Προς το περιεχόμενο

Fender American Deluxe ή Standard Telecaster;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωχ, εγώ που προτιμώ πιο παραδοσιακό τελε ήχο θα πρέπει μετά να τρέχω για αλλαγή μαγνητών; Χμ...

Ενταξει δεν θελει και ΤΟ τρεξιμο! Οταν την παραγγειλεις, βαλε μαζι και αυτο: http://www.thomann.de/gr/fender_vintage_tele_pickup_set.htm

η αυτο: http://www.thomann.de/gr/fender_51_nocaster_pickup_set.htm,

οταν τα παρεις πας σε εναν μαστορα (αν δε μπορεις μονος) και τελειωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ε ναι "plus" για μερικούς. δεν εχω παίξει με noizless αλλά είχα ακούσει οτι οι είναι καλοί.

άκουσα το demo του marathon (respect). πραγματικά άχρωμοι. καμια σχεση με telecaster...

Ισως αυτός που μου τους πρότεινε να τους εχει στα "plus"...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι "plus" για μερικούς

Mα για μένα (που δεν είμαι πολύ vintage στις Tele) είναι plus ;D ;D ;D

Oi κανονικές Tele είναι πολύ "βλάχικες" για τα γούστα μου (ενώ πάλι οι Strat όχι). Γούστα είναι αυτά...γι αυτό λέμε ότι πάντα (εάν μπορούμε) ακούμε τα όργανα που μας ενδιαφέρουν, και κοντά στις δικές μας συνθήκες.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή, το άχρωμοι που λέω, δεν σημαίνει κακοί. Μια χαρά μαγνήτες είναι (και ίσως πιο "ευκίνητοι" από άλλους με συγκεκριμένο χαρακτήρα).

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Fender American Standard Telecaster;

 

Ποιά θα προτιμούσατε εσείς;

 

 

ΕΠΕΙΔΗ εχω αυτην θα σου πω το εξης:καταπληκτικη κιθαρα ....πολυ προσεγμενη σε ολα της.....με ενα αλλα οι μαγνητες της δεν προκειται να σου δωσουν τον ηχο strat  στην μια περιπτωση αλλα ουτε και tele  στην αλλη......θα σου δωσουν εναν διαφορετικο ηχο all around  χωρις προσανατολισμο που κανει λιγο για ολα.........γενικα εχουν μεγαλο output....... απο κει και περα κανε αυτο που εκανα και εγω.....θα την παρεις για την εξαιρετικη κατασκευη της και μετα αναλογα το τι θες να παιξεις βαζεις αντιστοιχους μαγνητες.....και μετα εχεις ενα οργανο φωτια..........θες  vintage  βαζεις αντιστοιχους μαγνητες ...θες  modern  βαζεις αντιστοιχα.......θες  high output  βαζεις αντιστοιχα κ.ο.κ......εγω πχ εβαλα  bridge  τον  DUNCAN CUSTOM SH-5   ΚΑΙ  NECK MIDDLE  θα βαλω επισης  duncan  ssl-1 .....και ετσι θα εχω γκαζια και καθαρα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δίκιο marathon, ενω για μενα που θέλω αυτον τον "καμπανατο" vintage tele ηχο οι noizless δεν θα μου κάνανε...

γούστα ειναι αυτα  ;)

 

φιλε kleinmeiner παρε μια deluxe και δεν ειναι τίποτα να αλλάξεις τους μαγνήτες  οπως λεει και ο Gianniss ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν ειναι τίποτα να αλλάξεις τους μαγνήτες  οπως λεει και ο Gianniss ;)

Πως δε είναι...είναι λεφτά! Και για μια ακόμα φορά μου έρχεται στο μυαλό η ερώτηση (εγώ βέβαια την έχω απαντήσει προ πολλού). Γιατί να αγοράσω μια Fender αφου θα αρχίσω να τη πειράζω και να την αλλαζω και να μην τη φτιάξω από την αρχή, έτσι όπως την θέλω?

Για να γράφει Fender στο Head?...άσε που και αυτό γίνεται.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν ένα μήνα πήρα την standard, εξαιρετικό όργανο.

Μπορεί κάποιος να πει πως η deluxe έχει κάτι το παραπάνω, αλλά λόγω διαφοράς τιμής θα σου πρότεινα το εξής:

Με τα ίδια φράγκα που θα πάρεις έξω την deluxe παίρνεις στην ελλάδα την standard. Σωστά?

Επειδή όμως αγοράζεις κιθάρα και όχι εκτυπωτη, βρές ένα ωραίο μαγαζί, βρές την κιθάρα που σου αρέσει,

πάιξε την κιθάρα που θα αγοράσεις καμια ώρακαι εάν σου κάνει πραγματικά την παιρνεις και φεύγεις, όλα ωραία και καλά,

και χωρίς αναπάντεχες εκπλήξεις.

Θα σου κάνουν δώρο και το πρώτο service και είσαι μια η άλλη.

Πάντως είναι φοβερό όργανο και τους μαγνήτες ρε παιδιά τους αλλάζουμε αφού τους λιώσουμε και αποφασίσουμε οτι δεν μας κάνουν, όχι πριν πάρουμε

την κιθάρα στα χέρια μας. Πραγματικά δηλαδή δεν το πιάνω αυτό!!!

Anyway θα σου πρότεινα και μαγαζί αλλά δεν έχω καταλάβει αν μπορώ να το κάνω αυτό, αν θες pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου