Προς το περιεχόμενο

Fender American Deluxe ή Standard Telecaster;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως τελικα στον ηχο με μια σχετικα γρηγορη δοκιμη δε θα καταλαβεις και πολλες διαφορες. Εχω μια standard 2008 αλλα παιζω πολυ συχνα και με μια deluxe 2008. Μετα απο πολυ καιρο ισως εβγαλα το συμπερασμα οτι η δικια μου ειναι λιγο πιο bright και με πιο πολυ attack απο την deluxe, αλλα αυτο, οπως αναφερθηκε, εχει να κανει και με τη ρυθμιση των μαγνητων. Απο κει και περα το χρωμα της deluxe ειναι καλυτερο απ'το δικο μου και εννοω κυριως τα νερα στο σωμα της(αυτο ομως παιζει απο κιθαρα σε κιθαρα). Επισης το burst της deluxe ειναι πιο εντονο(πιο ανοιχτοχρωμη στο κεντρο του σωματος).Το binding ειναι ολα τα λεφτα, και το contour αλλους βολευει, αλλους οχι. Εγω προσωπικα δεν τρελαινομαι κιολας. Απο αποψη κατασκευης δεν εχω προσεξει καμια ατελεια σε καμια απ'τις δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο κει και περα το χρωμα της deluxe ειναι καλυτερο απ'το δικο μου και εννοω κυριως τα νερα στο σωμα της(αυτο ομως παιζει απο κιθαρα σε κιθαρα). Επισης το burst της deluxe ειναι πιο εντονο(πιο ανοιχτοχρωμη στο κεντρο του σωματος).

Aκριβως, ειχα μια strat us deluxe '08 σε sunburst και οντως φαινεται σαν να διαλεγουν

κομματια ξυλων ωστε τα εντονα νερα να πεφτουν στο κεντρο του σωματος, επισης το

κοκκινο χρωμα στο 3 tone sunburst 'απλωνεται' πιο πολυ απο οτι σε αλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης το

κοκκινο χρωμα στο 3 tone sunburst 'απλωνεται' πιο πολυ απο οτι σε αλλες.

Exactly! To ξεχασα. Πολυ πιο διακριτο το κοκκινο και κατ'επεκταση πολυ πιο διακριτη η αλλαγη των τριων χρωματων του sunburst της deluxe απ'οτι της standard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου