Προς το περιεχόμενο

Seymour Duncan vs Di Marzio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης κάτι που παρατηρείται είναι ότι κιθάρες απο το εργαστάσιο πιο συχνά θα φοράνε SD και EMG παρά Dimarzio με εξαίρεση κάποιες Ibanez και την Strat του Malmsteen.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω ψαξει πολυ το θεμα με τους μαγνητες και εχω αρκετους SD ΚΑΙ DM σπιτι, τους οποιους τους βαζω-βγαζω καθε βδομαδα. Καταρχας η μια εταιρια αντιγραφει την αλλη,

οπως η Mercedes-BMW, για καθε μαγνητη της μιας υπαρχει ο αντιστοιχος μαγνητης της αλλης με πολυ μικρες διαφορες. Δεν πιστευω οτι η μια εταιρια υπερτερει της αλλης αλλα θα γραψω μερικους μαγνητες που εχω δοκιμασει και τα σπανε και απο τις δυο εταιριες.

 

SD JB(δεν ειναι τυχαιο, μαμαει, πολυ σκαστος ηχος)

SD 59(σε neck ειναι αντιστοιχως του jb σε bridge, must try it)

SD Hot for strat(πολυ gain με vintage χρωμα)

SD Hotrails(λιγο πιο ''βρωμικος'' και ''βρωμιαρης'' απο τον jb)

SD Quarterpound(στην αρχη δεν μου αρεσε καθολου και τον εβγαλα και τον χαρισα, ομως τοτε ημουνα μικρος και ανωριμος, Ολοι λενε για αυτους οποτε θα δωσω μια δευτερη ευκαιρια)

 

DM HS3/YJM (τελειοι για bridge/neck σε strat, καλητεροι απο οποιον SD μονο εχω παιξει, εξαλου παιζει και ο θεος με αυτους...)

DM Paf pro (τελειος διπλος σχεδον σε ολα, καθαρα-βρωμικα-ολα,)

DM Steve's Special(ο ΜΟΝΟΣ διπλος ΧΩΡΙΣ ΑΠΕΙΡΑ ΜΕΣΑΙΑ, οποτε κανει τελεια για maple/alder ξυλα που εχουν ΜΟΝΟ Απειρα μεσαια)

 

Γενικα φιλοι μου υπαρχει ενας μαγνητης ομως, που ειναι αντιστοιχος του JB, αλλα κατα την γνωμη μου καλητερος, SUHR DSV. Ειχα το jb και εβαλα αυτον δοκιμαστικα και δεν τον ξαναεβγαλα.

 

Τους παραπανω τους εχω δοκιμασει και η αποψη μου ειναι καθαρα υποκειμενικη.

 

Για αποριες μην διστασετε να ρωτισετε.

(σορυ για ορθωγραφικα λαθη)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω, για τον ηχο που μου αρεσει (Hard-Heavy) δεν εχω βρει μαγνητη ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΑ που να μου αρεσει καλυτερα απο τον DiMarzio ΤΟΝΕΖΟΝΕ στη θεση της γεφυρας.

 

Θα πρεπει να εχω αδικησει λιγο τους HS3 μου. Μου φανηκαν λιγο.... καπως ψοφιοι. Μαλλον θα τους ξαναπερασω στη strat και θα παω για Hiroshima Mon Amour

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βαλεις δυνατο διπλο σε strat θα γινει μαπα. Το δοκιμασα και ξερω, εβαλα JB, steve's special, hotrails. ολοι μετριοι.

 

Θα σου προτεινα με τα χιλια αν θες δυνατους να κοιταξεις σε SD, Hot for strat-Quarterpound-Custom Flat.

Εγω θα ελεγα: Bridge/Middle:Quarterpound   Neck:CustomFlat

 

Για οχι και πολυ gain εβαλα τους HS3(Br/Mid) και YJM(Ne)

Μακραν καλητεροι απο οποιον SD μονο εχω παιξει και αν δεν σου αρεσει ο θεος μην φοβασε, δεν θα ακουγεσε σαν malmsteen αν τους βαλεις.

Βαβαια εχω ακουσει τα καλητερα για τουν Kinman οπως επισης και για τους Suhr.

Eχω εναν Suhr v60 αν θες να δοκιμασεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω τρείς διπλούς σε μαόνι στρατ deluxe (JB, 59, JAZZ) και η κιθάρα ΓΑΖΩΝΕΙ.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ολα καλα αλλα εγω ψαχνω humbucker για την bridge θεση και οχι μονο.......το hot rails τον εβαλα στην αλλη start και μου αρεσει πολυ ...τωρα ψαχνουμε κατι δε διπλο με αρκετο γκαζι (οχι να ξυνει) για την deluxe μας ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα SH14 (Custom 5 SD)

 

αυτον λεω αλλα με τρομαξε ο fenderiarhs....που ειπε οτι δεν εχει μεσαια.......τον εχεις δοκιμασει σε strat>?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον δοκίμασα αλλά σε μαόνινο σκάφος με έβενο ταστιέρα....

Είχε μπασάκια και μέτρια μεσαία.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου