Προς το περιεχόμενο

Για αγανακτησμενους φοιτητες..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι 5ο ετος στην σχολη αγρονομων τοπογραφων μηχανικων του ΕΜΠ (παναθεμα το!)

και παλευω με κατι μαθηματα μυθους που ολοι εχουν να πουν ιστοριες γιαυτα!!

 

ειναι τραγικο να διαβαζεις ολη μερα να παρακολουθεις το μαθημα για να πας να γραψεις με δυσκολια ενα 3!! Και με ποσοστο αποτυχιας πανω απο 70%..

Γιατι το κανουν αυτο οι καθηγητες? Εχουν καποιο κομπλεξ ?

 

ατιμη κοινωνια ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δωσε μας να καταλαβουμε, τοσο δυσκολα ειναι πια?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε μας να καταλαβουμε, τοσο δυσκολα ειναι πια?

 

οχι απλα παμε και δεν γραφουμε για χομπι...! ??? ???

 

 

δεν τιθεται θεμα δυσκολιας αλλα μαλακιας.. γιατι αν το μαθημα που εκαναν ικανοποιουσε τις απαιτησεις τους δεν θα υπηρχε προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70% δεν το λες και μεγαλο ποσοστο αποτυχιας!

Θυμαμαι οταν πηγαινα να περασω Στατικη 2 και εβλεπα τις κατανομες απο αλλες εξεταστικες με 77% αποτυχια  :o :o επαιρνα θαρρος.

Κι εγω παντως αρχιζω να το αποδιδω κατα μεγαλο ποσοστο σε κομπλεξ. Ειδικα οταν μιλαμε για τετοια ποσοστα αποτυχιας.

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα τα πολυτεχνεία υπάρχει ενας καθηγητής που του μείνανε πολλα κομπλεξ απο οτα ήταν παιδάκι.... και τα βγαζει στους φοιτητές. Και το χειρότερο είναι ότι συνηθως είναι και ο χειρότερος. Μεταδοτικότητα μηδέν κλπ....

 

Τι να πεις.

Εγω είχα δύο τέτοιους.... (Μηχανολόγος Μηχανικός Βόλος)

 

Υπομονή .... και κουράγιο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κόμπλεξ οι καθηγητές άλλο τίποτα....Είμαι στο δεύτερο έτος στο Γεωπονικό πανεπιστήμιο και βλέπω συνέχεια μεγαλύτερους στο αμφιθλεατρο να δώσουν μαθήματα...

Μαθήματα στα οποία έχοθν κοποεί 5-6 φορές απ ότι λενε...Και όταν μιλάμε για 120 μαθήματα που έχει το τμήμα μου, το πτυχίο φαντάζει ακατόρθοτο!!!!

 

Κουράγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εδινα πανελληνιες ολοι μου λεγαν ''καλα αμα περασεις σε μια σχολη μετα θα ειναι ολα ενταξει θα εισαι αρχοντας'' .. κανεις ομως δεν μου ειπε πως η κατασταση που επικρατει ειναι ενα ***λο και μισο!

 

ενα ερωτημα που εχω και δεν μου το απανταει κανενας (απο τους καθηγητες που ρωταω στην σχολη) ειναι το εξης-

Το γεγονος οτι ενας εχει τελειωσει δυο σχολες εχει κανει μεταπτυχιακα διδακτορικα ερευνες τα παντα ολα τον κανουν ικανο να διδαξει?!?!

 

γιατι αμα τον κανουν ας μου πει καποιος γιατι συνανταμε καθηγητες απομακρους κομπλεξικους με μηδενικη μεταδοτικοτητα και ορεξη για δουλεια..

 

και για να μην παρεξηγηθω οτι θαβω αβερτα ..ολα αυτα που λεω ειναι αποτελεσμα καθηγητων (μετρημενων στα δαχτυλα του ενος χεριου) που κανουν φοβερη δουλεια και τα αμφιθεατρα στο μαθημα τους ειναι γεματα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ που να δεις στην αγορά εργασίας. Ποσοστό αποτυχίας 99.99% χαχαχαχα!

 

Aside that, στις εξετάσεις πάντα υπάρχει ο ασχολίαστος καθηγητής, όλοι περάσαν και από έναν.

Εάν αυτό το 70% αντιπροσωπεύει φοιτητές που ασχολήθηκαν με το μάθημα και όχι το διάβασα τις τελευτάιες 2 μέρες και δεν έπεσαν και τα sos, οργανωθείτε και διαμαρτυρηθείτε στον ίδιο, σε ανώτερους και στη γραμματεία. Αναγκαστικά κάτι θα γίνει, το λέω εκ πείρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου