Προς το περιεχόμενο

Τι προβληματα υπαρχουν με τις χρεωστικες καρτες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ έχω βγάλει προπληρωμένη κάρτα we buy από τράπεζα πειραιώς..στην αρχή την φόρτιζα δωρεάν..τώρα πληρώνω 1% του ποσού της φόρτισης με μίνιμουμ χρέωση 1 ευρώ και μάξιμουμ τα 5 ευρώ..όταν την έβγαλα με είχαν διαβεβαιώσει ότι δεν παίρνουν προμήθεια..όχι ότι τους πίστεψα.. ::)

πάντως η ευκολία είναι μεγάλη, αλλά μου την δίνει που τους δίνω αυτή την προμήθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τί εννοείς Superfunk και εγώ αυτής της άποψης είμαι. Δεν φταίνε οι τράπεζες για την κατάσταση με τα δάνεια και τις κάρτες, αλλά τα ζώα που μπήκαν στον καταναλωτισμό χάφτοντας τις διαφημίσεις χωρίς να μπορεί να τα σηκώσει η τσέπη τους. Τα ίδια ζώα είναι που μετά τους πιάνουν κορόιδο οι τράπεζες επειδή δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν τί πληρώνουν στην ουσία παίρνοντας ένα δάνειο ή αγοράζοντας με κάρτες.

 

Και σε αυτό δεν φταίει ούτε η Ελλαδίτσα ούτε η κρίση. Απόδειξη είναι οι χιλιάδες μεταναστες, που ζούνε με πολύ χαμηλότερους μισθούς και όχι μόνο επιβιώνουν, αλλά βάζουν και ένα σωρό χρήματα στην άκρη, οχι επειδή είναι λαμόγια και απατεώνες όπως πιστεύουν πολλοι, αλλα επειδή δεν θεωρούν το 2ο αυτοκίνητο μεσα στην Αθήνα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ, επειδή δεν θεωρούν το μπουζούκωμα καθε παρασκευοσάββατο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ και επειδή μια τετραμελής οικογένια δεν μαγειρεύει ποσότητες για 10 άτομα (μην συζητήσουμε για το τί γίνεται στις γιορτές)

 

 

Καλό είναι όμως όταν κάποιος μπαίνει και ρωτάει συγκεκριμένα κάτι, που σημαίνει ότι έχει άγχος και τον τρώει (δεν είναι πρόβατο δηλαδή αλλιώς θα είχε ήδη μουρώσει) να του απαντάμε όμορφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα..ομορφα του απαντησα...(οσο ομορφα μπορει ενας κακος γερος σαν και εμενα δηλ! ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας κακος γερος σαν και εμενα δηλ! ;D ;D)

Το παραδέχεσαι (και κρατάω bookmark αυτό το σημείο) για όταν κοροϊδεύεις εμένα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα..ομορφα του απαντησα...(οσο ομορφα μπορει ενας κακος γερος σαν και εμενα δηλ! ;D ;D)

 

Ε νταξ... Το ηλίθιος το βλάξ και το IQ (με bold κιόλας) θα μπορούσανε να λείπουνε....

 

Τελος πάντων το θέμα είναι ότι οι προπληρωμένες είναι εντάξει, χρησιμοποιώ και εγώ ένα χρόνο τώρα της Eurobank για εισητήρια, paypal και rapidshare και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το ευρώ δεν το σκέφτομαι καν, αν σκεφτείς την ευκολία που προσφέρουν αυτές οι κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι να ξαναυπενθυμίσω την εναλλακτική του bank transfer (έμβασμα) μέσω winbank όταν θέλουμε να ψωνίζουμε από καλά μαγαζιά. To κόστος είναι 0.30€ fixed ανά έμβασμα και δεν μπλέκεις με κάρτες.

Το κόστος δημιουργίας λογαριασμού winbank είναι 5€ (τα δίνεις 1 φορά)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου