Προς το περιεχόμενο

virtual band!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται!!Αλλη μια σπαζοκεφαλια για τους noizαδες...

Αφου λοιπον εχω καταφερει να ηχογραφω με μικροφωνο την κιθαρα μου,αρχισα να σκεφτομαι οτι αχ ωραιο το ριφακι αυτο ..αμα ειχα κ ενα μπασο...λιγα κρουστα...κτλ..

Μεχρι τωρα εχω ασχοληθει με το fruity loops ολιγον κ με παιδικη τελειως επιμονη δεν καταφερα παρα να γραψω ενα τσιφτετελι!!!!Τεσπα στο ζουμι..Ψαχνω προγραμμα το οποιο θα ειναι προσιτο στον αρχαρειο..θα εχει μπασο,τυμπανα κ κιθαρες ολα κουρδισμενα :) (μην αρχισετε).Ολα να γραφονται σε ξεχωριστο καναλι κ μετα να μπορω να τα βαλω ολα μαζι κ να δημιουργησω βαβουρα!!!!

(εχετε σκεφτει οτι αμα δεν υπηρχαν ολα αυτα τα virtual θα ειχαμε κ απο πεντε συγκροτηματα ο καθενας να τζαμαρουμε?

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Try Band in a Βox.

 

Έχει έτοιμα για background μπάσα τύμπανα πιάνο κλπ ανάλογα με το στυλ μουσικής πχ του λες θέλω R&B σε A mixolydian και τα κανονίζει όλα μόνο του ... παίζεις τα rifakia σου κλπ - μπορείς να το ηχογραφήσεις και όλο μαζί αν θες.

 

 

Ξέρω το πρόγραμμα είναι λιγάκι παλιό ... μην αρχίσετε :roll:

C7#9

ο γοργό με χάρη τρέχει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το cubase - reason τα βρισκω ιδιατερως πολυπλοκα.οσο για το band in a box διαβασα οτι ειναι καλο σχετικα αλλα δεν ανταποκρινεται στις απαιτησεις του metal..πουουφφφ!!!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ STUDIO ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΩΣΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΙΘΑΡΑ ΜΟΥ?

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μάθε Cubase, μην είσαι τεμπέλης..... Υπάρχει ένας τεράστιος κόσμος για να ανακαλύψεις, μην κάθεσαι στην ίδια παραλία...

 

Όσο για το reason καλύτερα το Fruity Loops...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι τεμπελης απλα δεν εχω το χρονο να ασχοληθω με το cubase, φευγω στρατιωτης (αλλη αναβολη δεν περνει) κ θελω να φτιαξω καποια πραγματα.. προς το παρον με βολεψε λιγακι το guitar pro για αρχη, λιγο αισχρο απο θεμα ηχου (midi)αλλα σου δινει μια καποια εντυπωση ...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου