Προς το περιεχόμενο

Seymour Duncan vs Di Marzio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον δοκίμασα αλλά σε μαόνινο σκάφος με έβενο ταστιέρα....

Είχε μπασάκια και μέτρια μεσαία.

 

Ακριβως γι αυτο λεω οτι δεν πολυταιριαζει σε στρατ.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πριν κανα χρόνο είχα postαρει για τον ίδιο λόγο εδω...

Εψαξα αρκετές απο τις λύσεις που μου προτάθηκαν..

Σιχαίνομαι το ξυσιμο και τα τζιτζίκια οπότε  :

X2N..μεγα σφάλμα...η κιθάρα έγινε μέσο τρομοκρατίας... ;D ;D ;D

Jeff Beck-Evolution αποδείχθηκαν στα αυτιά μου λίγοι...(πολύ φασαρία για το τίποτα κατ'εμε...άμπαλοι ρυθμικά.ο JB για lead και μόνο ήταν ωραίος)... 

Ο Tone Zone είχε ενδιαφέρον...αρκετά μεσαίος...και πεντακάθαρος σε λειτουργία...και καλά καθαρά..

...τώρα έχω DP-100 ....και η κιθάρα άλλαξε....εντυπωσιακό σε όγκο και αρμονικές αποτέλεσμα...παχιά lead...gibson-like crunch έως καργα καφριλίκια..ταιριαζει με ότι αναλογικό εφε έχω στα πόδια μου...για μένα είναι η νο.1 λύση για να δώσεις όγκο σε strat...τον σπλίταρα και παίζει μιά χαρα και κουτσός.

Το μόνο αρνητικό του είναι ότι σου δίνει μία αίσθηση λασπης σε ακραία settings..αλλα αυτό παλεύεται.

..Αν χρησιμοποιούσα ψηφιακά εφε θα κρατουσα τον ToneZone που παρα τα υπερβολικά μεσαία του είναι πεντακάθαρος...

 

...ενας γνωστός έβαλε tonerider και είναι πολύ ευχαριστημένος...

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Bareknuckle

 

ουτε η απαντηση γιατι μιλαμε μονο για τις δυο αυτες εταιριες....που ειναι και καλα οι πιο γνωστες και φημισμενες..... ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα χρόνο είχα postαρει για τον ίδιο λόγο εδω...

Εψαξα αρκετές απο τις λύσεις που μου προτάθηκαν..

Σιχαίνομαι το ξυσιμο και τα τζιτζίκια οπότε  :

X2N..μεγα σφάλμα...η κιθάρα έγινε μέσο τρομοκρατίας... ;D ;D ;D

Jeff Beck-Evolution αποδείχθηκαν στα αυτιά μου λίγοι...(πολύ φασαρία για το τίποτα κατ'εμε...άμπαλοι ρυθμικά.ο JB για lead και μόνο ήταν ωραίος)...   

Ο Tone Zone είχε ενδιαφέρον...αρκετά μεσαίος...και πεντακάθαρος σε λειτουργία...και καλά καθαρά..

...τώρα έχω DP-100 ....και η κιθάρα άλλαξε....εντυπωσιακό σε όγκο και αρμονικές αποτέλεσμα...παχιά lead...gibson-like crunch έως καργα καφριλίκια..ταιριαζει με ότι αναλογικό εφε έχω στα πόδια μου...για μένα είναι η νο.1 λύση για να δώσεις όγκο σε strat...τον σπλίταρα και παίζει μιά χαρα και κουτσός.

Το μόνο αρνητικό του είναι ότι σου δίνει μία αίσθηση λασπης σε ακραία settings..αλλα αυτό παλεύεται.

..Αν χρησιμοποιούσα ψηφιακά εφε θα κρατουσα τον ToneZone που παρα τα υπερβολικά μεσαία του είναι πεντακάθαρος...

 

...ενας γνωστός έβαλε tonerider και είναι πολύ ευχαριστημένος...

 

 

ενδιαφερουσες αποψεις....αλλα εχω μια απορια... ;D ποιος ειναι ο DP-100  γιατι δεν καταλαβα ο αμοιρος....... :'(

 

 

ακυρο τον βρηκα ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DP 100= SUPER DISTORTION

http://www.dimarzio.com/site/#/pickups/

Kαι ξαναλεω οταν βγηκε αυτος ο μαγνήτης οι αλλοι κατασκευαστές ακόμα έπαιζαν τόμπολα....

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όπως ο Seth Lover, ας πούμε... (ή οι μαμίσιοι που υπήρχαν μέχρι το '72 που έσκασε μύτη...)

 

H μόνη χρησιμότητα αυτού του μαγνήτη ήταν να πουσάρει μόνος του (επειδή ήταν καραhot) τους λαμπάτους ενισχυτές και να προσφέρει φυσικό gain χωρίς την ανάγκη πεταλιών. Πρωταγωνίστησε επίσης και στα αμαρτωλά '80s. Ας μην του δίνουμε περισσότερες δάφνες από αυτές που αξίζει.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια ibanez RG320 και θελω να αντικαταστησω τους μαγνητες που εχει τωρα,ποιους μαγνητες προτεινεται να βαλω για blues?αν βαλω μονο ενα σε ποια θεση ειναι καλυτερα?

μιλαμε για διπλους μαγνητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας δίνεις καμια πληροφορία για να σου προτείνουμε. Τι στυλ παίζεις, τι ήχο ψάχνεις περίπου, με τη ενισχυτή/πετάλια παίζεις, the usual stuff που λένε.  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου