Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω ένα τραγούδι! Βοήθεια φίλοι του elvis!


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες άπαντες.

 

Είμαι φοιτητής στο εξωτερικό και προχθές που ήμουν στο αμάξι άκουσα στο ραδιόφωνο το umbrella της rihanna αλλα σε διασκευή απο Elvis!!!

 

Ήταν ένα τραγούδι που ο ήχος του και η παραγωγή του θύμιζαν rock n roll της δεκαετίας του 60 και η φωνή και το στυλ έμοιαζε καταπληκτικά με του elvis. Το ρεφρεν ήταν ολόιδιο με της rihanna, για τους υπόλοιπους στοίχους δε ξέρω γιατί δε ξέρω το αυθεντικό.

 

Το θέμα είναι οτι μου δόθηκε η εντύπωση πως το αυθεντικό είναι του elvis και οτι η rihanna το διασκευασε. Μόλις γύρισα σπίτι έψαξα στο ιντερνετς αλλα όχι μόνο δε μπόρεσα να βρω τραγούδι του elvis με αυτούς τους στοίχους, αλλα και πληροφορίες λένε οτι της rihanna είναι το αυθεντικό. Εγώ όμως είμαι σίγουρος οτι άκουσα τον elvis να το τραγουδάει σε μουσικό στυλ των 60s και με τη χαρακτηριστική μπουκωμένη παραγωγή της εποχής.

 

Ξέρει κανείς τίποτα ή αρχίζω να τρελαίνομαι και να φαντάζομαι πράγματα??

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον... Δυστηχως δεν ξερω την απαντηση αλλα θα το χαρω πολυ να ειναι το αυθεντικο του Elvis.. Ετσι για σπασιμο στη Rihana ;D ;D

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογη διασκευή κ όπως έψαχνα κ εγώ βρήκα πως υπάρχουν πάααρα πολλες του συγκεκριμένου κομματιού. Εντύπωση μου κάνει.

Όμως, όχι κ Elvis η φωνή ξέρω γω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογη διασκευή κ όπως έψαχνα κ εγώ βρήκα πως υπάρχουν πάααρα πολλες του συγκεκριμένου κομματιού. Εντύπωση μου κάνει.

Όμως, όχι κ Elvis η φωνή ξέρω γω;

 

Ναι όντως υπάρχουν πάρα πολλές διασκευές και η αγαπημένη μου είναι απο τους vanilla sky.

 

Όσο για την φωνή, σε χαμηλή ένταση στο αυτοκίνητο και ταξιδεύοντας με μεγάλη ταχύτητα εμένα για elvis μου φάνηκε. ;D

Τώρα βέβαια που το ξανάκουσα εννοείτε οτι συμφωνώ μαζί σου.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω απίστευτο όμως! Τι ειν τούτοι ξέρει κανείς? Απο*(τυχημένες+μιμήσεις) του έλβις?

 

Υ.Γ. Για να λύσετε τον γρίφο κάντε επιμεριστική(να με συμπαθάτε για το κάψιμο αλλά πρίν 5 ώρες έγραφα Εφαρμοσμένα Ι :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου