Προς το περιεχόμενο

Pianoteq "Θεμα γουστου η προβλημα τελικα?"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το  Pianoteq είναι το μοναδικό software πιάνο, πού ακούγεται καλά μαζί με άλλα όργανα σε μια ενορχήστρωση.

Ειναι βασισμένο σε αλγόριθμους,αρκετά βαρύ για ορισμένα laptops.

Φυσικά με μια καλή κάρτα ήχου θα παίζει άψογα.

 

 

True  +100 ;D

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νταξει με πεισατε...ετσι και αλλιως στο προγραμμα ειναι και η καρτα γιατι τωρα ξαναστησα υπολογιστη μετα απο χρονια.Δεν ξερω αν ειναι βαρυ πολυ χαλαρα το παει ο υπολογιστης μου.Οποτε θα παρω και την καρτα και θα επανελθω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει με πεισατε...ετσι και αλλιως στο προγραμμα ειναι και η καρτα γιατι τωρα ξαναστησα υπολογιστη μετα απο χρονια.Δεν ξερω αν ειναι βαρυ πολυ χαλαρα το παει ο υπολογιστης μου.Οποτε θα παρω και την καρτα και θα επανελθω  ;)

 

Εαν σου αρέσει να παίζεις πιάνο με software,ρίξε μια ματιά στο Gallaxy II & Νative Instruments Akoustic Piano

Το ότι κάθεται καλά σε μιά ενορχήστρωση το Pianoteq,δεν σημαίνει ότι είναι το καλύτερο  ;)

Μπορεί πχ να θέλεις να παίζεις απλά πιάνο.

http://www.native-instruments.com/index.php?id=akoustikpiano

http://www.soundsonline.com/Galaxy-II-Grand-Piano-Collection-pr-BS-384.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...............12 mb ειναι το προγραμμα.Πως μπορει να ειναι βαρυ δλδ?Με ποια εννοια?...............

 

Βαρύ απο άποψη κατανάλωσης επεξεργαστικής ισχύως...δοκίμασε να αυξήσεις το buffer της κάρτας,απλά για να δεις αν θα συμπεριφέρεται καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.Δεν τρελενομαι να παιζω πιανο στον υπολογιστη αλλα και παλι σου δινει μεγαλο φασμα επιλογων και ξεφευγεις απο τον συγκεκριμενο ηχο του πληκτρου που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε με pianoteq στο studio και όταν τελείώσει το τραγούδι, δώσε το midi αρχείο του πιάνου, σε όποιον έχει ένα kurzweil ή triton να στο κάνει ένα wav, ρίξτο πίσω, μιξάρεις, τελείωσες.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πολυκαταλαβα αυτο φιλε μου.Για ποιο λογο να γινει?Για να ακουσω τον ηχο του kurzweil δηλαδη?Εγω τον ηχο του πιανοτεκ θελω να ακουσω οσο το δυνατον πιο κοντα στο demo ας πουμε.Αν εννοεις κατι αλλο που δεν καταλαβα αναλυσε το  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου