Προς το περιεχόμενο

M-audio Audiophile hmmm


kokotron bcm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το forum!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ αν και είμαι αρκετό σχετικά καιρό μέλος...

 

Παίρνω σύντομα καινούριο υπολογιστή, και για κάρτα ήχου σκέφτομαι την Audiophile 2496 (ή τον 192 αν και δεν μου χρειάζονται τόσα κανάλια... ακόμα)

Το πρόβλημα μου είναι ότι ψάρωσα με την έλλειψη stereo jack υποδοχής. Για να συνδέσω ας πούμε κιθάρα τι χρειάζομαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ίδια κάρτα.Χρειάζεσαι μια προενισχυση ή ένα di-box.

Βασικά πάρε της M-Audio την προενίσχυση αλλά δες και καμμιά άλλη κάρτα ήχου που να έχει πάνω γιιατί θα φτάσεις τα 200 ευρώ με την 2496 και την προενίσχυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx! Έχεις εσύ η κάποιος άλλος κάποια κάρτα να μου προτείνει; Οι audigy της Creative δεν συστήνονται και πολύ για audio, γιατί; Απ' ότι έχω δει και χαμηλό latency έχουν και άλλα καλά χαρακτηριστικά. Κι εγώ είμαι πολύ επιφυλακτικός αλλά μου λείπουν τα στοιχεία :P (¶σε που δεν χρειάζομαι καθόλου προς το παρών κάτι surround)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... αλλά: Έχω επίσης το PODxt της Line6 οπότε θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω σαν προενισχυτή μικροφώνου (πέρα από την προφανή του χρήση με κιθάρα) με την audiophile, μιας και έχει line είσοδο, τουλάχιστον μέχρι να πάρω αργότερα πχ. το audio buddy που μου φαίνετε πολύ καλό. What say you?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx! Έχεις εσύ η κάποιος άλλος κάποια κάρτα να μου προτείνει; Οι audigy της Creative δεν συστήνονται και πολύ για audio' date=' γιατί; Απ' ότι έχω δει και χαμηλό latency έχουν και άλλα καλά χαρακτηριστικά. Κι εγώ είμαι πολύ επιφυλακτικός αλλά μου λείπουν τα στοιχεία :P (¶σε που δεν χρειάζομαι καθόλου προς το παρών κάτι surround)[/quote']

 

Καμμιά φορά μου φαίνεται ότι "είναι να μη σου βγεί το όνομα" ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου