Προς το περιεχόμενο

ηχογραφηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά.παίζω μπάσο και πρόσφατα πήρα μια πεταλιέρα και θέλω να ηχογραφήσω κάτι κομμάτια μου μόνο με μπάσο.είμαι άσχετος...δυστυχώς...ποιο είναι το πιο εύκολο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω?μπορώ μόνο με την πεταλιέρα να βγάλω ικανοποιητικό ήχο?την καινούρια της boss έχω.θέλω να γράφω πολλά μπάσα σε κάθε κομμάτι και να βάζω σαν οδηγό έναν απλό ρυθμό για να μη χάνομαι.

ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη φιλε για την καθυστερηση!τωρα ξαναμπηκα. το εχω ακουστα απλα το προσπαθησα και δεν καταλαβα και πολλα. τωρα προσπαθω το adobe audition 3 να βγαλω ακρη.το ξερεις?μου φαινεται πιο ευκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα όμως πρέπει να δοκιμάσεις το Ableton Live πολύ απλά γιατί έχει πολύ καλή μηχανή που κάνει realtime αλλαγή τέμπο στο audio και έτσι θα μορείς να φορτώνεις τύμπανα,λούπες κτλ και να τα παίζεις στο ρυθμό που θες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cooledit...για αρχή είναι Ο.Κ. και πολύ εύκολο! Μετά αν γουστάρεις πάς σε κάτι καλύτερο...

 

 

 

-----------Edit-----------

Χμμμ…το Audiotion που ανέφερες είναι το παλιό Cooledit. Το είχα ξεχάσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου