Προς το περιεχόμενο

Guitarfetish guitar kits


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε marathon, μου έβαλες κάτι ιδέες καλοκαιριάτικα...! :)

Με ένα καλό σετάκι μαγνήτες και ηλεκτρικά, ίσως και να βγεί μια αξιοπρέπεια! Αν μη τι άλλο, είναι μια καλή ευκαιρία να μάθω βασικά πράγματα που δεν ξέρω, διασκεδάζοντας με τη συναρμολόγηση (τελείως άσχετος μιλάμε με μαγνήτες και λοιπά ηλεκτρικά!).

The light was yellow, sir...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι οπως παντα

υπαρχει και Η ΛΥΣΗ.... ;)

gib.jpg

 

 

100 Ε  οτι παρεις.... ;D

+προμηθεια μου  ;D  ;D   ;D

Απατεώνα, πανμέγιστε faltsoo, τα σέβη μου. Δώσε και κανένα link ή είναι η διεύθυνση που φαίνεται στη φωτογραφία?). Ο δικός σου βέβαια βγαίνει πιο ακριβός γιατί πρέπει να αγοράσεις όλο το hardware ενώ οι Fetish με 160 ψωροδολαριάκια στα δίνουν κομπλέ.

Που είναι ο οικονομολόγος ο Superfunk να μας πεί εάν το δολάριο θα πάει 1,60....

 

Μετά τα μεταφορικά σου πόσο πάνε?

 

Ρε συ faltsoo...ίδιες μου φαίνονται, μήπως από εκεί αγοράζουν και οι Αμερικάνοι?

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα καλό σετάκι μαγνήτες και ηλεκτρικά,

Βάλε ένα ζευγάρι Tonerider με 50-60 ευρω...και μετά θα βγείς να γράφεις η Custom μου πατάει τις Gibson... ;D ;D ;D

Για τις Fender...δεν το συζητώ!!!

 

εκει στα 100-110 με μεταφορικα

και ....το μπρατσο κολημενο ετοιμο.

Αυτό είναι και το "πρόβλημα". Δηλ περισσότερος όγκος και πιθανός έλεγχος στο τελωνείο...

Πάντως η λύση σου είναι πιο ακριβή. 200 ευρώ (100+100 μεταφορικά) το σώμα και hardware επιπλέον. Εδώ συμφέρουν οι Τσέχες

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτα τα kit ειναι μια καλη ευκαιρια για εμας που δεν εχουμε ασχοληθει με ολες αυτες τι ς εργασιες που συνθετουν και συναρμολογουν μια κιθαρα να μπορεσουμε να πειραματιστουμε με Wiring,με χρωματα,με μαγνητες,μπορουμε ακομα να παρουμε καποιο σωμα και να το ρουταρουμε.. και παρα πολλα αλλα.

 

Μην το κοιτατε μονο απο την πλευρα του,κανει 100 Ε ολο το πακετακι,αρα η ποιοτητα ειναι αθλια και κτλ.γτ και οταν καποιος κοστολογει κατι τετοιο σε αυτη την τιμη και οταν καποιος δινει τα χρηματα αυτα  δεν περιμενει να βγαλει καποιο οργανο ανταξιο αλλων οργανων ετοιμων ή απο παρτ οργανο συναρμολογημενο απο καποιον που εχει ηδη ψηθει στο θεμα...

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτα τα kit ειναι μια καλη ευκαιρια για εμας που δεν εχουμε ασχοληθει με ολες αυτες τι ς εργασιες που συνθετουν και συναρμολογουν μια κιθαρα να μπορεσουμε να πειραματιστουμε με Wiring,με χρωματα,με μαγνητες,μπορουμε ακομα να παρουμε καποιο σωμα και να το ρουταρουμε..

Πάμε ένα-ένα. Βεβαίως και είναι μια πολύ καλή άσκηση, άσε που θα φτιαχθεί και ένα καλούτσικο όργανο...έχω βγάλει ήχο από κιτ των 80 ευρώ, αυτά είναι πολύ καλύτερα. Για να ρουτάρεις σώμα...αμφιβάλω ότι μπορείς, εάν δεν το έχεις ξανακάνει. Θές μεγάλη εμπειρία, σχέδια και μηχανήματα (και χώρο).

 

Μην το κοιτατε μονο απο την πλευρα του,κανει 100 Ε ολο το πακετακι,αρα η ποιοτητα ειναι αθλια και κτλ.γτ και οταν καποιος κοστολογει κατι τετοιο σε αυτη την τιμη και οταν καποιος δινει τα χρηματα αυτα  δεν περιμενει να βγαλει καποιο οργανο ανταξιο αλλων οργανων ετοιμων ή απο παρτ οργανο συναρμολογημενο απο καποιον που εχει ηδη ψηθει στο θεμα...

Όταν μια "Τσέχα" κάνει 180-200 ευρώ, τι νομίζεις ότι σου προσφέρει (ηχητικά και ποιοτικά παραπάνω?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, που ν το λινκ? (σα γιαπωνεζικο ακουγεται αυτο :))

Τι το θές ρε τρελλέ?...μετά τις Τσέχες θα τη πέσεις και στις Κινέζες???? Φτιάξε μια σοβαρή κιθάρα!!!! Πές στις σουηδέζες να σου φέρουν μια Flaxwood kαι θα με θυμηθείς

 

και θα τη δώ και εγώ που έχω μια περιέργεια...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου