Προς το περιεχόμενο

Lovepedal Mini Line


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σουπερ τα catalin,μπραβο στον bSunday που τα ανεφερε,κ εγω απο καποιο παλαιο ποστ του τα εμαθα κ δεν το μετανιωσα ποτε που προμηθευτηκα 1-2 απ'αυτα.

 

Παιδες ομως εχω παθει την πλακα μου τωρα τελευταια με το DOD 250 του Analogman με το mojo & mxr dist+ mod. Ειναι μεσα στο budget των περισσοτερων κ ειναι πραγματικα φοβερο preamp.Οσοι λατρεις του 80's crunch δεν θα φευγετε απο το σπιτι χωρις αυτο.

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μην ξεχάσω να πω πως τα δυο βρωμοπέταλα της Catalinbread που είπα προηγουμένως οσονούπω καταργούνται, οπότε αν κάποιος τα θέλει ας τα πάρει σύντομα...

 

Για να γυρίσω στα Lovepedal mini, ειδικά αυτό το vibe είναι σκέτος πειρασμός... και χωράει παντού, και δεν πιστεύω να απογοητεύσει με τις επιδόσεις του.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερ τα catalin,μπραβο στον bSunday που τα ανεφερε,κ εγω απο καποιο παλαιο ποστ του τα εμαθα κ δεν το μετανιωσα ποτε που προμηθευτηκα 1-2 απ'αυτα.

 

Παιδες ομως εχω παθει την πλακα μου τωρα τελευταια με το DOD 250 του Analogman με το mojo & mxr dist+ mod. Ειναι μεσα στο budget των περισσοτερων κ ειναι πραγματικα φοβερο preamp.Οσοι λατρεις του 80's crunch δεν θα φευγετε απο το σπιτι χωρις αυτο.

 

 

 

Σ'εχει φαει ο Σουηδος μεθυστακας εσενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμουν στο ΤΣΑΚ σε μια φαση να παρω το V8 της Catalinbread  αλλα δεν εχω αξιωθεί να βγαλω πιστοτικη οποτε.......

πολυ ωραια πεταλια οντος και ο τυπας που τα φτιαχνει φενετε θεοτρελος! Ασε που ολα ειναι πανεμορφα και σε λογικες τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γυρίσω στα Lovepedal mini, ειδικά αυτό το vibe είναι σκέτος πειρασμός... και χωράει παντού, και δεν πιστεύω να απογοητεύσει με τις επιδόσεις του.

 

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω σε αυτά τα mini, είναι το ποια παράμετρο από όλες ελέγχει το ένα και μοναδικό ποτενσιόμετρο.

Πχ στο Univibe λόγικό είναι να θέλεις κανείς να ελέγξει speed & depth, άρα χρειάζονταί τουλάχιστον 2 pots. Ομοίως και για το echo κ.οκ...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω σε αυτά τα mini, είναι το ποια παράμετρο από όλες ελέγχει το ένα και μοναδικό ποτενσιόμετρο.

Πχ στο Univibe λόγικό είναι να θέλεις κανείς να ελέγξει speed & depth, άρα χρειάζονταί τουλάχιστον 2 pots. Ομοίως και για το echo κ.οκ...

 

συμφωνω, αλλα να τι λεει ο μαστωρ:

 

Righteous Uni-Vibe sounds 

This is not a copy of the Uni-Vibe circuit, but rather a unique approach to generating those same lush swirling tones.

 

Speed control on the outside with a large knob so you can turn it with your foot, intensity trim pot on the inside.

The trim is a very sensitive adjustment, but once you get it dialed in to taste it's set it and forget it.

 

εδιτ: κατι μου λεει οτι οι πρωτες μοντες που θα κυκλοφορησουν θα ειναι για προσθηκη εξωτερικου intensity pot...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εδω εχει και κλιπακι

 

 

ωραια ακουγεται το μουλικο... 

 

εχω και συνδρομο στερησης λογω ξεκοιλιασμενου twin...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμουν στο ΤΣΑΚ σε μια φαση να παρω το V8 της Catalinbread  αλλα δεν εχω αξιωθεί να βγαλω πιστοτικη οποτε.......

πολυ ωραια πεταλια οντος και ο τυπας που τα φτιαχνει φενετε θεοτρελος! Ασε που ολα ειναι πανεμορφα και σε λογικες τιμες...

 

Oύτε εγώ έχω πιστωτική (πάλι καλά γιατί δεν θα'χε μείνει ούτε ένα φαζοπέταλο στο Ebay και θα ζούσα με ψωμί και νερό) αλλά στο μαγαζί που λινκάρισα, το http://degiergitaarbouw.nl/webshop/, μπορείς να τους καταθέσεις τα χρήματα στο λογαριασμό τους: σου δίνουν τους κωδικούς ΙΒΑΝ και BIC κι έτσι δεν υπάρχει καμία προμήθεια από την τράπεζα - τουλάχιστον στη δικιά μου. H εξυπηρέτηση είναι πολύ καλή και ταχύτατη, και είναι πολύ φιλικοί με οποιεσδήποτε ερωτήσεις έχεις. Ψήνομαι να τους ζητήσω ένα νέο της Catalinbread που δεν το'χουν φέρει ακόμη...

 

Πίσω στο θέμα (κάνω απεγνωσμένες προσπάθειες να μείνω ον τόπικ): το Proguitarshop είπε ότι τις προσεχείς ημέρες θα κάνει λεπτομερή ντέμο του καθενός από τα μίνι της Lovepedal, oπότε μόλις δείτε κάτι φέρτε το κι εδώ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου