλημα.Γινεται αυτο στην τεχνη ή μηπως καθε επομενη εμπνευση λαμβανεται ως συνεχεια του εργου τους;

 

A, μάλιστα.. κατάλαβα.

 

Τέλος πάντων, δεν θα επεκταθώ αλλά νομίζω ότι έχω σοβαρά επιχειρήματα ενάντια στη θέση ότι "η πρωτοπορεία είναι επιδίωξη μεμονωμένων ομάδων, αλλά κτήση όλου του κόσμου", όπως τη διατύπωσε ο/η darshan. Ίσως κάποια στιγμή το συζητήσουμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε ,επίσης, οτι οι... πρωτοπορίες, απο το Dada, μέχρι το... Fluxus ( το θυμόσαστε το Fluxus, φαντάζομαι ), πολύ ψηλά στη σειρά των προτεραιοτήτων τους, είχαν και το να ...σπάνε πλάκα!

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω σοβαρά επιχειρήματα ενάντια στη θέση ότι "η πρωτοπορεία είναι επιδίωξη μεμονωμένων ομάδων, αλλά κτήση όλου του κόσμου", όπως τη διατύπωσε ο darshan.

 

Παρομοίως, η θέση που διατύπωσα είναι διάτρητη, και τα επιχειρήματα και τα παραδείγματα εναντίον πολλά.

'Ισως εξαρτάται απο τον βαθμό ρεαλισμού/κυνισμού/ρομαντισμού που βλέπουμε τα πράγματα.

Ίσως να έχει να κάνει με το butterfly effect, το global unconscious, το global mind, το cosmic pattern και διάφορα άλλα new age καλούδια.

Ίσως ο έτσι στο πρώτο τραπέζι πίστα να νομίζει πως το avant garde είναι ελβετικό ρολόι και χέστηκε για εξερευνήσεις. "Ποιός το γ...ει το σύμπαν, με την Νατάσα τι θα κάνω?" όπως είχε πει ένας φίλος.

Και μάλλον είχε δίκιο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ποιός το γ...ει το σύμπαν, με την Νατάσα τι θα κάνω?" όπως είχε πει ένας φίλος.

Και μάλλον είχε δίκιο.  :)

 

Έχοντας μακρά εμπειρεία με κάποια Νατάσα, κάποτε... σε διαβεβαιώνω ότι έχει απόλυτο άδικο.

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ο έτσι στο πρώτο τραπέζι πίστα να νομίζει πως το avant garde είναι ελβετικό ρολόι και χέστηκε για εξερευνήσεις. "Ποιός το γ...ει το σύμπαν, με την Νατάσα τι θα κάνω?" όπως είχε πει ένας φίλος.

Και μάλλον είχε δίκιο.  :)

 

Έχοντας μακρά εμπειρεία με κάποια Νατάσα, κάποτε... σε διαβεβαιώνω ότι έχει απόλυτο άδικο.

 

:)

 

 

οφ τοπικ!

 

καποτε με ειχε παρει μια τηλεφωνο μια γνωστη μου, που ηταν πολυ πολυ ομορφη και με ρωτησε πολυ πολυ προβληματισμενη

''αλεξανδρε, εβαλα να δω το ρεκβιεμ για ενα ονειρο και μολις τελειωσε.

τελικα δεν καταλαβα...τι ειναι Η ρεκβιεμ??''

 

θυμαμαι πως της απαντησα,''σαλατα, σαν την ρωσικη,χαρα μου''

 

sorry για το οφτοπικ!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου