Προς το περιεχόμενο

1η Ιουλιου.Θα το κοψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια μη με βρισετε..

το ξερω οτι δεν ειμαι σε φορουμ πολεοδομων ή δικηγορων κτλ αλλα θελω να ρωτησω το εξης μηπως γνωριζει κανεις..

αν υποθεσουμε οτι ενα μαγαζι ειναι διοροφο και κατω ειναι 50τμ και το παταρι ειναι 40τμ τοτε τι παιζει??

πιανονται ενιαια τα τετραγωνικα???  ::)  :-\

 

 

 

 

Υ.Γ Ξαναδιαβασα αυτο που εγραψα και βριζω εγω τον εαυτο μου  ;D ;D

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λαέ του Νοιζ! Δεν σκύβουμε το κεφάλι! Δυναμικά μπροστά, για μια νεα σελίδα! Για ένα νεο όραμα! Μια νεα ελπίδα! Ενωμένοι και συσπειρωμένοι θα αλλάξουμε ΜΑΖΙ τον τόπο! Εναν τόπο όπου όλοι θα είναι ίσοι, με ίσες ευκαιρίες!

 

*απόσπασμα από την πρες-κονφεράνς για τις Ευρωεκλογές

 

Ελπίζω να σε κάλυψα  ;D

 

Η Μπυροποσία θα γίνει μετα συνοδείας βαρύτατης τσίκνας και καπνακίου από πούρα Montecristo, ευγενική χορηγία του marathon από το cigar box project  8)

 

Εγω απ'όλα συγκράτησα αυτο... ;D ;D ;D ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οι καπνιστές του φόρουμ δεν έχουν αρχίσει να ουρλιάζουν? Πειτε με λάθος ρε παιδιά δεν είναι δικαίωμα μου να καπνίζω? Ας τα παρουμε απο την αρχή. Δεν θα πάω στο νοσοκομείο να καπνίσω. Αλλά θα πάω σε μια καφετέρια στον τομέα των ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ και θα καπνίσω. Και επειδή ξέρω πως θα αρχίσετε τα "είναι δικαίωμα σου να καπνίζεις αλλά είναι και δικαίωμα κάποιου που δεν καπνίζει να μην αναπνέει τον καπνό σου" έχω να πω τα εξής:

α) Στόμα δεν έχει ο εκάστοτε αντικαπνιστής να έρθει να με παρακαλέσει να μην τον ντουμανιάζω? Θα το σεβαστώ. Αρκεί να έρθει να μιλήσει σαν άνθρωπος προς άνθρωπο και όχι σαν ζώο... Βέβαια επειδή πάντα κάθομαι στους καπνιστές δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν οι αντικαπνιστές εκεί αλλά αν πραγματικά κάποιος ενοχλείτε απο το ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΡΥΦΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΠΝΟ εγώ διατίθομαι να μην τον ντουμανιάζω....

β) Απο τη στιγμή που η πλειοψηφία των Ελλήνων είμαστε καπνιστές γιατί θα πρέπει να περιοριστούμε εμείς και όχι οι αντικαπνιστές? Ας προμηθεύει το εκάστοτε μαγαζί μάσκες οξυγόνου. Και μη σας φένεται αστείο. Όσο προσβλητικό είναι το να φοράς μάσκα το ίδιο προσβλητικό είναι να μην καπνίζεις. Είπαμε... Να μην καταπιέζουμε οι καπνιστές τους μη καπνιστές αλλά και να μην καταπιέζουν οι μη καπνιστές τους καπνιστές. Και εγώ δηλαδή που σπίτι μου δεν καπνίζω γιατί ενοχλούνται οι δικοί μου, στο γραφείο δεν καπνίζω γιατί ενοχλείτε η συνάδελφος γιατί θα πρέπει να μην καπνίζω και στην καφετέρια ή στον δρόμο ή σε οποιονδήποτε άλλο ΔΗΜΟΣΙΟ χώρο? Τωρα δηλαδή τι θα γίνει? Θα πηγαίνουμε στο πανεπιστήμιο για να έχουμε και άσυλο του καπνίσματος? Το έχουμε χάσει έτσι? Αντί να βγει νόμος για τον εξαερισμό των μαγαζιών βγήκε νόμος για να μην καπνίζουμε και πήγαν και τα τσιγάρα 3.20 λεπτα!!! Πραγματικά καπνίζω από τα 12 και σε αυτά τα 10 χρόνια το πακέτο έχει 4πλασιάσει την τιμή του!!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......Το έχουμε χάσει έτσι?

 

Funky, σίγουρα το χεις χάσει.

 

Ένας καπνιστής.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά οι καπνιστές του φόρουμ δεν έχουν αρχίσει να ουρλιάζουν? ....

Το έχουμε χάσει έτσι? Αντί να βγει νόμος για τον εξαερισμό των μαγαζιών βγήκε νόμος για να μην καπνίζουμε και πήγαν και τα τσιγάρα 3.20 λεπτα!!! Πραγματικά καπνίζω από τα 12 και σε αυτά τα 10 χρόνια το πακέτο έχει 4πλασιάσει την τιμή του!!!!

 

funky_bassman, είναι τόσο κουκουρούκου αυτό που έγραψες που στρίβω ένα τσιγαράκι για να ισιώσω.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαίωμά σου είναι να καπνίζεις και ό,τι άλλο θες.

Οι χώροι καπνιστών-μη καπνιστών δεν είναι και τόσο ξεκάθαροι όταν πρόκειται για ενιαίο χώρο.

Οι εκάστοτε μη καπνιστές έχουν παρακαλέσει αλλά πάντοτε ακούνε την ίδια απάντηση: "έλα μωρέ, ένα θα κάνω".

Και δεν είναι μόνο το ένα άτομο που θα καπνίζει, είναι όλοι αυτοί μαζί που προκαλούν το ντουμάνι...

Η πλειοψηφία είναι και τρόπος που χρησιμοποίησε ο απολυταρχισμός... Από τη στιγμή που κάτι βλάπτει την υγεία δεν τίθεται θέμα ψηφοφορίας!

Στο δρόμο μπορείς να καπνίσεις όπως και στους ανοιχτούς χώρους.

Ξέρω οτι δεν μπορείς να δεις την άλλη πλευρά, αλλά προσπάθησε να καταλάβεις οτι δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου, και πάντα όταν βγαίνω να πάω σε μια καφετέρια, μπαρ, εστιατόριο, βγαίνω και μυρίζω λες και έχω κάνει το βόσπορο... και αυτή η μυρωδιά μεταφέρεται στα ρούχα μου και το σώμα μου. Σκέψου να μην σ'αρέσει η μουστάρδα, να την μισείς, και κάποιος να σε πετάει μέσα κάθε μέρα...

 

 

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που η πλειοψηφία των Ελλήνων είμαστε καπνιστές γιατί θα πρέπει να περιοριστούμε εμείς και όχι οι αντικαπνιστές?

 

καλα και η πλειοψηφια των Ελληνων ειναι καραλαλακες,αυτο δεν παει να πει οτι πρεπει ολη να ανεχομαστε τη λαλακια τους.

 

(πληροφοριακα το 45% των Ελληνων καπνιζουν οποτε ΔΕΝ ειναι η πλειοψηφια)

 

ο τριπλασιασμος της τιμης του πακετου ειναι οντως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ,επρεπε να ειχε γινει ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ οπως σε ολον τον πολιτισμενο κοσμο.

 

τα υπολοιπα δεν τα σχολιαζω καν

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τριπλασιασμος της τιμης του πακετου ειναι οντως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ,επρεπε να ειχε γινει ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ οπως σε ολον τον πολιτισμενο κοσμο.

 

Γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Απο τη στιγμή που η πλειοψηφία των Ελλήνων είμαστε καπνιστές γιατί θα πρέπει να περιοριστούμε εμείς και όχι οι αντικαπνιστές? Ας προμηθεύει το εκάστοτε μαγαζί μάσκες οξυγόνου. Και μη σας φένεται αστείο. Όσο προσβλητικό είναι το να φοράς μάσκα το ίδιο προσβλητικό είναι να μην καπνίζεις. Είπαμε... Να μην καταπιέζουμε οι καπνιστές τους μη καπνιστές αλλά και να μην καταπιέζουν οι μη καπνιστές τους καπνιστές. Και εγώ δηλαδή που σπίτι μου δεν καπνίζω γιατί ενοχλούνται οι δικοί μου, στο γραφείο δεν καπνίζω γιατί ενοχλείτε η συνάδελφος γιατί θα πρέπει να μην καπνίζω και στην καφετέρια ή στον δρόμο ή σε οποιονδήποτε άλλο ΔΗΜΟΣΙΟ χώρο? Τωρα δηλαδή τι θα γίνει? Θα πηγαίνουμε στο πανεπιστήμιο για να έχουμε και άσυλο του καπνίσματος? Το έχουμε χάσει έτσι? Αντί να βγει νόμος για τον εξαερισμό των μαγαζιών βγήκε νόμος για να μην καπνίζουμε και πήγαν και τα τσιγάρα 3.20 λεπτα!!! Πραγματικά καπνίζω από τα 12 και σε αυτά τα 10 χρόνια το πακέτο έχει 4πλασιάσει την τιμή του!!!!

 

lol, καλά άσ'το, το έχασες το θέμα. Δηλαδή αν η πλειοψηφία των ελλήνων ήταν παιδεραστές θα έπρεπε να υποχρεώσουμε τα παιδάκια να μας κάθονται;;; ::) ::)

 

Δεν είναι θέμα πλειοψηφίας. Είναι θέμα αντικειμενικό και όχι υποκειμενικό. Δεν έχει να κάνει με απόψεις και αρχές, αλλά με δεδομένα: το να καπνίζεις δίπλα σε κάποιον που δεν καπνίζει του κάνει κακό. Το να μην καπνίζεις δίπλα σε κάποιον που καπνίζει δεν του κάνει κακό. Άρα περιορίζεται το κάπνισμα (και ΟΧΙ οι καπνιστές! Δεν είπε κανείς ότι σε κάποιο μαγαζί απαγορεύονται "οι καπνιστές", δηλαδή άνθρωποι που γενικώς καπνίζουν. Ο νόμος λέει ότι απαγορεύεται "το κάπνισμα", άρα ο οποιοσδήποτε -καπνιστής ή μη- μπορεί να πάει εκεί, αρκεί να μην καπνίσει ΕΚΕΙ).

 

Όπως έγραψα όμως, δικαίωμά σου να καπνίζεις, δεν πέφτει λόγος σε κανέναν άλλον, και αφού είναι κάτι που σου αρέσει καλά κάνεις και το συνεχίζεις. Γι αυτό και κατά τη γνώμη μου θα ήταν λάθος να απαγορευθεί το κάπνισμα. Απαγορεύεται όμως το να καπνίζεις σε έναν χώρο που κάνεις κακό στην υγεία άλλων ανθρώπων. Πχ στη δουλειά σου. Ή σε έναν κλειστό χώρο που πάμε για ένα ποτό. Ή σε μια συναυλία.

 

Παρεμπιπτόντως μου αρέσει που στο σπίτι είσαι ok να μην καπνίσεις για να μην ενοχλήσεις τους δικούς σου, αλλά όταν πρόκειται για αγνώστους δε βλέπω να ενδιαφέρεσαι το ίδιο για το αν ενοχλούνται ;) ::)

 

Τέλος κανείς δε μίλησε για απαγόρευση του καπνίσματος στο δρόμο ::) ::)

 

α) Στόμα δεν έχει ο εκάστοτε αντικαπνιστής να έρθει να με παρακαλέσει να μην τον ντουμανιάζω? Θα το σεβαστώ. Αρκεί να έρθει να μιλήσει σαν άνθρωπος προς άνθρωπο και όχι σαν ζώο... Βέβαια επειδή πάντα κάθομαι στους καπνιστές δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν οι αντικαπνιστές εκεί αλλά αν πραγματικά κάποιος ενοχλείτε απο το ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΡΥΦΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΠΝΟ εγώ διατίθομαι να μην τον ντουμανιάζω....

 

Τώρα συγνώμη για το απόλυτα άκομψο παράδειγμα που θα φέρω, αλλά δεν αντέχω να μην το πω:

 

Στόμα δεν έχει ο εκάστοτε αντιμαλ$#@κας να έρθει να με παρακαλέσει να μην την παίζω μπροστά του; Θα το σεβαστώ. Αρκεί να έρθει να μιλήσει σαν άνθρωπος προς άνθρωπο και όχι σαν ζώο... Βέβαια επειδή πάντα κάθομαι στην τουαλέτα δε μπορώ να καταλάβω τι κάνουν οι υπόλοιποι εκεί αλλά αν πραγματικά κάποιος ενοχλείεται από το ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΕΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ (...) εγώ διατίθεμαι να μην τον πιτσιλάω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βassman, oι καπνιστές του φόρουμ πράγματι ουρλιάζουν και σφαδάζουν παραληρώντας από αγανάκτηση (νοητικά γιατί είμαστε και σε δουλειές). Όχι όμως λόγω αυτών των αράδων επιπέδου Σεφερλή που γράφεις, αλλά μόνο επειδή κάτι σμπαρακουάκ άτομα σαν και σένα μας βγάζουν κακό όνομα.

 

ο τριπλασιασμος της τιμης του πακετου ειναι οντως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ,επρεπε να ειχε γινει ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ οπως σε ολον τον πολιτισμενο κοσμο.

 

Αν δεκαπλασιαστούν και οι μισθοί, δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα...  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου