Προς το περιεχόμενο

Electric Bass: Πεταλάκια ή πεταλιέρα;


DemonCleaner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πλακα εκανα φιλαρακι' date='thomann και ξερο ψωμι.πολυ καλυτερες τιμες και δεν εχεις να φοβασε τιποτα.[/quote']

 

Ναι φίλε whiteNoise το κατάλαβα :wink: :D

 

Έχω δει στο forum ότι πολλά παιδιά παίρνουν πράγματα από τον Thomann αλλά άμα δεν έχεις ξανακάνει κάτι όπως και να το κάνουμε είσαι λίγο διστακτικός. Α! και δεν μου απάντησε κάποιος, αντικαταβολή στέλνει στην Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δοκίμασε και το Hartke Bass Attack, κάνει μονο 100 ευρώ (Ομικρον) και είναι εξίσου καλό με το Tech21, τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά.

 

Το χρησιμοποιώ κατευθείαν στην κονσόλα και είμαι πολυ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει συγκρίνει κανείς τα Behringer Tube Ultragain MIC200 (ως DI για μπάσο) και Behringer BDI21;

 

Έχω το MIC200. Αξίζει να πάρω και το BDI21; Θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές στον ήχο δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχουν πουθενά αυτά να πάω να τα ακούσω (Αθήνα κέντρο κάπου?). Με έχει φάει η περιέργεια!

 

90% τα έχει ο Διαμαντόπουλος (Σολωνος) και ο Καγμάκης (Μπενάκη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε Angelos το είχα τσεκάρει όταν κοίταζα και για το απλό Bass Driver και... 8O 8O 8O :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό ακριβώς είναι το νέο μοντέλο...το παλιό δεν βγαίνει πλέον...τουλάχιστον δεν υπάρχει άλλο στον κατάλογο της Tech 21...οπότε μόνο ότι υπάρχει σε stock...πάντως το συγκεκριμένο φαίνεται ανώτερο κυρίως λόγω της μνήμης και επίσης η τιμή είναι χαμηλότερη σε σχέση με το προηγούμενο....

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Έχω ποστάρει και στο Best Bass Distortion Pedal πως είμαι σε αναζήτηση bass distortion pedal, και έχω μιλα απορία σχετικά με το θέμα της πεταλιέρας, συγκεκριμένα για την Boss ME-50B (αν πάρω πεταλιέρα, αυτή και καμία άλλη) σε σύγκριση έστω με τα Bass Big Muff και Boss ODB-3.

Η διαφορά ποιότητας των εφφέ από το αναλογικό στο ψηφιακό σε ποιες περιπτώσεις γίνεται εμφανής, και σε ποιο βαθμό υφίσταται; Μεγάλο, μικρό; (υπενθυμίζω πως μιλάω για τα προαναφερθέντα πετάλια και πεταλιέρα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου