Προς το περιεχόμενο

Ελληνικη κιθαριστικη επιτυχια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη εκτος απ την εγχωρια μπαρουφα που μας τριβιλιζει τ αυτια σε ραδιοφωνα-τηλεορασεις και διαγωνισμους ταλεντων,υπαρχουν ανθρωποι που δουλευουν σιωπηλά

με αγαπη και παθος για τη μουσικη,

εχω τη χαρα να σας ανακοινωσω τον ΠΡΩΤΟ Ελληνα κιθαριστα που μολις εβγαλε instructional DVD.

O λογος για τον συμπολιτη μου και φιλο,μολις 21 χρονων,George Marios.

Δε θα πω αλλα,ψαξτε τον.

Μπραβο ρε Γιωργαρα.Και εις ανωτερα!

 

http://www.licklibrary.com/store/george-marios/26521/essential-guitar-contemporary-lines-for-electric-guitar-dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μεγαλο μπραβο και στον μικρο αλλα και στον δασκαλο του τον Κωστα Παρασκευα (Nemesis Guitar School) στην Καβαλα ο οποιος κανει τρομερη δουλεια και με τα μαθηματα αλλα και με τα "τερατα" που φερνει κατα καιρους για σεμιναρια κιθαρας.Ειχα την τυχη να ειμαι στο τελευταιο απ'αυτα με τον τρεισμεγιστο Guthrie Govan.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι φαινόμενο για να παίζει από τα 15 του και να έβγαλε, μετά από 6 χρόνια, αυτό. Τί να πω; Μπράβο  :)

Πολλη μα πολλη μελετη,και φυσικα...ταλεντο και λατρεια για την κιθαρα..

Να σημειωσω οτι δεν ειναι δικη του πρωτοβουλια το dvd αλλα του εγινε προταση

απο την εταιρεια επειτα απο την συμμετοχη του στο guitar idol

(διαγωνισμος στην Αγγλια,oxι...fame story ;)).

Και φυσικα ειναι ο πρωτος Ελληνας κιθαριστας που του γινεται τετοια προταση.

Για τον Κωστα τον Παρασκευα τα εχω πει...

Ετσι,να πηγαινει μπροστα η επαρχια,που παλευει στην ερημια του σκυλαδικου. >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μπραβο στο παλληκαρι,αλλα για να κανω το συνηγορο του διαβολου..... Και χωρις να κοιταξω και πολυ το διαφημιστικο του dvd.... μου βγαζει αρκετη βρωμια(δεν εννοω το distortion 8)) το παιξιμο του στο video.... Δεν ακουω δηλαδη αυτη την προσοχη στη λεπτομερεια απο καποιον που θα βγαλει εκπαιδευτικο dvd....ειναι αραγε λοιπον ετοιμος για κατι τετοιο?

 

  Γνωμη μου,τι να κανουμε.... :P

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε σειρά να παίρνουν και οι μπασίστες!!!

@santso4:

Νομίζω πως είναι επίτηδες παιγμένο έτσι... Και αν σκεφτούμε ότι ο μέσος κιθαρίστας προσπαθούσε να παίξει κάπως έτσι οι μισές νότες δεν θα ακουγόντουσαν νομίζω πως ήταν αρκετά καθαρό. Τώρα γούστα είναι αυτά... Μπράβο του πάντως και εις ανώτερα... Μπορεί να του προτείνει και ο ΛΑΖΑΝΗΣ να συμμετάσχει κάπου...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου