Προς το περιεχόμενο

Live! Γνώμες και απόψεις για songlist please!!


Betty The Raccoon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι παρανοικό;Το συκγεκριμένο το παίζαμε κάθε βδομάδα και είχε απήχηση Μάλιστα ήταν αρκετοί αυτοί που ζητούσαν και άλλα τραγούδια απο τσοπάνα.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

OK sorry το είπα μόνο και μόνο γιατί δεν έχουν και τόσο εμπορικά τραγούδια

 

Coolαρε! :wink: Δεν έχεις και άδικο.Μας αρέσουν όμως και εμάς και είπαμε να τα δοκιμάσουμε γιατί έχουν ξεσηκωτικά κομμάτια.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλέ, καλέ μου φίλε, Μπάμπη

 

Θα συμφωνήσω με μερικούς από τους προλαλλήσαντες, ότι το σετ μοιάζει λιγάκι αχταρμάς, αλλά αυτό και το καταλαβαίνω και να σου πω, μ’αρέσει και κάπως, έτσι είναι στα μαγαζιά :wink:

 

Εγώ θα προτείνω μερικά κομματάκια από το αγαπημένο μου συγκρότημα. Είναι τεχνικά κομμάτια, αλλά σχετικά απλά, δεν έχουν μεγάλες φωνητικές απαιτήσεις (άρα μπορούν να τραγουδηθούν και από άλλο μέλος της μπάντας, πλην του κανονικού τραγουδιστή) και είναι και αβανταδόρικα.

 

Blue Öyster Cult λοιπόν και:

- (Don’t Fear) The Reaper

- Godgila

- Burnin’ 4 U

- Astronomy (έστω στην εκδοχή των Metalica)

 

Επίσης δέστε κάτι παραπάνω από Thin Lizzy, The boys are back in town, Jailbrake, κλπ.

 

Τέλος θα είχα να προτείνω, να βγάλετε και να πείτε μερικά ακουστικά κομμάτια. Δηλαδή κομμάτια που μπορεί να τα πει ένας, με τη συνοδεία ακουστικής κιθάρας (που ενδεχομένως να παίζει ο ίδιος). Αυτά θα δώσουν μιαν ανάσα τόσο στους υπόλοιπους του γκρουπ, μιας και το σετ είναι μεγαλούτσικο, όσο και στα αυτάκια του κοινού.

 

Εύχομαι ολόψυχα να βγείτε και να σκίσετε στη σκηνή φέτος! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ! :D

 

Θα τα έχω υπόψην τα κομμάτια για μελλοντική ανανέωση του setlist.

Όσο αφορά τα ακουστικά κομμάτια μας άρεσε και εμάς η ιδέα αλλά παρατηρήσαμε πέρσι ότι ο πιο πολύς κόσμος έφευγε όταν παίζαμε καμιά μπαλάντα.Επίσης είναι απαίτηση κατα κάποιο τρόπο του αφεντικού να παίζουμε κομμάτια για ξύλο :D + το γεγονός ότι ο κόσμος ανταποκρίνεται καλύτερα σε τέτοιου είδους κομμάτια.Τώρα θα μου πεις ένα κομμάτι θα είναι αλλά δυστυχώς η φύση του μαγαζιού δε μας το επιτρέπει και είχαμε αρκετά τραγουδάκια υπόψη μας :(

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Janick, με αυτά που γράφεις για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες θα εργαστείτε με την μπάντα σου, για τον ρόλο που παίζει η "άνωθεν" φωνή του μαγαζάτορα, για την "ανάγκη" να παίζετε μόνο διασκευές (και μάλιστα τόσο ετερόκλητες) ευχαριστώ το Θεό που δεν έγινα επαγγελματίας μουσικός.

 

Πες μου ότι κάνω λάθος σε παρακαλώ. Είναι όντως έτσι τα πράγματα ή εσείς (σαν μπάντα) έχετε διαλέξει να είναι έτσι;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Janick' date=' με αυτά που γράφεις για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες θα εργαστείτε με την μπάντα σου, για τον ρόλο που παίζει η "άνωθεν" φωνή του μαγαζάτορα, για την "ανάγκη" να παίζετε μόνο διασκευές (και μάλιστα τόσο ετερόκλητες) ευχαριστώ το Θεό που δεν έγινα επαγγελματίας μουσικός.

 

Πες μου ότι κάνω λάθος σε παρακαλώ. Είναι όντως έτσι τα πράγματα ή εσείς (σαν μπάντα) έχετε διαλέξει να είναι έτσι;[/quote']

 

Ειλικρινά αν ήταν μόνο στο χέρι μας τη θα παίξουμε το setlist θα ήταν πολύ μα πολύ διαφορετικό.Το μαγαζί αυτό είναι ιδιάζουσα περίπτωση.Παίζεις για να διασκεδάσεις τον κόσμο υπο την άποψη ότι ο κόσμος δεν έρχεται εκεί να ακούσει ούτε τι παιχταράς ή συνθεταράς είσαι ούτε να ακούσει το νέο σου κομμάτι δυστυχώς.Έρχεται να ακούσει γνωστά κομμάτια να πιεί μια μπύρα και να φύγει.

 

Οι σοβαροί λόγοι που το κάνουμε αυτό είναι

1)τα χρήματα που θέλουμε να μαζέψουμε για δικές μας ηχογραφήσεις

2)Να "ψηθούμε" και να δεθούμε συναυλιακά.

3)Να κερδίσουμε ενδεχομένως κάποιο κόσμο

 

Ίσως είναι και ανάγκη να δεχτούμε αυτούς τους όρους δεςμ το σαν "ροκ-σκυλάδικο".Δεν διαλέξαμε εμείς να χαντακωθούμε σε ένα μαγαζί για να παίζουμε 1000παιγμένες διασκευές αλλά είναι οι λόγοι που προανέφερα

 

Ελπίζω να σε κάλυψα :roll:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως. Εύχομαι λοιπόν την καλύτερη επιτυχία. Σαν συμπλήρωμα στο ρεπερτόριο, εγώ προτείνω Boston - αν η "φωνή" στο γκρουπ τους σηκώνει, και συγκεκριμένα οτιδήποτε από το πρώτο άλμπουμ, More than a Feeling κλπ. :wink:

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα! :D

Θα ρωτήσω τη "φωνή" και θα σου απαντήσω.

H "πρεμιέρα" είναι σήμερα το βράδυ στις 00:30 όσοι πιστοί προσέλθετε να γνωριστούμε και απο κοντά :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα ρε γαμώτο που δεν θα σας δω...:( Υπάρχει μήπως η πιθανότητα να ξαναπαίξετε το άλλο ΠΣΚ γιατί θα είμαι Θεσσαλονίκη για ένα τριήμερο...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου