Προς το περιεχόμενο

Αντίο στον Michael Jackson.....


menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει γιατί η ανθρωπότητα έχει εφεύρει την έννοια της συζήτησης και γιατί υπάρχουν τα φόρουμ. Τα πράγματα δεν τα συζητάμε επειδή "μας πέφτει λόγος", αλλά γιατί προσπαθούμε να μάθουμε κάτι που δεν ξέρουμε. Οι απόψεις σου (και οι εκφράσεις σου) περνάγανε μόνο σε συνοικιακά γαλατάδικα της δεκαετίας του '30, όταν οι απορίες του βοηθού αντιμετωπιζόντουσαν με σφαλιάρα από το αφεντικό του. Σε παρακαλώ πολύ, στο μέλλον να αποφεύγεις τα ποστ μου, διότι δεν απευθύνονται σε ανθρωπους με τις ιδέες σου.

 

Σε παρακαλώ πολύ, στο μέλλον να αποφεύγεις ΚΑΙ ΕΣΥ τα ποστ μου, διότι δεν απευθύνονται σε είρωνες

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητάμε, το αν είναι δεκτή η παιδεραστία; ΟΧΙ

Συζητάμε αν ο MJ είναι παιδεραστής; ΜΕ ΤΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ;

Συζητάμε αν μας αρέσει ο MJ; ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ; Προσωπικά γούστα είναι.

Συζητάμε αν είναι μεγάλος καλλιτέχνης ή όχι; Ε είναι πως να το κάνουμε. Ανεξαρτήτως προώθησης, επιτελείου και παραγωγής.

 

όπως και να το κάνουμε, ο MJ είναι case study, THE case study. Και τα ερωτήματα πολλά. Και γιατί ήταν μεγάλος καλλιτέχνης, και γιατί η ζωή του ήταν τόσο ταραχώδης και αμφιλεγόμενη, με πολύ μικρότερο μερίδιο ευθύνης από αυτό που του καταλογίζει ο eye, και με πολλά παραμύθια ένθεν κείθεν. Νομίζω πως στην περίπτωση του MJ, οι δημοσιογράφοι και οι δισκογραφικές βρυκολάκιασαν. Βλέποντας τώρα αναδρομικά την ζωή του, φαίνεται, με τραγικό κατά την γνώμη μου τρόπο, πως στήνεται όλο αυτό το πανηγυράκι στο κεφάλι ενός ταλαντούχου ανθρώπου, ο οποίος χάνει την μπάλα.

 

ΥΓ: Πολλά νεύρα... Χάλασε το αιρκοντίσιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα λυπηρο...

 

Οταν αλλοι ειρωνευεστε κι αλλοι επιθυμητε να "ταπωσετε" τους συνομιλητες σας σε ενα thread που ονομαζεται "αντιο κλπ" , δειχνει αν μη τι αλλο καποια εμμονη και εμπαθεια.

 

Υπαρχει αλλο thread σχετικα με την ζωη του και ολα τα κουτσομπολιστικα θεματα που απασχολησαν τα μεσα...  Υπαρχει ακομα και η επιλογη να ανοιξετε νεο thread με τιτλο:

"μας ζαλισατε τ' @@ με τον αταλαντο τρελαρα παιδεραστη πρεζακια τον οποιο ολοι τωρα θυμηθηκατε. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

"μας ζαλισατε τ' @@ με τον αταλαντο τρελαρα παιδεραστη πρεζακια τον οποιο ολοι τωρα θυμηθηκατε. "

Κανείς δεν τον είπε ατάλαντο.

 

(και όχι, δεν χρειάζεται τέτοι thread)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου