Προς το περιεχόμενο

marshall dsl 401


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.. ο combo DSL 401, έχει ένα "θεματάκι " με τα πρίμα... κάποιο πρόβλημα παίζει με το κύκλωμα, δεν εξηγείται αλλιώς πάνω από το 2-2,5 είναι εκνευριστικά ενοχλητικά. Σε γενικές γραμμές Marshall λάμπα είναι, γνωστός ο  ήχος, γνωστό αποτέλεσμα, υπάρχουν σίγουρα και καλύτεροι στην κατηγορία του. Αν όμως ενδιαφέρεσαι για Marshall tone, τότε θέλεις αυτό και τίποτα άλλο. Είναι καθαρά πιό υποκειμενικά τα κριτήρια για να προσθέσω κάτι παραπάνω. Απλά προσοχή τα πρίμα του δεν είναι πρίμα ενισχυτή αλλά "ξύστρες" :)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όμως ενδιαφέρεσαι για Marshall tone, τότε θέλεις αυτό και τίποτα άλλο.

 

(σε αυτήν τη κατηγορία τιμής, μεθερμηνευόμενον μέχρι τα 678 ευρώ που τον έχει ο Ντιβής)

 

 

Η δικιά μου γνώμη θεωρώ ότι περιττεύει αφού ο συνφορουμίτης επιβάλλεται να τον δοκιμάσει ο ίδιος πριν τον αγοράσει (ειδικά αφού πρόκειται και για μεταχειρισμένο).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι στα χρηματα.Ποσο θα σου κοστισει?

Εαν σου κοστισει ας πουμε,400 ευρω,τοτε ειναι μια χαρα! Με καταλαβες τι θελω να πω.

 

ΥΓ Καποιος εγραψε περι "πεταλομηχανης","ραπτομηχανης" κτλ,χαβ μερσι παιδες.

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.. ο combo DSL 401, έχει ένα "θεματάκι " με τα πρίμα... κάποιο πρόβλημα παίζει με το κύκλωμα, δεν εξηγείται αλλιώς πάνω από το 2-2,5 είναι εκνευριστικά ενοχλητικά. Σε γενικές γραμμές Marshall λάμπα είναι, γνωστός ο  ήχος, γνωστό αποτέλεσμα, υπάρχουν σίγουρα και καλύτεροι στην κατηγορία του. Αν όμως ενδιαφέρεσαι για Marshall tone, τότε θέλεις αυτό και τίποτα άλλο. Είναι καθαρά πιό υποκειμενικά τα κριτήρια για να προσθέσω κάτι παραπάνω. Απλά προσοχή τα πρίμα του δεν είναι πρίμα ενισχυτή αλλά "ξύστρες" :)

 

 

στο καθαρο καναλι εχω τις ρυθμισεις ως εξης- πριμα=6, μεσαια=7, μπασα=5  

ειναι οντως υποκειμενικο γιατι εμενα μου φαινεται μια χαρα.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

στο καθαρο καναλι εχω τις ρυθμισεις ως εξης- πριμα=6, μεσαια=7, μπασα=5  

ειναι οντως υποκειμενικο γιατι εμενα μου φαινεται μια χαρα.!

Οταν τον "ανοιξεις" ομως τοτε θα κατεβασεις το πριμα στο 3-4,εκτος κ εαν τον βαλεις σε 412. Σωστα τοποθετηθηκε ο Taq,εχει τσιριδα στις εκτος σπιτιου εντασεις.

Ειναι θεμα και μεγαφωνου δηλαδη,για να μην αδικουμε τον Μαρσαλ.

Βεβαια παιζουν ρολο και οι μαγνητες σου.

 

Επαναλαμβανω,εαν τον προμηθευτεις "φθηνα" τοτε εισαι Οκ.Δεν θα παιξεις δα κ στο Φιλμορ!Ενα καλο βασικο ενισχυτη ψαχνεις!

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σε μεγαλες εντασεις ειναι πολυ πιθανο οτι το κατεβαζεις..

επισης, εκτος των αλλων, οπως ειπαμε και σε αλλο τοπικ σχεδον ποτε δεν ''παιζει'' κανεις με τα tone της κιθαρας..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ παιδια σημερα τον ακουσα μπορω να πω οτι δεν μου αρεσε καθολου.τον ακουσα με gibson les paul

δεν πιστευα οτι δεν θα μου αρεσε καθολου

παλιοτερα ειχα εναν hot rod deluxe .η συγκριση με τον marshall που νομιζω οτι ειναι στα ιδια λεφτα μου φανηκε σαν την μερα με τη νυχτα

ο marshall να σημειωσω οτι ηταν 2 μηνων

η δε παραμορφωση απο τις χειροτερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h δε παραμορφωση απο τις χειροτερες

Ειναι λιγακι "περιεργη" συμφωνω.Δεν θελει πολυ gain γιατι τρανζιστοριζει. Στο 6-7 ειναι αρκετα καλη.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου