Προς το περιεχόμενο

το ιδανικό και ίσως το πιο βολικό setup???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αμα λες τον tsl θεικο τοτε εισαι καφρος του κερατα !  ;D

 

παρε κατι σε krank μωρε rev junior και ασε τις πεταλιερες. Θα κουβαλας μονο το κεφαλι που ειναι μινιον και παντα θα παιζεις καρφι και δεν θα χεις κανενα προβλημα

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγώ σε κάτι τέτοιο καταλήγω τελικά..

 

ο peavey classic 30 πως σας φαίνεται σαν λύση??

http://www.dv247.com/invt/46764/

ίσως να χρησιμοποιώ τα καθαρά του ενισχυτή, και να βάλω ένα pod ή κάτι άλλο μπροστά για τα βρώμικα(τα οποία θέλω να είναι αρκετά)..

 

από μία πεταλιέρα βασικά θέλω, τα distortion, reverb, chorus, delay και comp..αυτά χρησιμοποιώ κυρίως..

 

 

Δεν ξερω κατα ποσο αυτο που θα σου προτεινω σε καλυπτει, αλλα για καθαρα με πεταλια φαση τσεκαρε και τον koch studiotone αφου θες μικρο ενισχυτη με λιγα βατ.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=9716.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο βολικο setup βρισκεται στο κεφαλι σου. Δεν ειμαι μεταφορικος. Και unplugged οταν παιζω εχει μεγαλες διαφορες ο ηχος οταν τον προσεγγιζω διαφορετικα αναλογα με τον ηχο που εχω κατα νου. Οχι, ο ηχος δεν ειναι στα δαχτυλα, ειναι στο μυαλο. Θα στο πει καθε πεπειραμενος κιθαριστας.

 

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, ο ηχος δεν ειναι στα δαχτυλα, ειναι στο μυαλο.

Τον ήχο τον έχω στο μυαλό, τα δάκτυλα όμως δεν υπακούουν...μήπως να αλλάξω την 9βολτη?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος είναι στα δάχτυλα

Ο ήχος είναι στο κεφάλι

Ο ήχος είνα στα "καρύδια"

Ο ήχος είναι στη καρδιά

 

ΕΛΕΟΣ !!!

 

Να μαζευτούν οι γέροντες του Νόιζ ΤΩΡΑ να αποφασίσουν να τελειώνουμε μ' αυτό το ζήτημα.

 

Κάθε βραδυ τα παιδιά μου μαζεύονται στον καναπέ με ποπ κορν και με χαζεύουν που ψάχνομαι να βρω τον ήχο. Είναι θέαμα γελοίο.... Βαρέθηκα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για αλλη μια φορα θα προτεινω τον ενισχυτη που θα επαιρνα αν επαιρνα ΤΩΡΑ ενισχυτη και που νομιζω ανταποκρινεται σε ολα αυτα που θελεις

 

 

@Marathon βαλε 18ν να σου κρατησει περισσοτερο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου