Προς το περιεχόμενο

Αντίο στον Michael Jackson.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επίσης ουδέποτε την άποψη μου δεν προσπάθησα να την επιβάλλω ως πανανθρώπινη αξία και αν το έκανα θα ήταν ενδιαφέρον να μου το επισημάνεις να λύσω οποιαδήποτε παρεξήγηση.

 

κανένα πρόβλημα:

 

Συζητάμε αν είναι μεγάλος καλλιτέχνης ή όχι; Ε είναι πως να το κάνουμε. Ανεξαρτήτως προώθησης, επιτελείου και παραγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω, ή έστω έτσι το καταλαβαίνω εγώ, ότι το μέγεθος ενός καλλιτέχνη, δεν θα οριστεί μετρήσιμα μόνο από προσωπική άποψη, αλλά από μια συνολική θεώρηση του καλλιτεχνικού του έργου (παρακαλώ ας συζητηθεί σε αυτό το σημείο ΜΟΝΟ το καλλιτεχνικό αυτό έργο, ανεξαρτήτως του ανθρώπου, διότι στην τελική και στην πρόταση που παραθέτεις από εμένα, έτσι ακριβώς το λέω αυτό που λέω)

δηλαδή πχ μπορεί να το κρίνεις τεχνικά, από άποψη έμπενυση, παραγωγής, εκτέλεσης κτλ κτλ κτλ και υποκειμενικά από το αν σ αρέσει και συνολικά εάν τυγχάνει γενικής αναγνώρισης, που τυγχάνει.

 

Έτσι με βάση αυτών των στοιχείων, εξαιρώντας το υποκειμενικό, είναι μεγάλος καλλιτέχνης. Γιατί διαφωνείς σ' αυτό;

Επειδή δεν σ' αρέσει;

Ή επειδή διαφωνείς με την προσωπική του ζωή;

 

Δίαβασε και τις υπόλοιπες κουβέντες που έχουν γραφτεί, μιας και αν μη τι άλλο και πολλοί εδω μέσα γράψανε ότι δεν τους άρεσε αλλά είναι τεράστιος καλλιτέχνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και συνολικά εάν τυγχάνει γενικής αναγνώρισης, που τυγχάνει.

 

 

by the way, στα πιο πολλα συμφωνω μαζι σου, αλλα πρεπει να συμφωνησουμε ολοι στο τι αυτο δεν λεει τιποτα.

 

και δευτερον, ξαναειπαμε, το αν κατι εχει καλλιτεχνικη αξια, δεν μπορει να ''συμφωνηθει'' καθοτι δεν υπαρχει ενα κοινως αποδεκτο καλλιτεχνομετρο!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αρχινάμε από την αρχή...

 

Το ξέρω... νώθω ότι έχω μπει σε λούπα και θα παραθέτω τον εαυτό μου ή θα αρχίσω να γράφω κ εγώ ανα τακτά χρονικά διαστήματα, Αντίο Βασιλιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναξιόπιστες πηγές αναφέρουν πως ο MJ δεν πέθανε, ήταν κόλπο για να αποσυρθεί στις νήσους Φερόε και να ανοίξει αλυσίδα παιδικών σταθμών.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα κλειδώνεται επειδή έχει προ πολλού περάσει το κατώφλι της βλακείας και καταλήγουμε τελικά να λέει ο καθένας ότι του κατέβει.

 

Θα ανοίξει πάλι (το λέω για όσους θίγονται σε επίπεδο δημοκρατικών διαδικασιών) αλλά αφού πρώτα κουλάρουμε όλοι. Ευχαριστώ!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου