Προς το περιεχόμενο

Detektivbyrån Νέοι και Ωραίοι (?)


Silia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Toυς άκουσα πρώτη φορά πριν μια εβδομάδα περίπου και ομολογώ ότι οι μελωδίες τους μου κόλλησαν στο κεφάλι..... Από τα λίγα που βρήκα... σχηματίστηκαν το 2005 και το 2008 έβγαλαν 2  ??? albums

 

 

περιμένω σχόλια...

F(n+2) = F(n+1) + F(n) where F(1) = F(2) = 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι είναι... εκτός από τον Τιρσέν μου θυμίζουν διάφορα άλλα φολκ Ευρωπαϊκά (α, μιας και είμαστε σε φέστιβαλ σίζον να σας πω και δυο εκ των μεγαλύτερων Ευρωπαϊκών φολκ φεστιβάλ που θα ακούσετε πάρα πολλούς στο ίδιο στυλ: http://www.festival-cornouaille.com/#, http://www.folkdranouter.be/)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού τους ξέθαψες;;; Πωωω!! Τους είχα δει το '06 στο Γκέττεμποργκ. Πολύ γαμάτο λάιβ! Γεμάτοι ενέργεια, πολύ φιλικοί κτλ.

Η Σουηδία έχει γαμώ τα συγκροτήματα (ΑΒΒΑ, Παπαρίζου κλπ).

 

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού τους ξέθαψες;;; Πωωω!! Τους είχα δει το '06 στο Γκέττεμποργκ. Πολύ γαμάτο λάιβ! Γεμάτοι ενέργεια, πολύ φιλικοί κτλ.

Η Σουηδία έχει γαμώ τα συγκροτήματα (ΑΒΒΑ, Παπαρίζου κλπ).

 

 

είμαι music geek μάλλον ,δεν διανοείσαι τι ξεθάβω καθημερινά. Τους άκουσα στο last.fm και μετά από πέντε μέρες έπιασα τον εαυτό μου να σφυρίζει την μελωδία στο άσχετο και δεν θυμόμουν  που την είχα ακούσει! Γύρισα σπίτι και έψαχνα το history. Ιδού!

F(n+2) = F(n+1) + F(n) where F(1) = F(2) = 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιοι ειναι!

ιδιαιτερα πρωτοτυπους δεν τους λες βεβαια...

οπως και να χει, αγορασα και τα δυο cd τους! ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ  ;D

 

off topic://  Θα μπορούσε να υπάρχει στο noise ένα section ώπου θα μπορούσαμε να κάνουμε post πράγματα που ακούμε και δεν είναι τόσο γνωστά. Δείγματα μουσικών και συγκροτημάτων που σχηματίστηκαν μετά το 2000 και κυκλοφόρησαν την πρώτη τους δουλειά. Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανέναν άλλο αυτό ή αν υπάρχει ήδη στο site και εγώ ακόμα δεν το έχω βρει...

F(n+2) = F(n+1) + F(n) where F(1) = F(2) = 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω γενικά πως η συγκεκριμένη ενορχηστρωτική προσέγγιση έχει αρχίσει να μου προκαλεί αναφυλαξία. Δε θέλω πια  να ακούω toy instruments και  vibraphone, εκτός αν είναι απο αυτούς:

 

 

ή αυτούς:

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φιλε...

πολυ ωραιο το κομματακι απο tortoise.

δεν τους ηξερα καθολου και τωρα θα τους ψαξω. βεβαια, δεν εχουν και τοση σχεση με τους τυπους που ποσταρε η Silia ομως.

οπως αναφερθηκε, πολυ πιο πολυ ''φερνουν'' σε τιρσεν.

 

αληθεια φιλε matawan πως οριζουμε τα toy instruments??

μιλαμε μονο για πιανακια και ξυλοφωνα και τετοια???

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου