Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω μουσικούς - συγκροτήματα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. 
 

Πρόκειται να παντρευτώ το Σεπτέμβριο στην Καλαμάτα και θα ήθελα στη δεξίωση να παίξει κάποιο σχήμα ιδανικά, jazz, funk. Επειδή το budget μου δεν είναι τέτοιο που να δικαιολογεί τη μεταφορά ενός σχήματος από οπουδήποτε στην Ελλάδα, θα ήθελα να δω τι επιλογές έχω από την τοπική μουσική σκηνή. Υπάρχει κάπου κάποιο είδος ευρετηρίου με σχήματα ζωντανής μουσικής στην Καλαμάτα; Κανένα άλλο τιπ για το που θα μπορούσα να ψάξω;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς πάντα να ξεκινήσεις βάζοντας αγγελία μέσω της ειδικής σελίδας αγγελιών (Smart Noiz)
https://smart.noiz.gr/listings.php?category=18

 

Μια ακόμη ιδέα είναι να επισκευτείς κάποια τοπικά στούντιο και μουσικούς οίκους και να κολλήσεις εκεί ένα χαρτί, απλά και παραδοσιακά.

 

Αν ασχολείσαι με social media, ίσως να αξίζει να ψάξεις αν υπάρχει κάποιο group συγκεκριμένα για κατοίκους της Καλαμάτας, ή κάποιο Jazz/Funk group και εκεί να κάνεις μια δημοσίευση, αναζητώντας κάποιους σύμφωνα με την τοποθεσία.

 

Ίσως κάποιος άλλος φίλος εδώ γνωρίζει κάτι πιο συγκεκριμένο.

Καλή τύχη!

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό! Δοκίμασε να τηλεφωνήσεις σε τοπικές επιχειρήσεις που γνωρίζουν τέτοια συγκροτήματα, όπως καφέ-μπαρ που κάνουν λαιβ, καταστήματα με μουσικά είδη κλπ. Όλο και κάποιος θα γνωρίζει.

 

36 λεπτά πριν, Andreas Patsis είπε


Πρόκειται να παντρευτώ

 

7 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Καλή τύχη!

 

Θα τη χρειαστεί...😁

  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Andreas Patsis είπε

Πρόκειται να παντρευτώ το Σεπτέμβριο στην Καλαμάτα ...

 

Ανδρέα καλώς ήρθες.

Δεν μπορώ να βοηθήσω στο να βρεις γκρουπάκι από Καλαμάτα, αλλά για να προλάβω τις εξελίξεις, σου λέω ότι εδώ στο noiz, έχουμε τον Κούγια των διαζυγίων, LK τον λένε, και είναι ο καλύτερος δικηγόρος στον τομέα του.

Αν ποτέ τον χρειαστείς ρίξε του ένα pm.

Δεν έχει χάσει διαζύγιο ως τώρα, και έχει ξεπετάξει το μισό noiz.

 

Φυσικά αστειεύομαι, με το καλό ο γάμος.

 

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Νομίζω σε κάλυψαν οι Alex & gkourmoul1.... Τον fusiongtr μην τον ακούς, δυο διαζύγια έχει....! Ένα στο παρελθόν κι ένα στο μέλλον..

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας κύριοι. 

Και για τις ευχες! :P

Δώσατε ένα καλό σημείο εκκίνησης. 

Θα βγάλω σπυριά αν στο γάμο μου έχει τον κλασσικό γαμοDJ.

Με όλο το σεβασμό στους ανθρώπους που παίζουν σε γάμους, 

1. Αυτό το mainstream ποτ πουρί που παίζουν είναι λίγο αηδία

2. Βαθιά μέσα μου δε μπορώ να δεχτώ την αμοιβή τους των 500 ευρώ, ενώ έχω ξοδέψει μια περιουσία για βινύλια και στα 20 χρόνια που έπαιξα μουσική σε όλη την Ελλάδα και όχι μόνο κατάφερα να πάρω λίγα περισσότερα από τα μισά. Μου τη δίνει λίγο που ξέρω να παίζω με 3 πικάπ κι έρχονται μ ένα στικάκι, διεκπεραιώνουν και παίρνουν 500 ευρώ. 

Θέλει ψυχή το πράμα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου