Προς το περιεχόμενο

Εχω τραγούδια...συμβουλές?


cc83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά πως μπορώ να βρώ τραγουδιστή, ή κάποιον να συνθέσει τα τραγούδια μου, αφού βρίσκομαι στην Αυστραλία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γράψει πολλά τραγούδια και χρειάζομαι κάποιον να τα τραγουδήσει. Τι πρέπει να κάνω?.

 

νομιζω οτι θα πρεπει να βρεις καποιον να σου τραγουδησει τα κομματια

Takis at his best, δεν κοροϊδεύω.

 

 

Φίλε Χρήστο(cc83), ο συνθέτης είναι αυτός που γράφει τις μελωδίες και τις αρμονίες και αυτό το έχεις κάνει αφού έχεις έτοιμα κομμάτια.

 

Ενορχηστρωτή, στιχουργό ή κάποιον να σου κάνει την παραγωγή θέλεις;

 

...ή μήπως έχεις γράψει στίχους και θέλεις να τους δώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cc83, υπάρχουν μερικά πράγματα που δεν μας διευκρινίζεις: πρώτον, τι ακριβώς έχεις γράψει; Από αυτά που λες, εγώ αντιλαμβάνομαι ότι έχεις γράψει στίχους που τους προορίζεις για τραγούδια, αλλά δεν είμαι βέβαιος. Δεύτερον, είναι κάτι που θα ήθελες να κάνεις επαγγελματικά ή στα πλαίσια κάποιας καλλιτεχνικής (και μόνο) προσπάθειας. Τρίτον, αν όντως είναι στίχοι, σε ποια γλώσσα είναι και ποιο είναι το ευρύτερο θεματολογικό τους σχέδιο. Τέταρτον (και λίγο πιο προσωπικό), πόσων ετών είσαι;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην τα τραγουδια σου ειναι με ελληνικο ή αγγλικο στιχο?

Αν ειναι με αγγλικο στειλε τα παιγμενα με μια κιθαρα & εσενα να τα τραγουδας σε καποιες τοπικες εταιριες ,στην Αυστραλια θα τα ακουσουν σιγουρα & αν τους αρεσουν θα επικοινωνησουν μαζι σου για τα περαιτερω.

 

Αν ειναι τωρα Ελληνικα τραγουδια μη κανεις τον κοπο να τα στειλεις σε ελληνικες εταιριες για τους απλούς παρακατω λογους

 

1.και να τα στειλεις κατα 99% δεν θα τα ακουσει κανενας αν δεν πας ΣΥΣΤΗΜΕΝΟΣ (η θα τα ακουσει μετα απο καμμια 10αρια χρονια...)

 

2.δεν υπαρχουν πλεον & πολλες σοβαρες ελληνικες εταιριες & αυτες που υπαρχουν συρικνωνονται & προσπαθουν να επιβιωσουν βασιζομενες σε πολυ γνωστες συνταγες & συνθετες

 

3.εισαι στην Αυστραλια.....λιγο μακρια τους πεφτεις...

 

αν ησουν στην Ελλαδα & βεβαια εγραφες ΛΑΪΚΑ θα σου προτεινα εναν & μονο τροπο,να τα πηγαινες κατευθειαν στους ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ στα μαγαζια που τραγουδανε (ολοι δεχονται κοσμο μετα το προγραμμα τους & προσωπικα εγω εχω δωσει αρκετα ετσι :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω Ελληνικούς στίχους. Είμαι 22 ετών και γράφω ροκ. Πρόσφατα ήμουνα στην Ελλάδα για 3 μήνες και ενώ ήμουνα στη Λήμνο γνώρισα τον Στέλιο Ρόκκο. Του έδωσα τους στίχους μου βέβαια και είπε ότι θα τα διαβάσει, αλλά δεν περιμένω τίποτα απ'αυτόν.

 

Αυτό που θέλω να κάνω τώρα είναι να δώσω τους στίχους μου σε καλλιτέχνες για να τα τραγουδήσουν, αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω αυτό απο 'δώ...πολύ μακριά τους πέφτο, όντως. :(

 

παιδια δεν ξερω τι να κανω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν γραφεις ΜΟΝΟ στιχους,δυσκολα τα πραγματα.....το κυκλωμα ειναι σχεδον αδιαπεραστο :cry: ακομα & στην Ελλαδα να ζουσες.

 

παντως απο τον Ροκκο ,αν πραγματικα του αρεσουν,μπορεις να περιμενεις ανταποκριση ειναι πολυ σωστος σε αυτα τα πραγματα,πραγματικος επαγγελματιας :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γράψει πολλά τραγούδια και χρειάζομαι κάποιον να τα τραγουδήσει. Τι πρέπει να κάνω?.

 

νομιζω οτι θα πρεπει να βρεις καποιον να σου τραγουδησει τα κομματια

Takis at his best' date=' δεν κοροϊδεύω.[/quote']

 

:lol: :lol:

ουτε εγω το ειπα ειρωνικα αλλα ετσι οπως ρωτησες ρε χρηστο.. :lol: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου