Προς το περιεχόμενο

Ξεκούρδιστη Κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε Μπάσε του Ξερού Ψωμιού, δεν είπα εγώ αυτό που λες! Ορίστε, ο Vrass ήταν.  ;)

 

αδερφέ συγνώμη αλλά από τα γέλια ούτε που είδα ποιός ήταν.

 

εγώ θυμήθηκα πως τα μπάσα θέλουν κούρδισμα όταν μπήκα στο μαγαζί με τα 200-κάτι ευρά έτοιμα να τα σκοτώσω.

κάποια στιγμή μέσα στο μαγαζί σκέφτηκα να μην το πάρω γιατί φοβόμουν το κούρδισμα!

 

είχα μια τραυματική εμπειρία με κούρδισμα κιθάρας (ήταν πάντα κουρδισμένη F-C-G-D-A-E γιατί δεν θυμόμουν που κουρδίζουμε 4ο τάστο και έτσι το παρέβλεπα! και το κούρδιζα τέλειες πέμπτες...)

 

με το μπάσσο είχα κάνει πάντως καλό φίλο ένα κουρδιστηράκι της Qwiktune και με έσωσε.

 

 

αλήθεια πως πάει το παίξιμο;

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλύτερα ;D ;D ;D ;D

Λές όλοι εδώ μέσα που έχουν κιθάρες να τις κουρδίζουν σε μάστορα?

 

Εμένα μου την κουρδίζει ο Malmsteen!!!  ;D ;D ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο θέμα... εμπνευση, αλλα μου κανει εντυπωση πως σας ξεφυγε το λεπτο αυτο σημειο:

 

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια ακουστική κιθάρα που κληρονόμησα απ' τον παππού μου πριν 2 μήνες. Δεν είναι ούτε καν μάρκας, δεν λέει τίποτα επάνω. Την πρώτη φορα την πήγα για σερβίς γιατί δεν είχε ούτε καν χορδές και έπειτα επαιζε πολύ ωραία. Αλλα χθες που την επιασα επαθα πανωλεθρια. Οι χορδές πρεπει να ξεκουρδίστηκαν! Παίζουν τελείως φάλτσα. Τωρα τι κάνω? Έχετε καμιά ιδέα πριν την ξαναπάω για σερβίς?  ???

 

Πρεπει να ενημερώσουμε το κοινό πως οι κιθαρες ξεκουρδίζονται πιο εύκολα όταν τους γίνεται χρήση διαφορετική της ενδεδειγμένης (π.χ. ως ρακέτα του τέννις, του μπαντμιντον και σε ειδικές περιπτώσεις του πινγκ-πονγκ, μπαστούνι baseball, cricket κλπ)

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κανείς άλλος δεν πρόσεξε το λεπτό αυτό σημείο:

 

 

 

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια ακουστική κιθάρα που κληρονόμησα απ' τον παππού μου πριν 2 μήνες. Δεν είναι ούτε καν μάρκας, δεν λέει τίποτα επάνω. Την πρώτη φορα την πήγα για σερβίς γιατί δεν είχε ούτε καν χορδές και έπειτα επαιζε πολύ ωραία. Αλλα χθες που την επιασα επαθα πανωλεθρια. Οι χορδές πρεπει να ξεκουρδίστηκαν! Παίζουν τελείως φάλτσα. Τωρα τι κάνω? Έχετε καμιά ιδέα πριν την ξαναπάω για σερβίς? 

 

 

 

Συλλυπητήρια αδερφέ...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου