Προς το περιεχόμενο

Pianoteq "Θεμα γουστου η προβλημα τελικα?"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

 

Εχω κατεβασει το demo του pianoteq και αφου εκανα ρυθμισεις με asio4all κτλ ξεκιναω να παιξω. Και ενω περιμενω να ακουσω "παπαδες" ακουω κατι υποτονικο και πριμαριστο και ψαχνω να καταλαβω γιατι αυτες οι κριτικες που διαβασα κατα καιρους.Το σημαντικοτερο προβλημα ειναι στις δυναμικες.Οταν προσπαθησα να παιξω forte εβγαζε μονιμως παραμορφωση.Κανω λοιπον κατι λαθος?Η ενταση ειναι στην  αρχικη ρυθμιση και η εξοδος των ακουστικων στην ιδια σταθμη που ειναι οταν ακουω μουσικη.Σε αντιθεση με τα πιανα του reason που εχουν τρομερο ογκο στις ιδιες ρυθμισεις..με το pianoteq τπτ.

Περιμενω λοιπον τη βοηθεια σας. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σου φιλε μου.

12 mb ειναι το προγραμμα.Πως μπορει να ειναι βαρυ δλδ?Με ποια εννοια?

Η καρτα ηχου ειναι realtake η οπως λεγεται τελος παντων για αυτο χρησιμοποιω και το asio4all.

Παντως το reason μια χαρα το παει..γιατι να εχει προβλημα στο pianoteq?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας.

 

Και ενω περιμενω να ακουσω "παπαδες" ακουω κατι υποτονικο και πριμαριστο.

 

Αυτά τα ακούς αγόρι μου γιατί είχες kurzweil. ;D

Kι εγώ μια από τα ίδια...δεν μου άρεσε...πολύ φτηνός ήχος(γνώμη μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε Τασο.Τι γινεσαι?Ολα καλα?Σε σκεφτομουν τελευταια θα σε επισκευθω καποια στιγμη αν εχεις χρονο.Θα σε παρω τηλ γιατι πηρα υπολογιστη και θελω μερικες πραγματακια ;) Οσο για το πιανο αυτο κατι λαθος γινεται μαλλον..δεν ειναι δυνατον να το πενευουν τοσο και να ειναι μουφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα που είπες realtek,και σε μένα κάνει τα ίδια αλλά στο laptop(που φοράει realtek)

και δεν είναι και κανένα ψευτικο(centrino 2 core 2 duo 2.1 με 2αρα ram)

Mε τους asio4all μήπως δημιουργείται το πρόβλημα; ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα και χωρις το asio4all με direct sound την ιδια ποιοτητα βγαζει συν την καθυστεριση.Δεν ξερω ακουω το demo..παιζω μετα...και το απολυτο χαος στο αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην κάνεις δουλειά με realtek κάρτα.

Αυτές είναι μόνο για να παίζουν mp3 κτλ. Πάρε μία κανονική κάρτα "για μουσική" τουλάχιστον, και με κανονικούς asio drivers! Κατα τ' άλλα το pianoteq δεν είναι κανένα τρελό soft πιανάκι. Αλλά είναι αξιοπρεπές, και πάρα πολύ ελαφρύ.

Εμένα μου πιάνει ανοιχτό και να παίζει 72mb στη RAM και από cpu πολύ λίγο. Επίσης ο centrino που έχεις δεν είναι κατάλληλος για μουσικές εφαρμογές, για την ακρίβεια είναι μάλλον χειρότερος και από τους 7-8 χρονών pentium...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  Pianoteq είναι το μοναδικό software πιάνο, πού ακούγεται καλά μαζί με άλλα όργανα σε μια ενορχήστρωση.

Ειναι βασισμένο σε αλγόριθμους,αρκετά βαρύ για ορισμένα laptops.

Φυσικά με μια καλή κάρτα ήχου θα παίζει άψογα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω σκοπο να γραψω δισκο στον Βαρδη με την καρτα αυτη.Αλλα γιατι τα αλλα πιανα του reason ας πουμε ακουγονται οπως στο demo ενω του pianoteq ακουγονται χωρις ογκο..δλδ τπτ ιδιαιτερο.Φταει το γεγονος οτι δεν ειναι sample-based προγραμμα και αρα χρειαζεται καλη καρτα ηχου?Καποιος απο τους παραπανω που απαντησαν εχει ενα πολυ αξιολογο στουντιο και σιγουρα δεν δουλευει με την δικη μου καρτα..αλλα εχει παλι την ιδια γνωμη με μενα. Τελικα για να καταλαβετε θελω ενα πιανο ογκοδες για σολο καταστασεις..εχει κανεις να μου δειξει καποιο preset σε αυτο το στυλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου