Προς το περιεχόμενο

Ξεκούρδιστη Κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Chimay η κιθάρα δεν είναι πιάνο. Μπορεί να χρειαστεί να την κουρδίσεις και δέκα φορες σε μια μέρα. Θα σου φάνε τα λεφτά οι ταξιτζήδες. Μάθε να κουρδίσεις μόνος σου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2η περίπτωση ανθρώπου σήμερα που για να κουρδίσει την κιθάρα την πάει (ή έστω το σκέφτεται!!!) στον μάστορα....!

...εντάξει, για κάποιον που ξεκινάει...φαίνεται βουνό. Φοβάσαι μην σπάσεις τις χορδές, μην ξεβιδώσουν οι βίδες...μετά γίνεσαι βετεράνος!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για την υποθετική περίπτωση που δεν μας δουλεύεις, ΝΑΙ μάθε να την κουρδίζεις μόνος σου.

Είναι πιο ευκολο να κουρδίσεις μια κιθάρα από το να γραφτείς στο noiz  :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάθε χορδή της κιθάρας μου ακούγεται διαφορετικά από τις άλλες. Και άμα βάλω το δάχτυλο και τις πατήσω ανάμεσα από αυτά τα σιδεράκια που έχει στο μακρύ παλούκι, το πράμα περιπλέκεται περισσότερο. Θελη ιντονέησον? Αφτό ήνε?

 

 

 

εδιτ: μακρύ παλούκη ήθελα να πω... συγγνώμη :)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την υποθετική περίπτωση που δεν μας δουλεύεις, ΝΑΙ μάθε να την κουρδίζεις μόνος σου.

Είναι πιο ευκολο να κουρδίσεις μια κιθάρα από το να γραφτείς στο noiz  :)

 

 

+1

Ειναι σαν να λεμε οτι για να φουσκωσεις τα λαστιχα στο αμαξι πρεπει να πας σε μηχανικο..

Μουφα μου φενεται το θεμα..

Ολοι υπηρξαμε στραβογιαννα στη κιθαρα και δε ξεραμε πραγματα αυτονοητα αλλα οχι και ετσι..

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο ευκολο να κουρδίσεις μια κιθάρα από το να γραφτείς στο noiz  :)

 

Yameth ακούς; Πρέπει να απλουστέψει ο τρόπος εγγραφής στο νόιζ!  :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Yameth ακούς; Πρέπει να απλουστέψει ο τρόπος εγγραφής στο νόιζ!  :P :P :P

 

Αστειεύεσαι?

Εγώ είχα προτείνει κάποτε στο yameth κατά την εγγραφή να πρέπει να λύσεις και ένα πρόβλημα της μορφής "Πέντε αδέρφια μοιράζονται τα μήλα που πήραν προς 20 δραχμές το κιλό διαθέτοντας 40 δραχμές συνολικά. Αν ένα μήλο ζυγίζει 100 γραμμάρια τότε πόσα μήλα παίρνει ο καθένας?"

 

Ξέρεις πόσα τρεχάματα θα γλυτώναμε?  :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειεύεσαι?

Εγώ είχα προτείνει κάποτε στο yameth κατά την εγγραφή να πρέπει να λύσεις και ένα πρόβλημα της μορφής "Πέντε αδέρφια μοιράζονται τα μήλα που πήραν προς 20 δραχμές το κιλό διαθέτοντας 40 δραχμές συνολικά. Αν ένα μήλο ζυγίζει 100 γραμμάρια τότε πόσα μήλα παίρνει ο καθένας?"

 

Ξέρεις πόσα τρεχάματα θα γλυτώναμε?  :)

 

Εκπληκτική ιδέα. Δε θα είχαμε γνωριστεί ποτέ βέβαια, αλλά εκπληκτική ιδέα ακόμα κι έτσι.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειεύεσαι?

Εγώ είχα προτείνει κάποτε στο yameth κατά την εγγραφή να πρέπει να λύσεις και ένα πρόβλημα της μορφής "Πέντε αδέρφια μοιράζονται τα μήλα που πήραν προς 20 δραχμές το κιλό διαθέτοντας 40 δραχμές συνολικά. Αν ένα μήλο ζυγίζει 100 γραμμάρια τότε πόσα μήλα παίρνει ο καθένας?"

 

Ξέρεις πόσα τρεχάματα θα γλυτώναμε?  :)

 

Πφφφ, αυτό είναι δυσκολάκι. Καλύτερα να σου λέει να βάλεις μόνο nickname και για ασφάλεια κατά των μποτ να μπει στο κουμπί Submit η λεζάντα "Πατώντας αυτό το κουμπί ορκίζομαι ότι δεν είμαι μποτ".  :)

 

Εκπληκτική ιδέα. Δε θα είχαμε γνωριστεί ποτέ βέβαια, αλλά εκπληκτική ιδέα ακόμα κι έτσι.

 

Κακό είναι αυτό;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου