Προς το περιεχόμενο

Μετατόπιση ποτενσιομετρων πάνω κάτω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω μια squier jaguar δεξιόχειρη κ επειδή είμαι αριστεροχειρας θέλω να πάω να μου βάλουν τα ποντενσιομετρα κάτω ώστε να με βολεύουν...ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει η διαδικασία? όλες τις άλλες αλλαγές τις έχω κάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλαγές έχεις κάνει μέχρι τώρα? Γυρισες τους μαγνητες, Απ' όσο καταλαβαίνω θες να βάλεις τα pots στη θέση των διακοπτακίων και αυτά που? στη θέση των ποτς? Αν εκεί έχεις μεταλλικά plates πρέπει να φτιάξεις καινουργια (δεν γνωρίζω αν ταιριάζουν απο LH) που σημαίνει ότι θα γινουν χειροποιήτα και θα χρωμιωθούν, άρα υπολόγισε πανω απο 20 ευρώ στο καθένα μπορεί να σου πάει και κανα 40άρι αν δεν έχεις γνωστό να στο σχεδιάσει και να στο κόψει και σου λέω και καλή τιμή, από την άλλη θα χωρέσουν τα ποτς εκεί? (απο πλευράς βάθους) ή θα χρειαστεί να σκάψεις το σώμα? μήπως να την αφήσεις έτσι και να τη συνηθήσεις ή να την πουλήσεις και να πάρεις μια αριστερή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω... αν δεν έχει μεταλλικα plates η διαδικασία είναι αρκετά απλή, αλλά πάλι εξαρτάται απο το πως είναι σκαμένο το σώμα, με κάποιες μικρές παρεμβάσεις στο Pickguard ή νέο Pickguard και προέκταση των καλωδιων, τιμη θα πρεπει να ρωτήσεις μάστορα αν δεν μπορείς μονος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου