Προς το περιεχόμενο

Mαταίωση ημερών του Rockwave 2009


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

αν πηγε καποιος την πρωτη μερα και εχει διαφορετικη αποψη, ας μας το πει!

 

 

 

Εγω.

 

Γαμω ηταν.... αλλα θα τους κραξω μονο και μονο επειδη λιγο πριν βγουν οι πλασιμπο αρχισαν να τελειωνουν οι μπυρες και μειναμε στεγνοι.ΝΤΡΟΠΗ!!!

 

Και αφου οι Γερμανοι, οι Αγγλοι και οι Ολλανδοι κανουν φεστιβαλαρες καλα κανουμε και φωναζουμε μπας και οι ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ διοργανωτες βαλουν μυαλο (αν και μετα απο τοσα χρονια.........)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το εχω ξαναπει.

μακρια απο την αθηνα = πιο κοντα στην επαρχια.

σταματηστε να κανετε πως δεν υπαρχουμε

 

xa!

και σκεφτομουν πως πραγματι, μακρια απο την αθηνα, αλλα κοντα σε καποιες αλλες περιοχες.

εχεις δικιο, κακως δεν την ανεφερα και αυτη την παραμετρο!

 

 

αντίθετα κατακλυσμός παραπόνων για την απουσία πάρκινγκ και τρόπων οργανωμένης αποχώρησης, αφού παίζει καθυστέρηση άνω της μιας ώρας για να φύγεις

 

τώρα αν και γι' αυτό εσύ έχεις να πεις "γούστο τους και καπέλο τους"...

 

νταξει ρε παιδια...

την πρωτη μερα ειχαν κοπει απο οτι ακουσα 50,000 εισιτηρια, αν υπολογισουμε και τους τσαμπατζιδες, τους φωτογραφους, τους δημοσιογραφους, τους προμοτερς και εγω δεν ξερω τι αλλο, ειναι και καπως λογικο αν τοσες χιλιαδες αυτοκινητα θελουν να φυγουν ολοι μαζι την ιδια ωρα να υπαρξει ενα μπαχαλο!

που δεν θα ηταν ετσι?

 

 

Εγω.

 

Γαμω ηταν.... αλλα θα τους κραξω μονο και μονο επειδη λιγο πριν βγουν οι πλασιμπο αρχισαν να τελειωνουν οι μπυρες και μειναμε στεγνοι.ΝΤΡΟΠΗ!!!

 

 

αυτο ειναι κατι που δεν επεσε στην αντιληψη μου...

να γιατι πρεπει να πινετε κοκακολα! ;D ;D ;D

by the way, ακομα και στους πλασιμπο, εβλεπα ατομα με μπυρες, που απει να πει πως γενικα επαιζαν....

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρ'όλα αυτά ΒΕΒΑΙΑ, θα ήταν λογικό να υπάρχει ένα compensation για τον κόσμο (πέρα από την επιστροφή χρημάτων), καθώς όταν κάποιος έχει φάει στη μάπα δύο ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής καλό είναι να του δώσεις και κάτι που να τον κάνει να πει "σωστή η Didi, ξηγήθηκε", και ας μην έχεις ευθύνη.

 

 

αυτο θα ηταν πραγματι καλη πολιτικη, και απο οτι εχω καταλαβει στις μεγαλες εταιριες του εξωτερικου, αλλα και σε καποιες λιγες της ελλαδας, (π.χ. πλαισιο και πιτσα χατ) πολυ συχνα κανουν ''δωρακια'' στον πελατη για να τον καλοπιασουν!!

αλλα απο την αλλη αν ειχαν πουλησει 200,000 εισητιρια, ακομα και ενα ευρω να διναν σε καθε ανθρωπο(ποσο που εσενα θα σου φαινοταν αστειο) θα ανεβαζαν το κοστος τους κατα 200,000 ευρω!

 

και ας μην ξεχναμε πως δεν ξερουμε και τι συμφωνια εχει γινει!

ας πουμε, μπορει οι κιλερς, η νταφυ η οι μοτλευ κρου, να παιρνουν τα λεφτα τους κανονικα, μιας και δεν παιξαν με δικη τους ευθυνη!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν καταλαβαινω αυτο το μενος για την ντιντι.

 

 

Βασικά η ντιντι έχει κακό παρελθόν απλά με το παραμικρό συννεφάκι σε όποια διοργάνωσή της, κεραυνός πέφτει να την κάψει.

 

Προτού ανοίξει τη Μαλακάσα, δεν υπήρχε έστω μια συναυλία της που να έχω πάει που να είχε προνοήσει για τις χίλιες δυο ταλαιπωρίες.

Να περιμένουμε ώρες ατελείωτες να μπούμε στους συναυλιακούς χώρους (ότι να ναι συναυλιακούς χώρους κιόλας) να ξεκινάει η συναυλία πριν μπούμε, γιατί δεν είχαν σκεφτεί πως θα εξυπηρετήσουν τις χιλιάδες που περιμέναν κτλ κτλ.

Γενικά από οργάνωση μια χαρά σάπια ήταν.

 

Αντίθετα από τη Μαλακάσα και μετά έφτιαξε αρκετά σαν εταιρία, αφού είχε το χώρο της. Πιο ελεγχόμενα τα πράγματα και το θέμα ήχου και εισόδου των θεατών λύθηκε. Για το χώρο Μαλακάσας όμως, δεν είναι το πρόβλημά του η απόσταση, όσο ο μάλλον μέτριος σχεδιασμός του.

Μέσα στο χώρο αν είσαι κάτω του 1,70 δε βλέπεις μια, δεν υπάρχει καμία σοβαρή πρόβλεψη για να κάτσεις, οι χώροι στάθμευσης είναι ανέκδοτο. Ότι και να λένε για καινούριους χώρους, την τελευτάια φορά που πήγα εγώ, που ήταν στους Kiss, οι πινακίδες για παρκιγκ μέσα στο δάσος μας οδήγησαν χύμα μέσα στα δέντα. Χώρος στάθμευσης Α ή κάτι τέτοιο. Πλήρως σχεδιασμένο, επίσης...  ::)

Τα μπαρ και εξυπηρέτηση δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν τους αριθμούς που πάνε εκεί. Δε γίνεται απλά.

Οι τουαλέτες μια φορά που έκανα τη γενναία κίνηση να τις δω μου χουν μείνει σαν εικόνα τρόμου και πανικού και άλλες τέτοιες ομορφιές.

Από κει και πέρα όμως είναι εταιρία που έχει πολύ δυνατές διασυνδέσεις με τους χώρους της μουσικής και χοντρικά μονοπωλεί τις συναυλιακές διοργανώσεις. Με αποτέλεσμα θα φέρει τα δυνατά ονόματα.

 

Ο "πελάτης" της όμως θα περίμενε με αυτά που βγάζει που πλέον δεν έχει να καλύψει έξοδα ενοικίασης χώρου να βλέπει πολλές βελτιώσεις στη διοργάνωση και όχι μισές δουλειές.

 

Τώρα φταίει η ντιντι για τις ακυρώσεις τις τωρινές; Όχι τι να κάνει έβρεξε τα πήρε όλα και τα σήκωσε η μπόρα, πάει αυτό. Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να επιστρέψει τα χρήματα σε αυτούς που τα πήραν και αυτό κάνει.

 

Η απαίτηση όμως από τον πελάτη πλέον, θα είναι να φροντίσει η ντιντι να επενδύσει σε σοβαρά αντιπλημμυρικά έργα εκει (ναι και ας είναι ζημιογόνο γι αυτή, μιας και ο χώρος χρησιμοποιείται 5 6 φορές το χρόνο) και να είναι έτοιμη την επόμενη φορά που θα συμβεί κάτι τέτοιο να μπορεί να ανταπεξέλθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαίτηση όμως από τον πελάτη πλέον, θα είναι να φροντίσει η ντιντι να επενδύσει σε σοβαρά αντιπλημμυρικά έργα εκει (ναι και ας είναι ζημιογόνο γι αυτή, μιας και ο χώρος χρησιμοποιείται 5 6 φορές το χρόνο) και να είναι έτοιμη την επόμενη φορά που θα συμβεί κάτι τέτοιο να μπορεί να ανταπεξέλθει.

 

Εγώ στη θέση τους θα το έβλεπα σαν προφύλαξη της επένδυσης της εταιρείας στο TerraVibe, πιο ζημιογόνο είναι να ακυρώνονται συναυλίες. Ήδη οι συγκυρίες το έφεραν έτσι ώστε να χάσουν αρκετά έσοδα φέτος το καλοκαίρι.

 

Ελπίζω επίσης να συνειδητοποίησαν ότι σε περίπτωση που μια βροχή ξεκινήσει την ώρα συναυλίας που έχει τιγκάρει στον κόσμο, τα πράγματα θα είναι άσχημα...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DiDi μονο απο την συναυλια των DM εβγαλε ενα καρο λεφτα....μιλαμε για τρελο κερδος....

 

Η DiDi δεν εχει εξοδα ενοικιασης του χωρου (που εχουν οι αλλες εταιριες) μιας και ο χωρος στη Μαλακασα ειναι ιδιοκτητος. (συν το οτι επιδοτειται απο Ευρωπαικη ενωση γιατι ειναι και καλα θεματικο-οικολογικο-δεν ξερω τι αλλο- παρκο).

Απο εκει και περα δεν εχουν γινει και παρα πολλες επενδυσεις στο χωρο...τουλαχιστον οχι σημαντικες ή ουσιαστικες...γιατι οκ εχουν φτιαξει κανα δυο πραγματακια στο χωρο αλλα μονο "καλωπιστικα"...

Τωρα κατα ποσο μπορουν να μπαζωσουν το χωραφι ετσι ωστε να γινει πιο αμφιθεατρικο δεν ξερω....

 

Αυτο που εχει σημασια (για μενα) ειναι οτι η DiDi για αλλη μια φορα εχασε το επικοινωνιακο παιχνιδι και αργησε να βγαλει επισημη ανακοινωση...αυτο ειχε σαν αποτελεσμα την ταλαιπωρια και αγανακτηση του κοσμου...και εκει ειναι που εχει αδικο...

 

(οπως ειχε αδικο στους DM που εκοβε εισητηρια ενω η ακυρωση της συναυλιας ηταν σιγουρη)

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στη θέση τους θα το έβλεπα σαν προφύλαξη της επένδυσης της εταιρείας στο TerraVibe, πιο ζημιογόνο είναι να ακυρώνονται συναυλίες. Ήδη οι συγκυρίες το έφεραν έτσι ώστε να χάσουν αρκετά έσοδα φέτος το καλοκαίρι.

 

Ελπίζω επίσης να συνειδητοποίησαν ότι σε περίπτωση που μια βροχή ξεκινήσει την ώρα συναυλίας που έχει τιγκάρει στον κόσμο, τα πράγματα θα είναι άσχημα...

 

Έλα ντε, σκέψου κ αυτό να είχε ξεκινήσει η συναυλία με αυτή τη μπόρα; Θύματα θα κλαίγαμε...

 

και μια μικρή συμπλήρωση,

...οι χώροι στάθμευσης είναι ανέκδοτο. Ότι και να λένε για καινούριους χώρους, την τελευτάια φορά που πήγα εγώ, που ήταν στους Kiss, οι πινακίδες για παρκιγκ μέσα στο δάσος μας οδήγησαν χύμα μέσα στα δέντα. Χώρος στάθμευσης Α ή κάτι τέτοιο. Πλήρως σχεδιασμένο, επίσης...  ::)

 

Σκέφτομαι τώρα, πως αν άκουγα ότι η ντιντι ξερίζωσε δέντρα για να φτιάξει δήθεν χώρους στάθμευσης, θα είχα πάει να αλυσοδεθώ επάνω να φωνάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν πάει εδώ, αλλά οι Arch Enemy απ' ό,τι δηλώνουν στα μαϊσπέισια τους, "Rockwave (Greece) cancelled today due to heavy rain. Arch Enemy schedule two Greek shows!" και νομίζω πάνε για Νοέμβριο...

 

Για τους άλλους (εκτός από Voivod) ποσώς με ενδιαφέρει.....χαρ χαρ χαρ

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ξαναπει.

μακρια απο την αθηνα = πιο κοντα στην επαρχια.

σταματηστε να κανετε πως δεν υπαρχουμε

 

νταξ τώρα, σιγά μη πιστέψουμε πως η μαλακάσα είναι πιο κοντά στην επαρχία.

 

30-40 χλμ έξω από την Αθήνα ή όσο είναι τέλος πάντων δεν είναι επαρχία. Πιο πολύ δυσκολεύει τους Αθηναίους παρά διευκολύνει την επαρχία.

 

Και μάλιστα αν κάποιος έρχεται χωρίς αμάξι τότε θα μείνει αναγκαστικά στην Αθήνα άρα πάλι δυσχεραίνεται η καταστάσή του (κυρίως λόγω του τρένου)

 

Φεστιβάλ επαρχίας είναι αυτά που γίνονται Ξάνθη, Κρήτη κτλπ. Το Rockwave δεν είναι φεστιβάλ επαρχίας πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου