Προς το περιεχόμενο

Guitarfetish guitar kits


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα ναι το routing,δεν ειναι και κατι ευκολο.Δεν εχεις αδικο,απλα ανεφερα τις δυνατοτητες που εχεις με ενα οργανο που κοστιζει γτ τοτε δεν θα λυπηθεις να κανεις οτιδηποτε πανω του.

 

Τωρα οσον αφορα τις διαφορες δεν ξερω να σου πω τι παραπανω θα μου δωσουν.Γτ απλα δεν εχει τυχει να πιασω μια και να την ακουσω,να παιξω λιγο μαζι της και κτλ..απο φωτογραφιες και απο τις περιγραφες ατομων απο εδω που εχουν καποιες στην ιδιοκτησια τους ακουω μονο καλα λογια.και η αληθεια ειναι οτι πιστευω οτι μια τσεχα θα ειναι αρκετα καλυτερη απο ενα οργανο που θα φτιαξω εγω(και αναφερομαι στο ατομο μ γτ απλα δν το εχω ξανακανει και ολο καποια μαμακια θα κανω),απλα αυτοι ειναι επαγγελματιες και εχουν προσεξει τις λεπτομερειες

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν εισαι μαστορας φτιαχνεις απο αυτο μια ΡΕΠΛΙΚΑΡΑ Gibson και ψαρωνεις ολο τον ντουνια ;D, αν δεν εισαι θα γελανε μαζι σου και οι Epiphonαδες :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα αυτοι ειναι επαγγελματιες και εχουν προσεξει τις λεπτομερειες

Στις Τσέχες (και λοιπές ιδίου κόστους), το μόνο που κάνουν είναι σετάρισμα. Όπως πολλοί έχουν πεί εδώ μέσα, είναι η μέρα με τη νύχτα μια καλοσεταρισμένη κιθάρα με μια που δεν είναι. Τι άλλη λεπτομέρεις να προσέξουν?

Τώρα για τις μαμακίες...εάν δεν κάνεις δεν θα μάθεις. Δεν θέλεις να σου πώ πόσες έχω κάνει (και συνεχίζω να κάνω). Απλά με το καιρό αποκτάς την εμπειρία να τις κρύβεις...όπως και οι καλοί κατασκευαστές ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη βρε Marathon , αλλα ο Play , o Evris και εγω ,και αλλοι ,

ΕΧΟΥΜΑΙ Τσεχα στο σπιτι μας , και εχουμε μαθει και τα χουγια της ..

εσυ πως εχεις αποψη ? ....δια της ατοπου απαγωγης ?

Ελα σπιτι να παιξεις , να γνωριστεις  ....και που ξερεις μπορει να (ξανα)παντρευτεις  ;D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γτ απλα δεν εχει τυχει να πιασω μια και να την ακουσω,να παιξω λιγο μαζι της και κτλ..απο φωτογραφιες και απο τις περιγραφες ατομων απο εδω που εχουν καποιες στην ιδιοκτησια τους ακουω μονο καλα λογια.

Νομίζω ότι οι περισσότεροι που αγοράζουν "τσέχες" (με το τσέχες δεν εννοώ μόνο τις Bach αλλά όλες τις κατηγορίας τους), δεν έχουν δίπλα ένα πραγματικά καλό όργανο. Kαι δεν αναφέρομαι στο..."πήγα σε ένα μαγαζί... στο σπίτι φίλου μου...κλπ και δοκίμασα μια Vos (!!!)

Σύγκριση γίνεται μόνο όταν τις έχεις δικές σου, αρκετό καιρό, δίπλα δίπλα. Ή εάν έχεις την εμπειρία και τις ώρες πτήσεις να ξεχωρίζεις τα όργανα.

Με τη τελευταία Tele που έφτιαξα, που έχει κορυφαία parts kαι εξαιρετικό σετάρισμα, έμαθα πολλά πράγματα και είδα ότι με τις φτηνές δοκιμές έχανα χρόνο και χρήμα. Βέβαια οι φτηνές δοκιμές ήταν χρήσιμες για να φτάσω να καταλαβαίνω.

 

Από την επάνω κατηγορία κατόχων τσέχων, εξαιρείται ο playlound, γιατί είναι αψυχολόγητος!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη βρε Marathon , αλλα ο Play , o Evris και εγω ,και αλλοι ,

ΕΧΟΥΜΑΙ Τσεχα στο σπιτι μας , και εχουμε μαθει και τα χουγια της ..

εσυ πως εχεις αποψη ? ....δια της ατοπου απαγωγης ?

Ελα σπιτι να παιξεις , να γνωριστεις  ....και που ξερεις μπορει να (ξανα)παντρευτεις  ;D

Στις περιπτώσεις (μαζί με τον Play), ξέχασα να βάλω και σένα. ;D ;D ;D

Προφανώς και ΠΡΕΠΕΙ να κάνουμε ένα test drive (οργάνωσέ το και θα φέρω και εγώ 2-3 όργανα για δοκιμή. Και θα βάλουμε και του Faltsoo τις Κινέζικες)

Έχω άποψη με απλά μαθηματικά. Στη Gibson ή στη Tele οι μαγνήτες κάνουν όσο και μια Τσέχα (και θέλουμε δε θέλουμε σε αυτή τη ζωή ότι πληρώνεις πέρνεις)...Είπαμε καλοί και Value for money oι Tonerider αλλά ποτέ δεν θα γίνουν Bare Knuckle ή Τom Anderson...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ως χαζός αγοραστής και ηλίθιος ανακατωσούρας ερωτώ.

Γιατί να πάρω το κιτ όταν του μαστρο-Ζαβιέρ τα κιθαρόνια κάνουν μόνο 40 πράσινα περισσότερο ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ως χαζός αγοραστής και ηλίθιος ανακατωσούρας ερωτώ.

Γιατί να πάρω το κιτ όταν του μαστρο-Ζαβιέρ τα κιθαρόνια κάνουν μόνο 40 πράσινα περισσότερο ;

 

Αρχικά σωστή σκέψη. Για να τη δούμε..του μαστρο-Ζαβιέρ οι κιθάρες έχουν μοντέλο με κίτρινοκόκκινη ανυλίνη και νίτρο finish? του μαστρο-Ζαβιέρ έχει custom kομμένο head όπως σου αρέσει?...κάποιες πρόχειρες σκέψεις γιατί κάποιοι πάνε σε κit και parts kαι κάποιοι άλλοι αγοράζουν έτοιμα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι επειδή ο bouzoukleri με έβαλε και ψάχνω...ως χαζός αγοραστής και ηλίθιος ανακατωσούρας ερωτώ.

Όταν ο Fetish (που έχω διαβάσει ότι έχει αξιοπρεπείς μαγνήτες με καλές κριτικές πολλών από εδώ μέσα, καλά parts, καλό όνομα)...έχει τέτοιες τιμές

http://store.guitarfetish.com/xv3surofi1.html

γιατί κάποιοι αγοράζουν Τσέχες?

 

...μιλάμε για 150$ δηλ 110 ευρώ? (και 98$-70 ευρώ μεταφορικά?)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου