Προς το περιεχόμενο

Fender Japan 62 tele custom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας, παιδιά. Την Baja την έχω, απλά κόλλησα με τις Ιαπωνέζικες, επειδή έχω ακούσει καλά (υπερβολικά καλά ίσως) λόγια. Για την highway θα το κοιτάξω το θέμα.

 

Υ.Γ.: Δε θα ήθελα να γίνω η αιτία για σύρραξη :-[

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιατι εγω πρεπει να ξεκαυλ*νω στο γηπεδο και να τσακωνομαι με το συναδελφο μου στη δουλεια??ε??ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΜΠΡΙΖΟΛΑ,ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΕ ΜΟΥ ΚΑΦΕ!....

 

στο θεμα:

 

Ισως η japan να ειναι ανωτερη κατασκευαστικα απο την highway...ακομη μου φαινεται οτι η 62' εχει πιο vintage τελε ηχο αν τη συγκρινουμε με την highway που "φοραει" πιο hot κ high gain μαγνητες...χωρις να εχω παιξει με καποια απο τις 2 για τα λεφτα αυτα εγω θα διαλεγα την japan 62' να σου πω την αληθεια φιλε μου κ στη χειροτερη θα αλλαζα μαγνητες...Καποιος που εχει παιξει κ με τις 2 ας δωσει τα φωτα του κ ας με διορθωσει για τυχον ανακριβειες(superfunk???? :P :P)

 

αν μπορεις να καταλαβεις κατι κ απο δω ??? :

 

 

 

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομενως το βρισκω παρακινδυνευμενο λιγακι να την παρεις απο το νετ,αλλα αυτο εινα δικη σου αποφαση...

 

Σιγουρα ειναι λιγοτερο επικινδυνο απο το να στεγνωσεις τα μαλλια σου μεσα σε μπανιερα με νερο...αλλα οντως αν καταφερεις κ την δοκιμασεις καπου εδω περα θα ητανε παρα πολυ καλο..οχι το καλυτερο πραγμα που μπορει να σου συμβει,αλλα πολυ καλο!

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γ) Την εκφραση 'βασιλικοτερος του βασιλεως'  την ξερεις ? ............

 

 

 

κατι σαν να λεμε,"η βια δεν ειναι λυση,αλλα κ η λια δεν ειναι βιση"...??

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τexas specias φορανε οσες προοριζονται για την Ιαπωνικη αγορα,καποιες απο τις οποιες βεβαια βρισκουν τον δρομο τους προς καποια ευρωπα'ι'κα καταστηματα(Αγγλια κυριως).Οσες εξαγονται επισημα,φορανε κατι φτηνους(ο neck ειναι συμπαθητικος,ο bridge σκετο ξυσημο..).Δεν εχω ακουσει τους TS για τελε δυστυχως(οι στρατ TS παντως δεν με τρελαινουν ιδιεταιρα,χωρις να με χαλανε κιολας..)Ελπιζω να βοηθησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε kleinmeiner ,οι μαγνητες αλλαζουνε σε 5 λεπτα,το vintage ταστα ομως οχι.Φροντισε πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση να εχεις παιξει μια κιθαρα με vintage ταστα προσφατα για να δεις αν τα ανεχεσαι.Aν δεν,και θες σωνει κ καλα μια τελε με doublebinding παρε μια rokinger ή πες στον ντουκα να σου φτιαξει μια αν θες συγκεκριμενα specs.

 

ΟFFTOPIC:Μισω οχι μονο τα vintage ταστα,αλλα και τους ανωμαλους στους οποιους αρεσουν κ για τους οποιους τοσο ωραιες κιθαρες κ μπασα κυκλοφορουν με αυτους τους διαολους.Τα vintage ταστα θα επρεπε να ειναι optional specification σε custom shop μοντελα για κατι περιεργους.Τον τελευταιο χρονο μου εχουν γιαλισει 3-4 οργανα κατα καιρους,που τυγχανει ολα ομως να εχουν τα gayika αβολα ταστακια,οποτε δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε kleinmeiner ,οι μαγνητες αλλαζουνε σε 5 λεπτα,το vintage ταστα ομως οχι.Φροντισε πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση να εχεις παιξει μια κιθαρα με vintage ταστα προσφατα για να δεις αν τα ανεχεσαι.Aν δεν,και θες σωνει κ καλα μια τελε με doublebinding παρε μια rokinger ή πες στον ντουκα να σου φτιαξει μια αν θες συγκεκριμενα specs.

 

ΟFFTOPIC:Μισω οχι μονο τα vintage ταστα,αλλα και τους ανωμαλους στους οποιους αρεσουν κ για τους οποιους τοσο ωραιες κιθαρες κ μπασα κυκλοφορουν με αυτους τους διαολους.Τα vintage ταστα θα επρεπε να ειναι optional specification σε custom shop μοντελα για κατι περιεργους.Τον τελευταιο χρονο μου εχουν γιαλισει 3-4 οργανα κατα καιρους,που τυγχανει ολα ομως να εχουν τα gayika αβολα ταστακια,οποτε δεν....

 

Όταν μια κιθάρα είναι reissue επιβάλλεται να είναι κοντά στην original..(άρα και στα τάστα)

 

Αλλιώς δεν θα μπορούσε να φέρει αυτόν τον τίτλο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μια κιθάρα είναι reissue επιβάλλεται να είναι κοντά στην original..(άρα και στα τάστα)

 

Αλλιώς δεν θα μπορούσε να φέρει αυτόν τον τίτλο...

 

 

κατανοητοτατο ;) δεν παυει ομως να απογοητευομαι αφου τα vinτfrets καθιστουν αυτα τα reissues απαγορευτικα για μενα.Ομως οι ιαπωνες νομιζω οτι βαζουν vintage frets παντου κ σε ολα τα fenderoειδη οργανα(οχι μονο η fenderjapan)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου