Προς το περιεχόμενο

Fender Twin reverb overhaul stage 2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιζει να μας δουλευαν ολους η CBS!  >:(

Τι χρονιας ειναι ο ενισχυτης?

 

early 80's...  εχω το φυλλαδιο της Fender απο εκεινη την εποχη που το δειχνει και το λεει καθαρα οτι ειχαν fingerjointed solid pine cabs...

 

κλάιν μάιν pine...  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχω το φυλλαδιο της Fender απο εκεινη την εποχη που το δειχνει και το λεει καθαρα

 

καλα εδω ΣΗΜΕΡΑ τα φυλλαδια (αλλα και το site της Fender) εχουν τα...μισα specs λαθος,φαντασου τι γινονταν στα 80s που τους επνιγε η...Λακ και τους εσφιγγαν τα...spandex...... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που το προσεχω λιγο καλυτερα πρεπει να εχουν κανει την εξης ομοφυλοφιλια οι CBSτες.

 

Τα "εξωτερικα" φυλλα πρεπει να ειναι pine αλλα μεσα ειναι laminated... 

Καποια μερα προσεχως θα τριψω για να βγει το στρωμα κολλας και εσωτερικου Tolex που εμεινε επανω στο ξυλο.

 

Τοτε θα φανει η πληρης αληθεια.

 

Παντως αυτο ειναι κλασσικο κολπο με τα εξω φυλλα να ειναι κατι πιο "επιθυμητο" και μεσα το μπαζο για να γεμισει...  ;)

 

φαντασου τι γινονταν στα 80s που τους επνιγε η...Λακ και τους εσφιγγαν τα...spandex...... ;D ;D

 

εδω που τα λεμε τα χερια μου κολλουσαν περιεργα αφοτου εβγαλα το Tolex...  λες να ηταν λακ?  ;D  ;D  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου