Προς το περιεχόμενο

Καινουργια πεταλακια απο τη Fender!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

καιρο ειχαμε να δουμε τη Fender να βγαζει πεταλια! Ωραια φαινονται, και σε λογικες τιμες

 

https://www.fender.com/pages/guitar-pedals/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ειναι αλλα digital delay pedal χωρις tap tempo?Πουπαρεκαραμητρο?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Όμορφα είναι και υπάρχει ώριμη σκέψη στην κατασκευή τους. Η πόρτα της μπαταρίας, τα Led, κ.α.

 

Αυτό που μου άρεσε ιδιαίτερα είναι το Level Set Buffer. Τόσο χρήσιμο πετάλι όσο το ψυγείο στην κουζίνα. :)

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το κόκκινο drive με ψήνει, αλλά δεν έχω καταλάβει αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το boost του αυτόνομα (νομίζω όμως πως μάλλον όχι).

Δείχνει πολύ ευέλικτο για dual drive, απ' την άλλη όμως, πόσα drive να μαζέψει ένας άνθρωπος στο τέλος...  ;D

ΚΤΓΜ, αν κάποιος έχει βρει δυο drive που συνεργάζονται καλά μεταξύ τους στο να boostάρει το ένα με το άλλο, θα πρέπει αν θεωρεί τον εαυτό του ευτυχή και καλό είναι να μην το παιδεύει πολύ... μόνο πονοκέφαλο αποκτά με το να δοκιμάζει πιθανούς συνδυασμούς. Το λέω για να τ' ακούω κιόλας!  ;D

Τέλος, τα 180 ευράκια μ.ο. που κοστίζει καθένα τους, δεν τα λες και λίγα, ειδικά σε αυτούς τους καιρούς που μπορείς να πάρεις πεταλάρες με αυτά τα λεφτά σε δεύτερο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω ειδα αλλες τιμες στο σαιτ της Fender, αρκετα γυρω στα 100ε. Αν στην ευρωπη πανε 180 συμφωνω, οι εποχες που τα πεταλια σ αυτες τις τιμες περπατουσανε στην αγορα εχουν περασει. Βεβαια το Delay ειναι λογικο να ειναι ακριβοτερο για αυτα που προσφερει, ειναι ολοκληρο κυκλωμα, σε αντιθεση με τα distortion, overdrive πχ

 

https://shop.fender.com/en-GR/effects-pedals/?rl=en_US

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το reverb μου φανηκε πιο ενδιαφερον. Βεβαια δε μπορω να καταλαβω απο τα βιντεακια αν ακουγεται πολυ ψηφιακουρα - θα μου πεις : ρε φιλε reverb  ειναι ,αλλα οκ....

Περιμενα και Θα ηθελα να βγαλουν στο μελλον ενα καλο spring reverb και τοτε θα το αρπαξω.

Οι τιμες που βρηκα με ενα προχειρο ψαξιμο ειναι 100-120/130 ευρω , με εξαιρεση το overdrive(το κοκκινο) που ειναι πιο ακριβο (Προφανως αναφερομαι σε ευρωπαικα καταστηματα).

 

ΚΤΓΜ, αν κάποιος έχει βρει δυο drive που συνεργάζονται καλά μεταξύ τους στο να boostάρει το ένα με το άλλο, θα πρέπει αν θεωρεί τον εαυτό του ευτυχή και καλό είναι να μην το παιδεύει πολύ... μόνο πονοκέφαλο αποκτά με το να δοκιμάζει πιθανούς συνδυασμούς. Το λέω για να τ' ακούω κιόλας!  ;D

 

Εγω προσωπικα αυτον τον καιρο παιζω με 3 συγχρονως  ;D ;D αλλα παραδεχομαι οτι το εχω ''παιδεψει'' αρκετα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα αυτον τον καιρο παιζω με 3 συγχρονως  ;D ;D αλλα παραδεχομαι οτι το εχω ''παιδεψει'' αρκετα!!

 

Για πες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου