Προς το περιεχόμενο

Custom καμπινα 1Χ12 χωρις μεγαφωνο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ο ανθρωπος απλα εννοει οτι δε θελει να κανει μεταμοσχευση και μετα να ξεμεινει με ενα μεγαφωνο και να παιδευεται να το πουλησει.

 

Ακομα ομως φιλε και αν δεν μπεις στον κοπο να πουλησεις το Lady Luck η Epi ειναι μια πολυ ωραια καμπινουλα. Την παιρνεις, βαζεις το 8αρι σου (5 λεπτα δουλεια) και το LL πετα στο σε μια ντουλαπα...παλι πιο φτηνα θα σου βγει απο τις (ωραιοτατες αλλα αρκετα ακριβοτερες) καμπινες που προτεινε ο earendil.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο ανθρωπος απλα εννοει οτι δε θελει να κανει μεταμοσχευση και μετα να ξεμεινει με ενα μεγαφωνο και να παιδευεται να το πουλησει.

 

να και καποιος που με καταλαβαινει  ;) για να μη μιλησω για τον OHM το νομο του και την αυτεπαγωγη γιατι θα ξεφυγουμε  :o  ;D ;D ;D

έχω και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν φτιαχνεις μονος σου μια καμπινα, με τα specks απο καποια που σου κανει και να την ντυσεις μετα με δερματινη??  θα σου βγει θεαματικα φτηνά, και ειναι σχετικα ευκολο, ειδικα αν εχεις φιλο μαραγκο να σου κοψει τα ξυλα!

Squier Tele CV 50's

Ibanez SAS36FM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

γιατι δεν φτιαχνεις μονος σου μια καμπινα, με τα specks απο καποια που σου κανει και να την ντυσεις μετα με δερματινη??  θα σου βγει θεαματικα φτηνά, και ειναι σχετικα ευκολο, ειδικα αν εχεις φιλο μαραγκο να σου κοψει τα ξυλα!

 

Θεαματικά φτηνότερη από μια harley benton ΔΕΝ θα βγει. Για το αν θα είναι καλύτερη από μια harley benton.... δεν μπορώ να το ξέρω... Ολα θα εξαρτηθούν από την επειρία αυτού που θα την κατασκευάσει, την ακρίβεια των σχεδίων και την ποιότητα των υλικών που θα βρεθούν "στην ξυλαποθήκη της γειτονιάς σας".

 

Θα πρότεινα την κατασκευή καμπίνας μόνο για χάρη του πειραματισμού και για τη "χαράς της δημιουργίας".... και όχι για να γλυτώσουμε 50 ευρώ.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με την ευκαιρία, δείτε μια καμπίνα που έχω φτιάξει με ένα jensen 12άρι... (την έχω ξαναποστάρει κάπου). Τελικά, την έκανα combo και "στέγασα" μέσα του έναν champion 600.  :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερον αυτο με το φιλο μαραγκο, γιατι αμα δεν ειναι θα μου κοψει τον...... :-X και οχι ξυλα  8)

 

τελος παντων μαρεσει η ιδεα με την epiphone, ποιος ξερει μπορει μεχρι τοτε να δωσω και το μεγαφωνο  ;)

 

ευχαριστω, ολους για τη βοηθεια.

έχω και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρία, δείτε μια καμπίνα που έχω φτιάξει με ένα jensen 12άρι... (την έχω ξαναποστάρει κάπου). Τελικά, την έκανα combo και "στέγασα" μέσα του έναν champion 600.  :)

Πολυ γομαρι ο μικρος, το βαθος του ειδικα. Ποσο ζυγιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρία, δείτε μια καμπίνα που έχω φτιάξει με ένα jensen 12άρι... (την έχω ξαναποστάρει κάπου). Τελικά, την έκανα combo και "στέγασα" μέσα του έναν champion 600.  :)

 

Ρε μπας και του δικού μου champion του ξηγηθώ τα δυό από τα 3 δεκάρια που μου περίσσεψαν από την αλλαγή του super Reverb??? ένα εμπρος κι ένα πίσω (τι πλεονέχτης Θεέ μου που είμαι)...

ή να το κάνω αυτό σε έναν παλιό ΜV3 που έχω??? και να βάλω ένα δεκάρι στον Champion???

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo TubeTown ειχα παρει 2 4χ12 για φιολους και ειναι σουπερ, αλλα ειχα πληρωσει 260ευρω μεταφορικα για αυτες τις 2. χΑρλευ ΜπετΟν ειχα την 4χ12 με ν30 και ηταν απο τις απαραδεκτες καμπινες που εχω παιξει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 2x12 Benton παντος ειναι κατα τη γνωμη μου η πιο value for money καμπινα που εχω ακουσει.Ολα εξαρτουνται βεβαια και απο τον ηχο που ψαχνει ο καθενας, οπως επισης και απο την ικανοτητα του ''ρυθμιζω κεφαλι'' (κατι σαν βγαζω απο τη μυγα ξυγκι ενα πραμα) ;D

Βεβαια η 1χ12 ειναι εντελος αλλο πραμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου