Προς το περιεχόμενο

K.O.K.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

evri με απογοήτευσες..μήπως μαράθηκαν τα "κοτσονάτα" σου φρύδια? :D

 

Ρε ασε τα φρυδια μου που ειναι σμιχτα-σμιχτα  ;D και φορα ζωνη στο αυτοκινητο (η κρανος στη μηχανη η στο εργοταξιο η στολη μολυβδου στο ακτινολογικο εργαστηριο η γυαλια στην οξυγονοκοληση, γαντια στο σκουπιδιαρικο, μασκα στους ψεκασμους κλπ...). Ειναι πολυ πασε το ζειν ασκοπως επικινδυνως. Και στοιχιζει αναιτιως πολυ (και σε σενα και στους αλλους) σε ζωες, πονο, χρονο, χρημα, πορους, λεφτα, περιθαλψη.

Μπορεις να επαναστατεις εναντια σε ενα σωρο αλλα πραγματα, οπως το οτι υπαρχουν αλυσιδες σουβλατζιδικων αυτη τη στιγμη που μιλαμε που χρεωνουν ΕΞΤΡΑ τις πατατες.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε ασε τα φρυδια μου που ειναι σμιχτα-σμιχτα και φορα ζωνη στο αυτοκινητο (η κρανος στη μηχανη η στο εργοταξιο η στολη μολυβδου στο ακτινολογικο εργαστηριο η γυαλια στην οξυγονοκοληση, γαντια στο σκουπιδιαρικο, μασκα στους ψεκασμους κλπ...). Ειναι πολυ πασε το ζειν ασκοπως επικινδυνως. Και στοιχιζει αναιτιως πολυ (και σε σενα και στους αλλους) σε ζωες, πονο, χρονο, χρημα, πορους, λεφτα, περιθαλψη.

ε, ούτε και εσύ διάβασες τί έιπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, ούτε και εσύ διάβασες τί έιπα..

Ισως ομως εγω να μην ειπα τι διαβασα και οχι ακριβως αυτο που διαβαζες οτι ειπα. :o  ΑΠΟΧΟΡΩ ΦΟΡΩΝΤΑΣ ΖΩΝΗ 3 ΣΗΜΕΙΩΝ.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ομως εγω να μην ειπα τι διαβασα και οχι ακριβως αυτο που διαβαζες οτι ειπα. :o  ΑΠΟΧΟΡΩ ΦΟΡΩΝΤΑΣ ΖΩΝΗ 3 ΣΗΜΕΙΩΝ.

 

βρήκες τον καλό σου εαυτό βλέπω.. :) να έχετε ένα καλό και ασφαλές ταξίδι :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

allobarr, πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω τι θέλεις να πεις εδώ και 4 σελίδες, αλλά δεν τα καταφέρνω.

+1

 

Έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι δεν μπορεί να υπάρξει βάσιμη επιχειρηματολογία γιατί αυτό που σκέφτεται ο allobarr γιατί δεν είναι κάτι συγκεκριμένο, που μπορεί να γίνει με δεδομένες κινήσεις. Απλά ο άνθρωπος δεν θέλει νομική δέσμευση, αυτό είναι το μόνο που μπορώ να κρατήσω.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να μη φοράει τη ζώνη του, να το κάνει μόνο αν μπορεί να εγγυηθεί ότι, σε περίπτωση σοβαρού δυστυχήματος, θα πεθάνει επί τόπου.

 

Αλλιώς, να την φοράει.

 

Γιατί αν μείνει παράλυτος ή χρειαστεί καμιά μεταμόσχευση ήπατος ή χολής ή εγκεφάλου, λόγω του ότι δεν φορούσε τη ζώνη, τα λεφτά που θα χρειαστούν για να πάρει την αναπηρική  σύνταξή του, για να αγοράζει τα παμπερς του, ή για να πάει στην Αγγλία και να μείνει κανά εξάμηνο στο νοσοκομείο, θα τα πληρώσω εγώ από την τσέπη μου, ως φορολογούμενος πολίτης.

 

Οπότε οι μαγκιές και τα δικαιώματα περί ελεύθερης επιλογής, εκεί που δεν επιβαρύνουν τους άλλους.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να μη φοράει τη ζώνη του, να το κάνει μόνο αν μπορεί να εγγυηθεί ότι, σε περίπτωση σοβαρού δυστυχήματος, θα πεθάνει επί τόπου.

 

Αλλιώς, να την φοράει.

 

Γιατί αν μείνει παράλυτος ή χρειαστεί καμιά μεταμόσχευση ήπατος ή χολής ή εγκεφάλου, λόγω του ότι δεν φορούσε τη ζώνη, τα λεφτά που θα χρειαστούν για να πάρει την αναπηρική  σύνταξή του, για να αγοράζει τα παμπερς του, ή για να πάει στην Αγγλία και να μείνει κανά εξάμηνο στο νοσοκομείο, θα τα πληρώσω εγώ από την τσέπη μου, ως φορολογούμενος πολίτης.

 

Οπότε οι μαγκιές και τα δικαιώματα περί ελεύθερης επιλογής, εκεί που δεν επιβαρύνουν τους άλλους.

 

αν συνδυάσουμε αυτό το μέτρο με το μέτρο του να ρίχνουμε τα "ανάπηρα" βρέφη σε κάποιον καιάδα, θα κερδίσουμε κατιτίς σαν έλληνες φορολογούμενοι πιστεύω..

πάντως έχεις δίκιο..τόσα λεφτά δίνουμε για να βγάζουν οι πολιτικοί γούστα, να τα χώνουμε για να γιατρεύονται ανεγκέφαλοι χωρίς ζώνη, παραπάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί του θέματος, συμφωνώ με την πλειοψηφία εδώ. Όμως επίσης νομίζω ότι κάποιες δασκαλίστικες δηλώσεις όπως "αν πάθει ολική παράλυση και δεν μπορεί ούτε να πιει ένα ποτήρι νερό μόνος του, τι φταίει το κράτος να τον συντηρεί", "αν πάθει καρκίνο και του πέφτουν τα μαλλιά και τα δόντια από τις χημειοθεραπείες, τι φταίω εγώ να πληρώνω την περίθαλψή του", "αν πάθει ατύχημα και χυθούν τα μυαλά του έξω από το κεφάλι του, τι φταίει...", "αν γίνει ένα με τις λαμαρίνες...", "αν ο λαιμός του σφηνωθεί στο παρμπρίζ...", είναι λίγο κακόγουστες. Shit happens, ουδείς αλάνθαστος, ας κρατήσουμε και καμία πισινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν συνδυάσουμε αυτό το μέτρο με το μέτρο του να ρίχνουμε τα "ανάπηρα" βρέφη σε κάποιον καιάδα, θα κερδίσουμε κατιτίς σαν έλληνες φορολογούμενοι πιστεύω..

πάντως έχεις δίκιο..τόσα λεφτά δίνουμε για να βγάζουν οι πολιτικοί γούστα, να τα χώνουμε για να γιατρεύονται ανεγκέφαλοι χωρίς ζώνη, παραπάει..

 

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο δεν καταλαβαίνω. Επειδή οι πολιτικοί τα τρώνε, πρέπει να πληρώνω ΚΑΙ τον κάθε μαλάκα;;;

 

Τα υπόλοιπα περί Καιάδα και βρεφών, στα επιστρέφω. Αν σου αρέσει να βάζεις λόγια στο στόμα του άλλου, επειδή δεν μπορείς να υποστηρίξεις αυτά που λες, είναι δικό σου πρόβλημα και όχι δικό μου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shit happens, ουδείς αλάνθαστος, ας κρατήσουμε και καμία πισινή.

 

Καμια αντίρρηση when shit happens. Καμιά αντίρρηση για την κοινωνία που πρέπει να σταθεί αρωγός σε κάθε ασθενή. Σίγουρα shit happens. TO EVERYONE.

 

Δυστυχώς, όμως η ελληνική μαγκιά του "δεν φοράω ζώνη επειδή τους μαμάω όλους" δεν εμπίπτει στο δικό μου "shit happens" αλλά στο νόμο του Δαρβίνου...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου