Προς το περιεχόμενο

E-DRUMS


spirou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω λίγες μέρες που αγόρασα τη DTEXPLORER της yamaha. Καλές εντυπώσεις, κατέληξα γρήγορα στα συν και πλήν. Έχω και κανονικό set ντράμς. Παίζω 20 χρόνια σχεδόν και καταλαβαίνω τι λείπει και τι χρειάζεται σε ένα ντράμερ. Θέλει κανείς κάτι;

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego exei dio mines pou pira ta ta hayman dd-8 eimai 16 xronon kai eimai poli euxaristimenos giati ola ektos apo ta piatinia einai kaskakia me mebrani kai oxi lastixa!!!!!!!!!!!!!kai kali timi!!!!!!!!!!!!!poso ta pires esi file

 

Από Νάκα 1000¤. Είμαι 35 χρονών και είμαι επίσης ευχαριστημένος και θα σου πω γιατί: Όταν ξεκίνησα στην ηλικία σου να μαθαίνω, στο ωδείο παίζαμε συνεχώς σε λαστιχένιο practice. Αγόρασα αργότερα κανονικά τύμπανα, αλλά τα χρησιμοποιούσα μόνο σε εμφανίσεις με τα διάφορα group. Οπότε τι κάνεις σ΄αυτή την περίπτωση; Παίζεις σπίτι πάλι με λαστιχένιο practice. Ρωτάς στα μαγαζιά πως να μουφάρεις τα τύμπανα για να παίζεις τις ασκήσεις σου και σου προτείνουν να βάλεις πάνω από τα δέρματα λάστιχα. Λάστιχο στο λάστιχο, συνήθεια έγινε, οπότε.......dtxplorer λάστιχο. Καλά εντάξει σε πειράζω. Η αλήθεια είναι πως κι εγώ διέθετα ως 1000 και κάτι. Η dtxplorer είναι ένα από τα ποιο αξιοπρεπή set στην αγορά. Κάτι θα ξέρει ο κατασκευαστής του DX7 του synthi της 10ετίας από ήχο έτσι; Το να παίζεις σε δέρμα είναι το κάτι άλλο. Αλλά έτσι την πουλάνε τι να κάνουμε;

Για τα δικά σου αν και έψαξα λίγο στο net δεν βρήκα και πολλά πράγματα. Στη φωτό είναι πανέμορφα, μου θυμίζουν κάτι από Yamaha και Roland. Γράψε κάτι για χαρακτηριστικά, ήχους δυνατότητες συν και πλήν. Πως τα ακούς, που τα συνδέεις; Περιμένω απάντηση και σ΄ευχαριστώ.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koitaje ego ta exo pano se dio ejakosria hxia ena woofer kai tria siriaka!exo olous tous ixous sxedon apo to roland to 8 !metronomo, eggrafi kai alla!einai panemorfa mporo na po !kai se live pou ekana epezan gamata !exo valei kai dio sites roland sto sner kai stin mpota kai eimai mia xara ! tora gia ta lastixenia mou eipan oti xalane ta xeria esi ha mou peis san empiros!!!!!!!!aliheia apo pou eisai !paizeis se kana magazi! 8O 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koitaje ego ta exo pano se dio ejakosria hxia ena woofer kai tria siriaka!exo olous tous ixous sxedon apo to roland to 8 !metronomo' date=' eggrafi kai alla!einai panemorfa mporo na po !kai se live pou ekana epezan gamata !exo valei kai dio sites roland sto sner kai stin mpota kai eimai mia xara ! tora gia ta lastixenia mou eipan oti xalane ta xeria esi ha mou peis san empiros!!!!!!!!aliheia apo pou eisai !paizeis se kana magazi! 8O 8O 8O[/quote']

Εγώ δεν έχω δύο εξακοσάρια ηχεία αλλά δύο μωρά δίδυμα, οπότε καταλαβαίνεις πως τα ηχεία τα ξεχνάω. Παίζω σ΄αυτό το λίγο καιρό που την έχω με πολυ καλά ακουστικά. Δεν την έχω ακούσει σε live studio κ.λ.π.!!!

Όσο για τις δυνατότητες για να μη σου γράφω κατεβατό, μπές στο net και θα βρείς πολλά στοιχεία, εκτός αν θες κάτι συγκεκριμένο.

Ναι έχω διαβάσει πως τα λαστιχένια χαλάνε καρπούς. Επίσης θα γνωρίζεις πως και τα καλίτερα δέρματα αν δεν κάνεις τη σωστή προετοιμασία ζέσταμα κ.λ.π. χαλάνε επίσης καρπούς. Γενικά τα e-drums δεν είναι και για πολύ power παίξιμο. Ένας ο λόγος που αναφέραμε και δεύτερον, γιατί μειώνεται η ζωή των pads. Τώρα αφού θες να μάθεις λίγα στοιχεία για μένα: Από 16 ετών ασχολούμαι με κρουστά γενικά. Λάτρεψα όμως τη drums. Είμαι οπαδός των maiden zeppelin d.p. sabbath malmsteen και γενικά κατάλαβες το στυλ. Έπαιζα πάντα σε μπάντες μικρές ανώνυμες αλλά με πολλές εμφανίσεις σε διάφορους χώρους. Αν παραστράτησα πριν πολλά χρόνια στο λαϊκό αλλά όχι στο γαβ-γαβ το έκανα για οικονομικούς λόγους και μάλιστα για να εξαγνιστώ, τα λεφτά τα έχωνα πάντα στα αξεσουάρ για τη ντράμς.

Σε μαγαζί δεν παίζω. Δουλεύω σε άσχετο αντικείμενο και δεν έχω χρόνο αν και δεν αποκλείω τίποτα.... Είμαι σε γρουπάκι ερασιτεχνικό και παίζω κλασσικό ρόκ, μόνο ξένο. Έχω ασχοληθεί με το ροκ πάρα πολύ, δεν μου αρέσει η τζαζ. Είμαι από το Περιστέρι και γεννήθηκα εκεί. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου έμπειρο, αλλιώς δεν θα ζήταγα γνώμες......Αυτά..

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon san drummers mou fainetai oti tairiazoume akouv kai ego ta idia ektos apo malstein!akouv kai ligo dream theater a re portnoy.kei ego paizo me ena groupaki dio xronia !entajei kala einai! kai gia ta skiladika etsi einai file tora mono auta vgazoun lefta apo ti katalavaino!giati opos leme i gynaika otan helei na xorejei tsifteteli kai etsi ama helei i gynaika etsi vgainoun kai ta lefta!ligo off topic auta alla don t worry!tora gia ta pads mou kai ta dika sou mia xara ta vlepo kai ta dio!vasika paizei kapos na ta sindeso me to pc!ti xreiazetai!!!!!!!!!1 :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon san drummers mou fainetai oti tairiazoume akouv kai ego ta idia ektos apo malstein!akouv kai ligo dream theater a re portnoy.kei ego paizo me ena groupaki dio xronia ..........................

Ωπα, με πιάνεις αδιάβαστο! Είδες που λέγαμε για εμπειρία; Ψάξε για midi in & midi out, από εκεί θα βγάλεις άκρη. Εγώ στη ΥΑΜΑΗΑ έχω μόνο midi out, οπότε δεν μπορώ να της πειράξω τίποτα, ούτε να προσθέσω. Τώρα αν διαβάζει κάποιος που έχει γνώση θα με βοηθήσει κι εμένα. Ενδιαφέρον το τι γίνεται. Επίσης ψάξε στο net για drum doctors. Υπάρχει cd με αντικαταβολή βέβαια, που μπορείς να πάρεις ήχους από πιατίνια κ.λ.π. και να τα φορτώσεις στο module σου. Δεν γνωρίζω τίποτε άλλο. Δεν μου είπες τιμή που τα αγόρασες. Για dream theater μου έχουν πει κι άλλοι. Μάλλον χάνω που δεν τους έχω ακούσει. Καιρός είναι λες...........

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mallon kairos einai giati paizoun polu strota! ego exo kai midi in kai midi out!den ta gnorizo omos kala ti paizei!vasika pios na mas voihisei einai ligo paratimeno to post! file ta pira 1000 europoulakia! kai ta pira apo ollandia pou egine i proti tous enfanisei se mia ekhesi drum kits!ayta ta oliga!tora gia tin empiria parto opos hes!exeis kamia foto dikh sou apo ta timpana sou ama mporeso ha sou steilo mia foto apo ta dika mou!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου